Największe ładowarki KRAMER w klasie 9 – 12 ton z czterema kołami skrętnymi

Marka Kramer-Werke GmbH w swojej szerokiej gamie produktowej ładowarek oferuje również 5 modeli w klasie wielkości 9 – 12 ton (ładowarki o symbolach KL60.8, KL60.8L, KL70.8, KL70.8L i KL55.8T). Co charakterystyczne dla Kramera, wszystkie z czterema kołami skrętnymi.

 

 

Marka Kramer oferuje ładowarki kołowe, ładowarki kołowe teleskopowe i ładowarki teleskopowe z czterema kołami skrętnymi o wyjątkowej zwrotności i skuteczności, umożliwiającej poruszanie się po każdym terenie. Dzięki sprawdzonej jednoczęściowej ramie pojazdu także największe modele ładowarek kołowych przekonują do siebie maksymalną stabilnością, zwrotnością i stałym udźwigiem. Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli serii 8 standardowo do dyspozycji są następujące tryby skrętu kół: na wszystkie koła, psi chód i na oś przednią. Nowe modele charakteryzuje nowoczesna konstrukcja kabiny, techniczne innowacje i wysoka jakość wykonania.

Ładowarki napędza mocny silnik Deutz TCD 3.6 o mocy 100 kW (136 KM) z poziomem emisji spalin V. Opcjonalnie klienci mają do dyspozycji jeszcze wydajniejszy silnik Deutz TCD 4.1 o mocy 115 kW (156 KM, standard w KL70.8 i KL70.8L). Oczyszczanie spalin odbywa się za pomocą systemów DOC, DPF i SCR.

Łatwa obsługa – innowacyjna konstrukcja kabiny

Nowa koncepcja kabiny i obsługi jest funkcjonalna, intuicyjna i wygodna w obsłudze. Zaokrąglona i przesunięta do tyłu szyba przednia, duży, szklany dach i płasko ukształtowana tablica przyrządów gwarantują wyjątkową widoczność pod kątem 360°. Nowoczesna koncepcja kabiny z doskonałą widocznością we wszystkich kierunkach i ergonomicznie rozmieszczonymi elementami obsługi stanowi podstawę przyjemnej i efektywnej pracy.

Wyświetlacz LCD 7‘‘ z zintegrowaną kamerą cofania służy operatorowi jako centralne źródło informacji, podając wszystkie ważne dane maszyny. Pokrętło obsługowe Jog Dial umożliwia intuicyjną obsługę i ustawienie wszystkich parametrów maszyny. Do wyposażonej w automatyczną klimatyzację kabiny operatora można wsiąść przez przestronne wejście z obydwu stron po trzech szerokich stopniach. Cztery uchwyty (jeden po lewej stronie słupka A, dwa przy stopniach i jeden na drzwiach) umożliwiają bezpieczne wejście i wyjście po obu stronach. Dostępne jest również oświetlenie wewnętrzne z wyłącznikiem stykowym drzwi.

Inteligentny napęd jezdny

Do dyspozycji jest przekładnia napędowa ecospeedPRO zapewniająca zwiększoną siłę pchania i dynamikę jazdy. Bezstopniowa przekładnia z kątem wychylenia silnika hydraulicznego 45° została zaprojektowana przez firmę Kramer specjalnie do tych maszyn. Oprócz dobrze znanych pozytywnych właściwości znanych z napędów hydrostatycznych, takich jak łatwe cofanie, płynne przyspieszanie i precyzyjne dopasowanie prędkości jazdy, oraz hamowanie z funkcją pełzania, duży zakres wychylenia silnika hydrostatycznego pozwala również na uzyskanie prędkości w całym zakresie od 0 do 40 km/h bez konieczności zmiany biegów i dzięki temu bez strat sił pchania lub uciągu. W typowych warunkach pracy, np. podczas przeładunku, istnieje duże zapotrzebowanie na stałe siły pchania i uciągu przy niskich prędkościach jazdy. Przekładnia ecospeedPRO spełnia je znakomicie, dzięki całkowitemu wyeliminowaniu konieczności zmiany biegów. To z kolei powoduje bardzo wysoki komfort jazdy, ponieważ nie dochodzi do przerw w sile pchania, ani nie występują szarpnięcia związane ze zmianą biegów. Dla użytkownika oznacza to komfortowy styl jazdy z płynną zmianą prędkości.

W napędzie jezdnym ecospeedPRO jest standardowo zintegrowana inteligentna redukcja prędkości obrotowej silnika „Smart Driving”. Dostosowuje ona optymalnie prędkość obrotową silnika przy stałej prędkości do wymagań jazdy. Przy maksymalnej prędkości jazdy ecospeedPRO umożliwia obniżenie prędkości obrotowej silnika do 1550 obr./min. Zapewnia to zmniejszony poziom hałasu, niskie zużycie paliwa, mniejsze obciążenie pojedynczych komponentów i środowiska po osiągnięciu maksymalnej prędkości.

Hydraulika o wysokiej wydajności

Dzięki hydraulice roboczej Load-Sensing o wydajności 150 l/min lub 180 l/min (standard w KL70.8 i KL70.8L, opcja w pozostałych) szybkie i dynamiczne cykle pracy to oczywistość. Ładowarka kołowa teleskopowa KL55.8T jest dodatkowo wyposażona w system zapobiegający przeciążeniu „Smart Handling”. System ten zapobiega przewróceniu się maszyny do przodu. Maszyna znajduje się zawsze w bezpiecznej pozycji, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo operatora i pracowników w otoczeniu. Z dwoma różnymi trybami działania, m. in. trybem łyżki, który umożliwia automatyczne, zależne od obciążenia opuszczanie wysięgnika, zwiększa się ponadto produktywność i prace przeładunkowe można wykonywać w krótszym czasie.

Wszechstronne wyposażenie standardowe

Wyposażenie standardowe jest już bardzo bogate i obejmuje: 7-calowy wyświetlacz LCD, klimatyzację automatyczną i automatykę powrotu łyżki, wentylator rewersyjny, cztery reflektory robocze oraz radio Bluetooth z gniazdem USB.

Teleskopowy wysięgnik z kinematyką Z

Model KL55.8T jest wyposażony w teleskopowy wysięgnik (kinematyka Z), który poszerza pełnowartościową ładowarkę kołową o zalety ładowarki teleskopowej. Ramię teleskopowe umożliwia większy zasięg i wysokość wysypu. Dzięki dużej wysokości składowania, wysypu i przeładunku powyżej 5 m istnieje możliwość załadunku i rozładunku wysokich przyczep. Oczywiście do najtrudniejszych zastosowań dostępne jest niezwykle wytrzymałe, hydrauliczne szybkozłącze do osprzętu ze sworzniami ustalającymi o średnicy 61,5 mm i sworzniami blokującymi o średnicy 50 mm. Różnorodność osprzętu dodatkowego przekształca te maszyny w idealne urządzenia do elastycznego zastosowania w rolnictwie.

Pakiet składający się z wydajnej hydrauliki roboczej Load-Sensing, innowacyjnego napędu jezdnego ecospeedPRO i sprawdzonego silnika Deutz czyni z tych modeli ładowarek Kramer dobry wybór dla każdego wymagającego użytkownika. Jak zwykle w przypadku firmy Kramer, pojazd można dostosować do indywidualnych wymagań za pomocą licznych opcji wyposażenia.

 

Źródło: KRAMER