New Holland świętuje 60-lecie sieczkarni samobieżnej

Marka New Holland Agriculture obchodzi 60 rocznicę wyprodukowania pierwszej sieczkarni samobieżnej poprzez przekształcenie legendarnej sieczkarni ciąganej SP818 w maszynę samojezdną. Od momentu jej wprowadzenia marka New Holland zajmuje czołową pozycję w dziedzinie zbioru pasz, wprowadzając wiele pionierskich rozwiązań, które zrewolucjonizowały branżę.

 

Marka New Holland uczciła ten ważny jubileusz specjalnym modelem, wyróżniającym się charakterystycznymi kolorami i wyjątkowymi zaletami. W ramach obchodów przewidziano również europejską trasę mającą na celu zademonstrowanie, w jaki sposób sieczkarnia FR Forage Cruiser może pomóc Klientom w zarządzaniu rentowną i zrównoważoną produkcją pasz.

Marka New Holland uczci ten ważny w swojej historii kamień milowy specjalną edycją z okazji 60-lecia modelu FR Forage Cruiser obejmującą wszystkie jednostki produkowane na następny sezon. Maszyny będą miały charakterystyczne, jubileuszowe kolory i naklejkę „60th Anniversary” ze srebrną wstęgą i srebrnym liściem. Sieczkarnie samobieżne w edycji specjalnej będą również charakteryzować się wyjątkowymi zaletami, między innymi występującym w standardzie systemem MyPLM®Connect, rozwiązaniami zapewniającymi dostępność maszyn oraz gwarancją UpTime, w zależności od rynku

 

Marka New Holland świętuje tę rocznicę, organizując również serię pokazów demonstracyjnych, która obejmie główne europejskie rynki sieczkarni samobieżnych, w tym Belgię, Czechy, Francję, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Holandię i Wielką Brytanię.

Henrik Aaskov Hansen, Global Product Manager sieczkarni samobieżnych New Holland, powiedział: „Przez ostatnie 60 lat sieczkarnie samobieżne marki New Holland nieustannie przesuwały granice wydajności, dostarczając najwyższej jakości kiszonkę spełniającą najbardziej wygórowane wymagania hodowców bydła. Ostatnio nasze sieczkarnie FR Forage Cruiser okazały się również nieocenionym atutem w produkcji biomasy, która szybko rozwija się w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na paliwa przyjazne środowisku. W chwili, gdy obchodzimy tę ważną rocznicę, sieczkarnie samobieżne New Holland udowadniają, że ich
wszechstronność pomaga naszym Klientom poprawić rentowność i w pełni wykorzystać możliwości związane z napływającymi przychodami”.

FR Forage Cruiser

Sieczkarnie samobieżne New Holland zapewniają wyjątkową jakość plonów i wydajność. Sprawdzone rozwiązania Power Cruise™ gwarantują najwyższą wydajność na polach o różnej gęstości upraw, a nowoczesne zespoły żniwne tną trawy, kukurydzę i całe rośliny.

Dzięki takim funkcjom jak technologia HydroLoc™, która zapewnia stałą długość sieczki niezależnie od rodzaju uprawy i zmian obciążenia, oraz wyjątkowo mocna głowica tnąca z szeroką gamą konfiguracji – od konwencjonalnej lub rozdrobnionej kiszonki po biomasę – sieczkarnia FR Forage Cruiser zapewnia wiodącą w branży wydajność rozdrabniania.

W sieczkarni FR Forage Cruiser zastosowano zaawansowane technologie, aby zapewnić najlepszą jakość kiszonki zarówno w przypadku pasz dla zwierząt gospodarskich, jak i dla zakładów produkujących biomasę. Należy do nich wiodąca w branży technologia ActiveLOC™, która automatycznie reguluje długość sieczki, aby zapewnić najbardziej pożywną paszę w zależności od rzeczywistej wilgotności zbieranej uprawy. Wielokrotnie nagradzana technologia analizy składników pokarmowych NutriSenseTM z czujnikiem NIR zapewnia
gromadzone przez sieczkarnię samobieżną cenne dane dotyczące składników pokarmowych w uprawach. Można je wizualizować na portalu MyPLM Connect, co pomaga rolnikom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących jak najbardziej opłacalnego wprowadzania upraw na rynek i dostosowywania nakładów w celu zwiększenia przyszłych plonów.

Sieczkarnia samobieżna FR Forage Cruiser posiada również wszystkie zalety systemu telematycznego MyPLM Connect marki New Holland, który umożliwia rolnikowi stały kontakt z maszyną, a także wysyłanie i odbieranie w czasie rzeczywistym informacji, które pomagają w bardziej wydajnej, produktywnej i rentownej pracy.

Florian Schmitt, Europe Product Marketing Manager sieczkarni samobieżnych
New Holland, powiedział: „Nowe rozwiązania technologiczne zastosowane w aktualnym modelu FR Forage Cruiser umożliwiają operatorowi sterowanie szerokim zakresem parametrów maszyny w celu zwiększenia jakości kiszonki. Niezależnie od tego, czy ścinamy paszę dla zwierząt hodowlanych czy biomasę z różnych upraw do zastosowań biogazowych, sieczkarnia FR Forage Cruiser to dla naszych Klientów wsparcie w ich działalności za sprawą optymalnej jakości rozdrabniania w przypadku wszystkich rodzajów produkcji. Technologia NIR zapewnia  szczegółowy pomiar kluczowych wartości odżywczych, a dzięki wykorzystaniu ich w środowisku
użytkowym możemy zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość i wsparcie oraz zarządzać rentowną i zrównoważoną uprawą paszową”.

źródło: New Holland Agriculture