New Holland robi kolejny krok ku autonomii

Na wydarzeniu CNH Industrial Tech Day, które odbyło się w Phoenix, w stanie Arizona 7 i 8 grudnia 2022 r., marka New Holland Agriculture przedstawiła dwa nowe prototypy ciągników T7 Methane Power LNG i T4 Electric Power oraz nowe rozwiązania w zakresie autonomii maszyn rolniczych. Dwudniowa impreza została zorganizowana przez CNH Industrial, aby zaprezentować postępy firmy w obszarze technologii rolnictwa precyzyjnego. W trakcie jej trwania inwestorzy, przedstawiciele mediów oraz osoby opiniotwórcze mogli dowiedzieć się więcej na temat nowych projektów realizowanych przez marki CNH Industrial, w tym także New Holland Agriculture.


New Holland prasa Big Baler New Holland robi kolejny krok ku autonomii

Podczas dwudniowego wydarzenia marka New Holland przedstawiła istotne technologie automatyzacji już stosowane w jej ofercie produktowej takie jak system automatyzacji prasy marki New Holland, będący na wyposażeniu pras serii BigBaler High Density, który na targach Agritechnica 2022 został wyróżniony srebrnym medalem. Technologia łączy w sobie automatyczne prowadzenie w pokosie, automatyczną regulację prędkości i automatyczną regulację wagi beli, co pozwala zwiększyć wydajność i wyprodukować w ciągu dnia więcej bel o lepszej jakości, zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć komfort pracy operatora.

New Holland CR Revelation 2 New Holland robi kolejny krok ku autonomii

New Holland przedstawił rozwiązanie pozwalające na automatyzacje pracy kombajnu – system IntelliSense, który znajduje się na wyposażeniu kombajnu CR Revelation. System IntelliSense™ marki New Holland wybiera co 20 sekund najlepszą czynność spośród 280 milionów możliwości, by zoptymalizować proces zbioru. Wprowadza on prewencyjne modyfikacje, maksymalizuje przepustowość, ogranicza straty i ilość uszkodzonego ziarna poprzez precyzyjny pomiar obciążenia. Na podstawie tych danych może on ciągle regulować szybkość roboczą systemu Twin Rotor™ i kąt nachylenia jego łopatek, prędkość wentylatora oraz stopień otwarcia sita wstępnego, górnego i dolnego, aby automatycznie osiągnąć zamierzony efekt.

New Holland opryskiwacz New Holland robi kolejny krok ku autonomii

Akwizycja firmy Raven Industries zdecydowanie przyśpieszyła postępy marki New Holland na drodze do autonomii. Na początku tego roku marka New Holland Agriculture wprowadziła na rynek nową serię montowanych z przodu opryskiwaczy z wysięgnikiem Guardian wyposażonych w nowoczesne technologie rolnictwa precyzyjnego firmy Raven. Te technologie zwiększają wydajność opryskiwaczy o dużej mocy i pojemności zbiornika na, pozwalając wykonać opryski na większym areale w ciągu jednej godziny.
Carlo Lambro powiedział: Zaprezentowane podczas Tech Day rozwiązania marki New Holland stanowią wyraz ducha innowacyjności i podtrzymują zrównoważony rozwój rolnictwa.

 

Jesteśmy pionierem na obszarze zrównoważonego rozwoju od 2006 r., gdy wprowadziliśmy w życie naszą strategię lidera w dziedzinie czystej energii, będącą wyrazem naszego zaangażowania na rzecz stosowania paliw alternatywnych i systemów redukcji emisji zanieczyszczeń. Wprowadziliśmy na rynek pierwszy na świecie produkowany seryjnie ciągnik z napędem na metan – T6, a niedawno pokazaliśmy światu jego udoskonaloną wersję z przekładnią DCT. Wierzymy, że inwestycje w prace badawczo-rozwojowe oraz współpraca z partnerami z branży są sposobem, by udostępnić naszym Klientom narzędzia służące do optymalizacji ich pracy, zwiększenia efektywności, zakresu kontroli i w większym stopniu umożliwiające wybór zrównoważonego rozwoju. To, co przedstawiliśmy podczas Tech Day jest wymiernym wynikiem naszego podejścia do rolnictwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla.”

źródło: New Holland Agriculture