New Holland – 35 lat technologii „Twin Rotor”

 

 

 

 


 • New Holland – wynalazca technologii bębnów obrotowych
  do młócenia oraz oddzielania w samobieżnym kombajnie oraz pionier w dziedzinie technologii Twin Rotor® od roku 1975.

 • Technologia Twin Rotor® zastosowana w maszynach należących
  do serii CR9000 gwarantuje obecnie najlepszą wydajność i jakość ziarna w sektorze, potwierdzoną przez

  • światowy rekord Guinessa

  • największe pojedyncze zamówienie na kombajny CR od wiodącego brazylijskiego producenta nasion

 • Trzeci zakład produkcyjny otwarty w brazylijskiej miejscowości Sorocaba (po zakładach Grand Island w US i Zedelgem w Belgii)

 • Stronę fanów kombajnów CR9090 na portalu Facebook.

 

W roku 1975 Firma New Holland Agriculture zrewolucjonizowała sposób zbierania plonów poprzez wprowadzenie w kombajnach przełomowej technologii Twin Rotor®. Obecnie jest ona powszechnie uznawana za koncepcję, która zmieniła oblicze żniw, a trzydzieści pięć lat później, po zdobyciu światowego rekordu zbiorów plonów, firma postanowiła uczcić ponad trzy dekady nieprzerwanego rozwoju innowacyjnej technologii w swoim zakładzie produkcyjnym w Grand Island w Nebrasce (USA).

 

Pionier w dziedzinie technologii Twin Rotor®

 

Model TR70 był pierwszym kombajnem, w którym zastosowano przełomową technologię opartą na bębnach obrotowych w procesie młócenia
i oddzielania. Ta rewolucyjna koncepcja wykorzystuje dwa zamontowane wzdłużnie wirniki, które pozwalają uzyskać dużą wydajność młócenia „ziarna na ziarnie”, a tym samym delikatniejsze traktowanie ziarna w porównaniu z innymi systemami. Wirniki rozprowadzają plon po dwóch wklęsłych powierzchniach, aby stworzyć ogromny aktywny obszar roboczy i wykorzystać siłę odśrodkową do skuteczniejszego oddzielania ziarna, zwiększając tym samym prędkość i wydajność pracy. Ponadto proces młócenia i oddzielania przebiega delikatniej – dzięki unikalnym prętom ciernym oraz elementom oddzielającym uzyskuje się doskonałą jakość ziarna i słomy, a równocześnie rozwiązanie to pozwala zmniejszyć uszkodzenie i straty plonów. Od chwili ich wprowadzenia na rynek koncepcje te były nieustannie rozwijane i udoskonalane, by dziś zaoferować klientom gamę maszyn CR9000, charakteryzującą się podzielonymi na segmenty, naprzemianległymi, prętami ciernymi umieszczonymi spiralnie na powierzchni rotora, stanowiącymi ostatnie osiągnięcie w dziedzinie zbioru plonów.

 

Trzy dekady i ponad 35000 kombajnów później, zaawansowane rozwiązanie zastosowane w maszynach z serii CR jawi się jako naturalny wybór rolników w ponad 30 krajach na całym świecie. „Obecnie seria CR, będąca okrętem flagowym firmy New Holland, cieszy się fenomenalnym, globalnym uznaniem” – powiedział Hedley Cooper, Dyrektor ds. Marketingu produktu dla kombajnów – “i przyciąga coraz więcej międzynarodowych klientów, a dzięki doskonałej wydajności i niezrównanej jakości ziarna stanowi pierwszy wybór rolników na całym świecie”.

 

 

Najwyższa wydajność na świecie w połączeniu z doskonałą jakością ziarna

 

Okręt flagowy firmy New Holland, model CR9090 Twin Rotor, jest kombajnem o największej wydajności na świecie, oferującym swoim użytkownikom niezrównaną produktywność i wydajność. Połączenie hedera Varifeed™ o szerokości 10,7 metra (35 stóp), wiodącego na rynku silnika 591 hp/435 kW z technologią Turbo Compound, największej powierzchnii czyszczenia oraz największego zbiornika na ziarno na rynku czynią z kombajnu CR9090 idealny wybór dla profesjonalistów w dziedzinie zbioru plonów. Model CR9090 potwierdził swoją doskonałą pozycję w roku 2008, gdy pobił rekord Guinessa po zebraniu imponującej ilości 551,6 ton pszenicy w zaledwie osiem godzin – wynik ten pozostaje rekordem po dziś dzień.

 

Kombajn CR9090 oferuje również niezrównaną jakość ziarna. W przypadku upraw zbóż drobnoziarnistych system Grain Cam™, który zdobył złoty medal na wystawie Agritechnica w roku 2007, wykorzystuje kamerę rozpoznającą zanieczyszczenie plew i uszkodzenie ziarna w próbce. Umożliwia to operatorom bieżący dostęp do danych podczas pracy – informacje te mogą być wykorzystywane do modyfikacji ustawień kombajnu w celu zagwarantowania optymalnej jakości ziarna. W przypadku upraw przeznaczonych do celów spożywczych lub na ziarno, takich jak ryż, soja i kukurydza, wyjątkowo niskie uszkodzenie ziarna uzyskiwane dzięki delikatnie działającemu systemowi młócenia w kombajnach CR znacznie zwiększają wartość zebranych plonów.

 

Niezależnie od skali upraw, seria CR9000 stanowi najlepszy wybór, pozwalający uzyskać niezrównaną jakość plonów, potwierdzoną przez firmę J&H Sementes, będącą jednym z wiodących producentów ziarna w Brazylii, która ostatnio zakupiła aż 20 kombajnów CR9060. Za tą znaczną inwestycją kryje się ważny powód, a mianowicie doskonałość techniczna CR9060 zawarta w technologii Twin Rotor. „Ten kombajn gwarantuje doskonałą jakość młócenia. Przeprowadziliśmy badania rynkowe i odkryliśmy, iż żadna inna maszyna nie pozwala uzyskać tak dobrych rezultatów młócenia”, wyjaśnił John Kudiess, współwłaściciel firmy J&H Sementes. Ta imponująca flota przyczyni się do znacznego, sięgającego 50% wzrostu produkcji w stosunku do poprzedniego roku.

 

 

 

Trzeci zakład produkcyjny otwarty w miejscowości Sorocaba w Brazylii

 

Pierwsze kombajny New Holland, w których zastosowano technologię Twin Rotor, zostały wyprodukowane w Lexington w Nebrasce (USA) w roku 1975, zanim w roku 1986 produkcja została przeniesiona do miejscowości Grand Island w tym samym stanie. W roku 2005 produkcja tych maszyn ruszyła również w Centrum Doskonałości firmy New Holland w Zedelgem.

 

Obecnie do tych zakładów dołączył trzeci w brazylijskiej miejscowości Sorocaba w pobliżu São Paolo. Firma New Holland nieustannie dąży do zapewnienia swoim klientom rozwiązań na miarę ich potrzeb, pozwalających zoptymalizować wydajność i produktywność oraz wierzy, że bardzo ważne jest bycie blisko rolników korzystających z produktów jej marki. Trzeci zakład będzie produkować model CR9060 cieszący się popularnością na miejscowym rynku – pierwszy model, który zjechał z linii produkcyjnej pokazany został na swojej oficjalnej premierze na wystawie Agrishow w Ribeirão Preto, São Paulo (Brazylia), która odbyła się 26 kwietnia.

 

Rosnące zainteresowanie kombajnami New Holland w Ameryce Łacińskiej było jednym z najważniejszych powodów przemawiających za lokalizacją produkcji w Brazylii, jak wyjaśnia Francesco Pallaro, Wiceprezes ds. Handlu firmy New Holland Agriculture na Amerykę Łacińską „przynieśliśmy najnowocześniejsze kombajny Twin Rotor do Brazylii”. Obecnie, gdy produkujemy je na miejscu, możemy być jeszcze bardziej konkurencyjni i możemy zaoferować najlepszy kombajn na rynku, gwarantując brazylijskim producentom soi niezrównaną jakość plonów.

 

Strona fanów kombajnów CR9090 na portalu Facebook: http://www.facebook.com/CR9090

 

Sukces, jaki odniosły kombajny CR9090 wśród klientów, znajduje swe odzwierciedlenie również w świecie wirtualnym, a firma New Holland stworzyła niedawno nową stronę dla fanów na portalu społecznościowym Facebook. Fani kombajnu Twin Rotor®, który pobił rekord świata, mogą dzielić się na niej swoimi doświadczeniami i opiniami na temat tego giganta żniwnego, a nawet przesyłać na stronę własne zdjęcia i filmy przedstawiające maszynę w akcji. Aby dowiedzieć się więcej o kombajnach CR, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.newholland.com.


{gallery}NewHolland-CR3030{/gallery}

Foto: New Holland

Autor: New Holland – www.agriculture.newholland.com/poland