fendt_slicer_313_trc_2

Moc z tyłu ciągnika: nowe kosiarki dyskowe Fendt Slicer TKC i TRC

Moc z tyłu ciągnika: nowe kosiarki dyskowe Fendt Slicer TKC i TRC

W ramach pełnej gamy produktów firma Fendt zaprezntowała nowe maszyny do zbioru paszy. Wśród premierowych maszyn są kosiarki dyskowe Fendt Slicer TKC i TRC.

Kosiarka zapewniająca większą elastyczność

Ciągana kosiarka z podwoziem transportowym jest dostępna w dwóch szerokościach roboczych. Zarówno wariant o szerokości roboczej 3,0 m, jak i wariant o szerokości 3,5 m można wyposażyć w kondycjoner palcowy lub walcowy. Centralnie umieszczony dyszel zapewnia elastyczność podczas pracy. Kosiarka może być ciągnięta pośrodku, z lewej lub z prawej strony za ciągnikiem, dzięki czemu znacząco ułatwia pracę, zwłaszcza na ostatnim odcinku jazdy.

Z uwagi na mniejsze obciążenie ciągnika w porównaniu z kosiarką trzypunktową możliwe jest stosowanie również mniejszych ciągników. Korzystnie wypada również rozłożenie ciężaru zespołu na pochyłościach. Zwiększona została także stabilność podczas podnoszenia na uwrociu.

Trójwymiarowe dopasowanie do podłoża

W celu trójwymiarowego dopasowania do podłoża wszystkie nowe modele Fendt Slicer T zostały wyposażone w zespół tnący przymocowany do zewnętrznych punktów solidnej ramy nośnej. Dzięki górnej ramie kosiarka ma większą swobodę ruchu. Trójwymiarowe dopasowanie do podłoża zapewnia, że nawet gdy występują nierówności, zespół tnący dopasowuje się do ukształtowania terenu, umożliwiając czyste cięcie i ochronę materiału. Taki sposób zamocowania zespołu tnącego zapobiega również jego skręcaniu. Kompaktowy napęd kątowy kosiarki Fendt Slicer T zapewnia czyste cięcie dzięki napędzaniu poszczególnych dysków kosiarki z tą samą siłą. Ustawienie wysokości cięcia można bezstopniowo regulować za pomocą korby w zakresie od 3,5 do 7 cm bez użycia narzędzi.

Oszczędna i trwała

Dzięki ciąganemu zawieszeniu i daleko wysuniętemu w przód punktowi holowania kosiarka jest łatwa w obsłudze, co zmniejsza zużycie paliwa. Zwiększając żywotność nowych kosiarek dyskowych, wszystkie modele zostały wyposażone w przekładnię obrotową. Zapobiega to gięciu wału przegubowego i pozwala uzyskać szczególnie równomierne przekazywanie mocy przy niewielkim zużyciu.

Przegląd najważniejszych funkcji:

Szerokość robocza wynosząca od 3,0 do 3,5 m

Do wyboru kondycjoner palcowy lub walcowy

Centralnie umieszczony dyszel zapewniający większą elastyczność

Trójwymiarowe dopasowanie do podłoża

Kompaktowy napęd kątowy

Beznarzędziowa, centralna regulacja wysokości cięcia za pomocą korby

Łatwa w obsłudze i oszczędna pod względem zużycia paliwa

Przekładnia obrotowa zapewniająca ochronę wału przegubowego

źródło: Fendt