New Holland CR Revelation ponownie podnosi poprzeczkę dla maszyn żniwnych

 

Wydajność kombajnu wchodzi na zupełnie nowy poziom, zwiększając się nawet o 10% przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości ziarna i resztek pożniwnych.

Lars Skjoldager Sørensen, Dyrektor Działu Maszyn Żniwnych, mówi: „Już wyposażony w najsilniejszy silnik, najbardziej wydajny w branży kombajn CR był rekordzistą świata w żniwach. Lecz w New Holland nigdy nie jesteśmy zadowoleni do końca i zawsze staramy się zwiększyć wydajność maszyn, a co za tym idzie zyski naszych klientów. Wprowadzając nowy kombajn CR Revelation dokonaliśmy tego po raz kolejny. Udoskonaliliśmy przepływ masy żniwnej, dzięki czemu nasi klienci mogą zwiększyć wydajność pracy. Zwiększyliśmy pojemność maszyny i ulepszyliśmy system zagospodarowywania resztek pożniwnych. Nowe wzornictwo pozwoliło nam poprawić widoczność i ułatwić prowadzenie prac konserwacyjnych. CR Revelation niepodzielnie króluje w branży kombajnów.”

 

Nawet o 10% wyższa wydajność dzięki udoskonaleniu przepływu masy żniwnej i rotorom Twin Pitch Plus

 

Wiele cech nowych kombajnów CR zwiększa już i tak ogromną pojemność i wydajność, utrzymując jednocześnie niezwykle niską ilość popękanych ziaren, a nawet zmniejszając ją.

 

Nowe, sterowane zdalnie z poziomu kabiny łopatki rotora z płynną regulacją pomiędzy położeniem szybkim a wolnym pozwalają osiągnąć najlepszy w klasie poziom sterowania przepływem masy żniwnej i zmniejszyć zużycie energii. Ta funkcja, oferowana jako wyposażenie opcjonalne w czterech najbardziej wydajnych, 22-calowych modelach, pozwala zwiększyć wydajność kombajnu.

 

Funkcja ustawiania segmentów klepiska w położeniu wyjściowym z poziomu kabiny znacznie ogranicza przestoje maszyny w przypadku usterki klepiska. Ułatwia ona szybkie ustawianie klepisk w położeniu wyjściowym – operator musi tylko opróżnić rotory, zatrzymać kombajn, automatycznie przywrócić pierwotne położenie klepisk i już może kontynuować żniwa. W ten sposób może zaoszczędzić 20-30 minut w porównaniu z ręcznym wykonaniem tej operacji.

 

Trzy najbardziej wydajne modele posiadają również na wyposażeniu rotory TwinPitch Plus z cepami o długości ok. 76 mm, które pozwalają znacznie zwiększyć oszczędności energii, wynoszące od 20 kW w modelu CR8.90 do 28 kW we flagowym modelu CR10.90.

Te cechy w połączeniu z kolejnymi udoskonaleniami, obejmującymi wyższe osłony rotora w dwóch mniejszych, 17-calowych modelach, głęboko penetrującą, dynamiczną rolką DFR i większa moc, pozwalają zwiększyć wydajność kombajnów CR nawet o 10%.

 

Moc najsilniejszego kombajnu w branży wzrasta do 700 KM

 

Kombajn CR10.90, wyposażony w najsilniejszy na świecie silnik i rekordzista świata w zbiorze pszenicy w ciągu ośmiu godzin, ponownie podniósł poprzeczkę osiągów dzięki zwiększeniu mocy o 50 KM. Największy kombajn w branży rozwija aktualnie moc 700 KM, aby zapewnić maksymalną wydajność przy zbiorze każdej uprawy roślinnej.

CR8.80, większy z 17-calowych modeli CR, również może się pochwalić większą mocą maksymalną, wynoszącą obecnie 517 KM, dzięki czemu jest najsilniejszą maszyną w segmencie kombajnów z wąską ramą.

 

Zmodyfikowany system zagospodarowania resztek pożniwnych umożliwia drobne cięcie i rozprowadzanie resztek na szerokości ok. 13,7 m

 

Nowe kombajny serii CR posiadają na wyposażeniu nowy system zagospodarowania resztek pożniwnych, który umożliwia drobniejsze cięcie resztek i ich lepsze rozprowadzanie na większej szerokości.

Wprowadzone udoskonalenia w szarpaczu słomy, obejmujące wzmocnienie rotora, dłuższe noże przeciwbieżne i zwiększenie szybkości roboczej, umożliwiają drobniejsze cięcie słomy i redukcję jej długości o 50%.

 

Rozrzutnik plew został całkowicie zmodyfikowany i zastosowano w nim opatentowany pneumatyczny system transportu masy żniwnej w miejsce tradycyjnego systemu. Zwiększono do ok. 13,7 m szerokość rozrzucania resztek pożniwnych, którą nota bene można regulować z poziomu kabiny. Udoskonalono wydajny układ rozrzucania słomy Opti-SpreadTM poprzez zastosowanie silniejszych o 25% silników hydraulicznych, łopatek w kształcie litery „V” i usuwających zanieczyszczenia zgarniaczy. Pozwoliło to ulepszyć rozrzucanie resztek i zwiększyć szerokość rozrzucania do ok. 13,7 m, a także zmniejszyć zużycie elementów.

 

Nowa, funkcjonalna kolorystyka wewnątrz i w górnej części kombajnu zapewnia lepszą widoczność podczas prowadzenia żniw i wykonywania codziennych prac konserwacyjnych

 

Główna rama, podsiewacz i odrzutnik słomy są teraz pomalowane na żółto, co poprawia widoczność w koszu sitowym. Również kolor zbiornika na ziarno zmieniono na żółty, aby poprawić jego widoczność z kabiny i ułatwić operatorowi kontrolę jakości ziarna.

 

 

 

New Holland Agriculture