New Holland – rozszerzenie strategii Lidera Czystej Energii dzięki nowym umowom partnerskim

Lider Czystej Energii, marka New Holland poszerza swój zasięg w celu odkrycia nowych obszarów innowacji poprzez nawiązywanie umów partnerskich. Pierwsza umowa nawiązana została z włoskim producentem wina Barolo Fontanafredda, w ramach projektu, którego celem jest uzyskanie bezemisyjnej pracy maszyn w winnicach.

Marka New Holland oraz FPT Industrial testują w tamtejszych winnicach nowy ciągnik zasilany biometanem, wywodzący się ze standardowego modelu New Holland TK. Jednostką napędową jest silnik FPT Industrial F28, wyróżniony nagrodą Diesel of the Year w 2020 r. Ciągnik testowany w winnicach Fontanafredda zasilany jest biometanem, a jego zadaniem jest uzyskanie pierwszego na świecie wina wyprodukowanego całkowicie bez emisji dwutlenku węgla –jest to ważny krok w kierunku dekarbonizacji produkcji wina.

W ramach drugiej współpracy marka New Holland, wraz z włoskim producentem narzędzi – firmą Nobili, opracowała innowacyjną koncepcję elektryfikacji narzędzi dla winnic i sadów. Łączy ona ciągnik marki New Holland T4.110V z zewnętrznym generatorem prądotwórczym,kompatybilnym z technologią AEF High Voltage. Jako pierwsze tego typu rozwiązanie w branży, generator napędzany przez WOM ciągnika jest jedynym źródłem energii zasilającym nowy elektro-opryskiwacz i elektro-mulczer. Ta przełomowa innowacja została wyróżniona nagrodą Innowacja Technologiczna 2020/21 na targach EIMA International.

 

Źródło: New Holland Agriculture