Pojazdy kompaktowe, takie jak ładowacze czołowe, ładowacze teleskopowe oraz koparko-ładowarki pracują często w trudnych warunkach. Z jednej strony na gruntach miękkich i grząskich podczas prac rolniczych, z drugiej natomiast na twardym podłożu przy pracach przemysłowych, które wymagają stosowania specjalistycznego ogumienia.

W odpowiedzi na te potrzeby Michelin skonstruował oponę MICHELIN XMCL posiadającą dobre parametry jezdne, które zawdzięcza konstrukcji radialnej i nowoczesnej budowie bieżnika. Charakteryzuje się ona dużą odpornością na przebicia czoła bieżnika oraz przebicia i rozdarcia boków.

Dzięki konstrukcji radialnej siły nacisku opony MICHELIN XMCL na nawierzchnię rozkładają się bardzo równomiernie. Równomierne przylega również bieżnik opony do podłoża, co wpływa na zużywanie się opony, przedłużając jej żywotność.

michelin xmcl MICHELIN XMCL   poradzi sobie w błocie i na skale

W oponie MICHELIN XMCL zastosowano także nową, twardą mieszankę gumową. Duże moce i siły napędowe nowoczesnych maszyn kompaktowych powodują, że opony narażone są na uszkodzenia, szczególnie na wyrwania elementów bieżnika. Dzięki zastosowaniu nowej mieszanki gumowej opona MICHELIN XMCL jest odporna na tego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Bardzo dobrą wytrzymałością cechują się także boki opony narażone na zniszczenia podczas ocierania o kamienie.

źródło: Michelin