New Holland CR Revelation ponownie podnosi poprzeczkę dla maszyn żniwnych (2)

New Holland CR Revelation ponownie podnosi poprzeczkę dla maszyn żniwnych (2)

 

Wydajność kombajnu wchodzi na zupełnie nowy poziom, zwiększając się nawet o 10% przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości ziarna i resztek pożniwnych.

Lars Skjoldager Sørensen, Dyrektor Działu Maszyn Żniwnych, mówi: „Już wyposażony w najsilniejszy silnik, najbardziej wydajny w branży kombajn CR był rekordzistą świata w żniwach. Lecz w New Holland nigdy nie jesteśmy zadowoleni do końca i zawsze staramy się zwiększyć wydajność maszyn, a co za tym idzie zyski naszych klientów. Wprowadzając nowy kombajn CR Revelation dokonaliśmy tego po raz kolejny. Udoskonaliliśmy przepływ masy żniwnej, dzięki czemu nasi klienci mogą zwiększyć wydajność pracy. Zwiększyliśmy pojemność maszyny i ulepszyliśmy system zagospodarowywania resztek pożniwnych. Nowe wzornictwo pozwoliło nam poprawić widoczność i ułatwić prowadzenie prac konserwacyjnych. CR Revelation niepodzielnie króluje w branży kombajnów.”

 

Nawet o 10% wyższa wydajność dzięki udoskonaleniu przepływu masy żniwnej i rotorom Twin Pitch Plus

 

Wiele cech nowych kombajnów CR zwiększa już i tak ogromną pojemność i wydajność, utrzymując jednocześnie niezwykle niską ilość popękanych ziaren, a nawet zmniejszając ją.

 

Nowe, sterowane zdalnie z poziomu kabiny łopatki rotora z płynną regulacją pomiędzy położeniem szybkim a wolnym pozwalają osiągnąć najlepszy w klasie poziom sterowania przepływem masy żniwnej i zmniejszyć zużycie energii. Ta funkcja, oferowana jako wyposażenie opcjonalne w czterech najbardziej wydajnych, 22-calowych modelach, pozwala zwiększyć wydajność kombajnu.

 

Funkcja ustawiania segmentów klepiska w położeniu wyjściowym z poziomu kabiny znacznie ogranicza przestoje maszyny w przypadku usterki klepiska. Ułatwia ona szybkie ustawianie klepisk w położeniu wyjściowym – operator musi tylko opróżnić rotory, zatrzymać kombajn, automatycznie przywrócić pierwotne położenie klepisk i już może kontynuować żniwa. W ten sposób może zaoszczędzić 20-30 minut w porównaniu z ręcznym wykonaniem tej operacji.

 

Trzy najbardziej wydajne modele posiadają również na wyposażeniu rotory TwinPitch Plus z cepami o długości ok. 76 mm, które pozwalają znacznie zwiększyć oszczędności energii, wynoszące od 20 kW w modelu CR8.90 do 28 kW we flagowym modelu CR10.90.

Te cechy w połączeniu z kolejnymi udoskonaleniami, obejmującymi wyższe osłony rotora w dwóch mniejszych, 17-calowych modelach, głęboko penetrującą, dynamiczną rolką DFR i większa moc, pozwalają zwiększyć wydajność kombajnów CR nawet o 10%.

 

Moc najsilniejszego kombajnu w branży wzrasta do 700 KM

 

Kombajn CR10.90, wyposażony w najsilniejszy na świecie silnik i rekordzista świata w zbiorze pszenicy w ciągu ośmiu godzin, ponownie podniósł poprzeczkę osiągów dzięki zwiększeniu mocy o 50 KM. Największy kombajn w branży rozwija aktualnie moc 700 KM, aby zapewnić maksymalną wydajność przy zbiorze każdej uprawy roślinnej.

CR8.80, większy z 17-calowych modeli CR, również może się pochwalić większą mocą maksymalną, wynoszącą obecnie 517 KM, dzięki czemu jest najsilniejszą maszyną w segmencie kombajnów z wąską ramą.

 

Zmodyfikowany system zagospodarowania resztek pożniwnych umożliwia drobne cięcie i rozprowadzanie resztek na szerokości ok. 13,7 m

 

Nowe kombajny serii CR posiadają na wyposażeniu nowy system zagospodarowania resztek pożniwnych, który umożliwia drobniejsze cięcie resztek i ich lepsze rozprowadzanie na większej szerokości.

Wprowadzone udoskonalenia w szarpaczu słomy, obejmujące wzmocnienie rotora, dłuższe noże przeciwbieżne i zwiększenie szybkości roboczej, umożliwiają drobniejsze cięcie słomy i redukcję jej długości o 50%.

 

Rozrzutnik plew został całkowicie zmodyfikowany i zastosowano w nim opatentowany pneumatyczny system transportu masy żniwnej w miejsce tradycyjnego systemu. Zwiększono do ok. 13,7 m szerokość rozrzucania resztek pożniwnych, którą nota bene można regulować z poziomu kabiny. Udoskonalono wydajny układ rozrzucania słomy Opti-SpreadTM poprzez zastosowanie silniejszych o 25% silników hydraulicznych, łopatek w kształcie litery „V” i usuwających zanieczyszczenia zgarniaczy. Pozwoliło to ulepszyć rozrzucanie resztek i zwiększyć szerokość rozrzucania do ok. 13,7 m, a także zmniejszyć zużycie elementów.

 

Nowa, funkcjonalna kolorystyka wewnątrz i w górnej części kombajnu zapewnia lepszą widoczność podczas prowadzenia żniw i wykonywania codziennych prac konserwacyjnych

 

Główna rama, podsiewacz i odrzutnik słomy są teraz pomalowane na żółto, co poprawia widoczność w koszu sitowym. Również kolor zbiornika na ziarno zmieniono na żółty, aby poprawić jego widoczność z kabiny i ułatwić operatorowi kontrolę jakości ziarna.

 

 

 

New Holland Agriculture