Największy kombajn CASE IH – nowa seria AF 10

Marka Case IH zrewolucjonizowała technologię kombajnów, wprowadzając na rynek Axial-Flow, a teraz zamierza zrobić to ponownie, wprowadzając całkowicie nową serię AF. Jest to największy kombajn Case IH, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Nowa seria zaspokoi potrzeby dzisiejszych plantatorów w zakresie wydajności, szybkości, precyzyjnej technologii i prostoty, aby zrekompensować niedobory wykwalifikowanej siły roboczej i stale obecną potrzebę dostarczania bardziej wydajnych zbiorów.

„Rolnicy polegają na możliwości zarządzania żniwami tak wydajnie, jak to tylko możliwe, a my podnieśliśmy poprzeczkę jeszcze wyżej dzięki nowej serii” – powiedział Bill Weber, Globalny Lider Produktu Żniwnego Case IH. „Case IH jest jedynym producentem w branży, który oferuje sześciomodułowy pojedynczy rotor o mocy do 775 KM (578 kW). Wyznaczamy również nowy standard dzięki wiodącej w branży wydajności systemu czyszczenia i wielkości zbiornika na ziarno. Nasza seria AF zapewnia kolejną ewolucję technologii i niezrównaną przepustowość, ostatecznie zwiększając produktywność rolników, którym służymy”.

Seria AF charakteryzuje się wiodącą w branży wydajnością, dzięki czemu rolnicy mogą obsłużyć więcej hektarów w krótszym czasie. Połączenie wydajnej mocy, zwiększonej przepustowości i większych systemów czyszczenia i przenoszenia ziarna zmaksymalizuje przepływ plonów w całej maszynie.

Najważniejsze z nich to:

– Więcej mocy: do 775 KM, o 24% więcej niż w poprzednich modelach.

– Większy zbiornik ziarna: pojemność do 567 bu (20000 l).

– Wyższa prędkość rozładunku: 6 bu/s (210 l/s).

– Dłuższy rotor: 50% więcej separacji do przetwarzania wysokowydajnych upraw

– Większy zbiornik paliwa: zwiększony o 25% rozmiar zbiornika paliwa.

– Nowy system czyszczenia Cross Flow Plus: 32% większy niż w poprzednich modelach.

„Ta seria AF jest w stanie usprawnić operacje i zwiększyć rentowność plantatora” – dodał Weber. „Nie tylko zapewniamy najwyższą jakość ziarna i oszczędności, których hodowcy oczekują od Case IH, ale także pomagamy rolnikom zoptymalizować zbiory, minimalizując koszty pracy przy żniwach i skracając czas spędzany na polu”.

Część optymalizacji serii AF jest realizowana poprzez pakiet zintegrowanych technologii, które sprawiają, że obsługa kombajnu tej serii jest bardziej intuicyjna i wydajna. Większą kontrolę i spójność zbiorów można uzyskać dzięki dostosowanej widoczności na dwóch wyświetlaczach Pro1200, automatyzacji maszyny w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Harvest Command oraz zdalnej diagnostyce i logistyce floty za pośrednictwem AFS Connect.

„Technologia i intuicyjność serii AF odpowiada prostocie, z której znane są kombajny Case IH” – powiedział Weber. „Prostota przejawia się w łatwości usuwania zatorów poprzez odwrócenie rotora i podajnika z kabiny, a także w łatwej konserwacji dzięki łatwiejszemu dostępowi do punktów serwisowych”.

Nowa seria kombajnów AF marki Case IH łączy w sobie największą na świecie wydajność z wiodącą w branży technologią, tworząc niespotykaną dotąd serię kombajnów. Szczegóły dotyczące komercyjnej wersji kombajnów serii AF zostaną ogłoszone w 2024 roku.

 

Źródło: Case IH