Nawozy 2020 – John Deere 7930 + nowy nabytek Rauch Axis H EMC+W – VIDEO

Rozpoczynamy filmowy sezon polowy 2020. Na początek nawozy 2020 i John Deere 7930 wyposażony w system rolnictwa precyzyjnego z nowym nabytkiem – dwutarczowym rozsiewaczem z napędem hydraulicznym I wbudowanym systemem ważenia Rauch Axis H EMC+W, na polach w Markowie na Kujawach. Podziękowania i pozdrowienia dla wszystkich pracowników widocznego gospodarstwa.

System EMC

Wiele lat temu, firma RAUCH w poszukiwaniu najlepszych technologii przyszłości opracowała system EMC (Electronic Massflow Control, czyli elektroniczny pomiar przepływu masy). W przeciwieństwie do istniejących modeli z wagą, system ten posiadał szczególną cechę – pozwalał mierzyć i automatycznie regulować przepływ nawozu na lewej i prawej tarczy niezależnie, bez względu na wibrację i nachylenie terenu. Zużycie paliwa jest mniejsze, dzięki mniejszym obrotom silnika. Nie ma potrzeby wykonywania próby kręconej, wystarczy wprowadzić dawkę wysiewu i rozpocząć nawożenie. Zakres możliwych prędkości przepływu jest duży, od 20 do 500 kg/min, dlatego regulacja dawki za pomocą GPS dla lewej i prawej strony jest bardzo precyzyjna.

Skuteczność tego systemu została bardzo szybko dostrzeżona i nagrodzona złotym medalem podczas targów SIMA w 1999 r., a następnie na targach Agritechnica, Agribex i EIMA. Ponad 20 lat później firma RAUCH wprowadziła system EMC w całej gamie rozsiewaczy nawozów AXIS i nadal pozostaje pionierem tej pozostającej na czasie innowacji.

 

 

TU KUPISZ MASZYNY JOHN DEERE…

 

Produkcja: Szymon Śpiewak MDF