Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia. Valtra serii Q jest już dostępna!

Gama modeli Valtra piątej generacji została uzupełniona o zupełnie nową serię, która plasuje się pomiędzy popularnymi seriami T i S. Seria Q, zaprojektowana, skonstruowana i wyprodukowana w Finlandii, jest idealnym ciągnikiem o mocy 230-305 KM dla dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych, które poszukują wydajnych i zintegrowanych inteligentnych technologii. Dzięki połączeniu czołowej w branży konstrukcji, wysokiej jakości komponentów i wykończenia oraz doskonałego wsparcia posprzedażowego, seria Q dysponuje mocą, inteligentnymi rozwiązaniami i wszechstronnością, które pozwalają zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dużych gospodarstw rolnych i usługodawców.

Seria Q jest łatwą w obsłudze, wyposażoną w inteligentne funkcje maszyną stworzoną dla profesjonalnych użytkowników. Niezawodny silnik AGCO Power o pojemności 7,4 litra i czołowa w branży przekładnia AGCO CVT pozwalają klientom na wykonywanie dowolnych prac rolniczych lub usługowych oraz łatwą i wydajną obsługę maszyn. Operator może cieszyć się wyjątkowym komfortem dzięki dużej, wygodnej kabinie zapewniającej doskonałą widoczność, świetnemu zawieszeniu i wielokrotnie nagradzanemu interfejsowi użytkownika SmartTouch.

Całkowity koszt eksploatacji serii Q jest bardzo przystępny. Łatwe w obsłudze rozwiązania dla rolnictwa precyzyjnego, wydajna, solidna i niezawodna konstrukcja oraz doskonała obsługa klienta umożliwiają nabywcom serii Q maksymalizację wydajności oraz zapewniają oszczędność paliwa, skrócenie czasu pracy i ograniczenie kosztów. Jest to mistrzowskie połączenie, które zapewni najlepsze wrażenia z jazdy ciągnikiem w tym segmencie mocy.

Certyfikowani dealerzy serii Q

Seria Q to wysokiej jakości ciągniki, a klienci zasługują na równie wysoką jakość usługi. Aby zapewnić najlepsze wrażenia z użytkowania ciągników, wprowadziliśmy program certyfikacji dla dealerów serii Q” – komentuje dyrektor handlowy Matti Tiitinen.

Dealerzy serii Q oferują wiedzę ekspercką w zakresie sprzedaży i obsługi posprzedażnej, wysoki poziom dostępności części zamiennych, umowy serwisowe oraz elastyczne opcje finansowania zapewniające pełną kontrolę kosztów. Ponadto certyfikowani dealerzy serii Q, aby zagwarantować maksymalny czas sprawności, oferują flotę w 100% Connected, wykorzystując najnowsze narzędzia zdalnej diagnostyki w celu zaplanowania serwisu w najbardziej dogodnym dla klienta czasie. Podczas przekazywania maszyny szczególna uwaga zostanie zwrócona na to, aby ciągnik klienta serii Q był od pierwszego dnia wyposażony w narzędzia i wszystkie inteligentne funkcje rolnictwa.

Valtra Q 1 Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia. Valtra serii Q jest już dostępna!

Najnowocześniejszy układ napędowy

Silnik o pojemności 7,4 litra ma największą pojemność skokową na rynku ciągników tej wielkości, co zapewnia niezawodność i oszczędność paliwa. Maksymalna moc jest dostępna od bardzo niskich prędkości obrotowych silnika wynoszących 1850 obr/min, a maksymalny moment obrotowy utrzymuje się na stałym poziomie w zakresie od 1000 do 1500 obr/min. Silnik o długim skoku z łatwością generuje wysoką moc i moment obrotowy dostępne w serii Q. Zasada EcoPower została zastosowana w całej gamie serii Q, dodatkowo zmniejszając zużycie paliwa. Maksymalna prędkość jazdy osiągana jest już przy 1500 obr./min.

Przekładnia jest łatwa w obsłudze. Aby utrzymać najniższe zużycie paliwa, elektroniczny układ zarządzania przekładnią serii Q automatycznie dobiera najniższe możliwe obroty silnika do wykonywanej pracy i odpowiednio rozdziela moc do układu hydraulicznego, WOM lub przekładni. Kierowca po prostu dostosowuje ustawienia w taki sposób, aby najlepiej odpowiadały jego potrzebom i zadaniom. W zależności od preferencji klienta dotyczących ograniczania kosztów, aby oszczędzić paliwo lub czas, układ regulacji statyki pozwala operatorowi zmienić pracę ciągnika na bardziej ekonomiczną lub intensywną.

Model Q nie jest ani za lekki, ani za ciężki. Przy masie 9,2 tony chroni glebę przed zagęszczaniem. Maksymalna masa całkowita wynosi 16 ton, co gwarantuje dużą ładowność i oznacza, że ładunek jest zawsze przewożony zgodnie z prawem.

Seria Q ma niską wysokość całkowitą i długi rozstaw osi. Dzięki temu środek ciężkości znajduje się nisko, co sprawia, że ciągnik jest wyjątkowo stabilny. Zawieszenie Aires w połączeniu z długim rozstawem osi zwiększa siłę uciągu i zmniejsza skoki mocy. Dzięki zastosowaniu zawieszenia pneumatycznego, które zapewnia krótszy czas reakcji w porównaniu ze standardowym zawieszeniem hydraulicznym, zwiększono przyczepność.

Przy prędkościach drogowych moc przenoszona jest niemal wyłącznie mechanicznie, co oznacza szybkie i płynne przyspieszenie. Zarówno kabina, jak i oś przednia mają zawieszenie pneumatyczne i są doskonale zsynchronizowane, co zapewnia płynną jazdę w każdych warunkach i w każdej temperaturze, niezależnie od tego, czy chodzi o zbieranie plonów w gorący letni dzień, czy o odśnieżanie dróg zimą.

Valtra Q kabina Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia. Valtra serii Q jest już dostępna!

Komfort

Kierowcy docenią nieprzerwany komfort serii Q dzięki pneumatycznemu zawieszeniu, wielokrotnie nagradzanemu i łatwemu w obsłudze podłokietnikowi SmartTouch, starannie zaprojektowanej ergonomii, najlepszej na rynku widoczności oraz najłatwiejszym w obsłudze funkcjom inteligentnych rozwiązań rolniczych.

Inteligentne technologie

Za sprawą zaawansowanej telemetrii Valtra Connect i łatwemu w obsłudze zarządzaniu zadaniami, pozwalającemu na płynną integrację z systemami FMIS i Agrirouter, ciągniki serii Q pasują do każdej floty. Wszystkie funkcje inteligentnych rozwiązań rolniczych w serii Q są w prosty sposób sterowane za pomocą interfejsu użytkownika SmartTouch. Pliki z zadaniami można szybko uruchomić, a funkcje ISOBUS zapewniają najbardziej dokładne i najbardziej efektywne rezultaty.  W połączeniu z funkcją Auto U-pilot, funkcja SmartTurn zwiększa łatwość obsługi serii Q. Dzięki systemowi SmartTurn praca na polu staje się w pełni zautomatyzowana, a kierowca może w pełni skupić się na maszynie i wykonywanym zadaniu. Aby zminimalizować zagęszczanie gleby oraz zwiększyć prędkość i wydajność pracy, kierowcy mogą wybrać jeden z automatycznych schematów pokonywania zakrętów.

Valtra Q tyl Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia. Valtra serii Q jest już dostępna!

Valtra Unlimited

W sposób typowy dla Valtra, seria Q może być jeszcze bardziej zoptymalizowana dzięki Valtra Unlimited. Począwszy od modernizacji kabiny lub zmiany koloru ciągnika po specjalistyczne adaptacje do pracy w polu lub na drodze, klienci Valtry mogą dostosować ciągniki serii Q do swoich potrzeb i w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć produktywność.

Serię Q można zoptymalizować za pomocą automatycznego układu centralnego smarowania Valtra Unlimited, który zawsze zapewnia sprawną pracę Serii Q i pozwala uniknąć pracochłonnego smarowania ręcznego. Inteligentny system centralnego pompowania opon Valtra chroni strukturę gleby na polu i optymalizuje zużycie paliwa na drodze. Valtra Unlimited zwiększa bezpieczeństwo Serii Q dzięki nowym zintegrowanym przednim światłom roboczym LED o zrównoważonym oświetleniu przednim i bocznym. Automatyczne sygnały świetlne włączają się po przekroczeniu prędkości 25 km/h. Natomiast kiedy dzień pracy dobiegnie końca, funkcja follow-me-home, dzięki której światła robocze pasa przedniego pozostają włączone przez pewien czas po opuszczeniu kabiny, oświetla podwórze, zwiększając bezpieczeństwo.

Produkowana z myślą o Rolnikach

Wszystkie elementy Serii Q zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu nakładów, maksymalizacji plonów, optymalizacji zużycia paliwa oraz pomocy klientom w spełnianiu wymagań organów regulacyjnych, realizacji własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i łatwego raportowania. Seria Q jest produkowana w jednej z najbardziej ekologicznych fabryk ciągników na świecie w Suolahti w Finlandii, która jest w całości zasilana energią odnawialną.

Produkcja serii Q rozpocznie się jesienią 2022 roku, a pierwsze ciągniki zostaną dostarczone klientom w październiku. Więcej informacji na temat Serii Q zostanie przedstawionych podczas wirtualnej publicznej premiery Serii Q, która odbędzie się 2 września 2022 r. Aby wziąć udział w wydarzeniu, odwiedź stronę www.valtra.com/releasethebeast.

 

VALTRA serii Q – MODELE

SILNIK

STD

BOOST

Typ

KM

Nm

KM

kW

Nm

Q225

74 LFTN-D5

230

1000

250

184

1100

Q245

245

1100

265

195

1200

Q265

265

1200

290

213

1280

Q285

285

1280

305

224

1280

Q305

305

1280

305

224

1280

 

Źródło: VALTRA