Fendt IDEAL 10

Nadjeżdża Fendt IDEAL 10

Podczas konferencji prasowej Fendt w Marktoberdorf w Niemczech został zaprezentowany kombajn zbożowy Fendt Ideal 10.

Z myślą o rynku europejskim ta seria dużych kombajnów zbożowych rozszerzona została o nowy topowy model o mocy 790 KM – Fendt Ideal 10. Ponadto seria kombajnów Fendt IDEAL zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na całym świecie z IDEALDrive – układem kierowniczym niewymagającym kierownicy.

Fendt IDEAL 10 – jeszcze większa przepustowość

Seria dużych kombajnów zbożowych Fendt IDEAL została rozszerzona o nowy topowy model: nowy Fendt IDEAL 10 oferuje moc maksymalną wynoszącą aż 790 KM Wyposażony w nowy silnik MAN 16,2 L, spełnia europejskie normy emisji etapu V.

Kombajn Fendt IDEAL 10 wyposażony jest w nowy system oczyszczania i sprawdzoną technologię Dual Helix Deposition, znaną już z modeli Fendt IDEAL 8 i Fendt IDEAL 9 To połączenia zwiększa przepustowość, równocześnie zapewniając najwyższą jakość ziarna i jego najniższe straty, zwiększając tym samym wydajność powierzchniową tego nowego dużego kombajnu zbożowego.

Kierowanie bez kierownicy

Wraz z modelem Fendt IDEAL 10 marka Fendt wprowadza pierwszy produkowany seryjnie kombajn zbożowy w Europie, który obsługiwany jest całkowicie bez użycia kierownicy.

Dzięki układowi kierowniczemu  IDEALDrive  sterowanie maszyną jest proporcjonalne do ruchu joysticka po lewej stronie, zaś funkcje obsługiwane przez joystick w podłokietniku po prawej stronie pozostają bez zmian. W celu ułatwienia dostępu do miejsca kierowcy lewy podłokietnik można złożyć.

Układ kierowniczy IDEALDrive będzie dostępny wyłącznie w modelu Fendt IDEAL. Zapewnia on najlepszą widoczność podłączonych narzędzi podczas omłotu i umożliwia kierowcy optymalny przegląd nawet podczas jazdy po drodze. Ten wyjątkowy system jest zgodny ze wszystkimi europejskimi przepisami dotyczącymi pojazdów i wszystkimi przepisami kodeksu drogowego.

Model Fendt IDEAL 10 można zamawiać od lipca 2020 r., a dostępny będzie począwszy od sezonu żniwnego 2021.

źródło: Fendt