Marka New Holland dodatkowo poszerzyła gamę ciągników T7, spełniających wymogi norm Tier 4A, o trzy nowe, prestiżowe modele Blue Power, które łączą w sobie zwiększona wydajność z przykuwającą wzrok, imponującą stylistyką. Edycje T7.210, T7.260 i T7.270 Blue Power powstały, aby uczcić gamę nagrodzoną aż 18 razy, która wyróżnia się olśniewającymi, niebieskimi wykończeniami połączonymi z chromowanymi elementami. Współpraca partnerska marki New Holland z producentem opon, firmą Trelleborg, zacieśniła się jeszcze bardziej, gdyż we wszystkich modelach Blue Power montowane będą wyłącznie opony TM800 marki Trelleborg, zapewniające mniejsze ugniatanie gleby i jej lepszą ochronę.

W montowanym w całej serii silniku NEF o pojemności 6,7 litra zastosowano technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SRC) ECOBlue™, aby dostosować go do wymogów norm emisji Tier 4A. Modele T7.270 i T7.260 ustanawiają nowe rekordy oszczędności paliwa dla swojego segmentu w teście Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft (DLG) PowerMix. Model T7.270 Auto Command zużył 261 g/kWh, natomiast model T7.260 Power Command zaledwie 259 g/kWh.

Gama Blue Power dostępna jest w wariancie z przekładnią bezstopniową Auto Command ™, montowaną w modelach T7.210 i T7.270, jak również z przekładnią napędową typu „Powershift” Power Command™, montowaną w modelu T7.260. Klienci mają do wyboru wielokrotnie nagrodzony podłokietnik SideWinder™ z dźwignią wielofunkcyjną CommandGrip™, umożliwiające intuicyjną obsługę głównych funkcji ciągnika, wraz z monitorem wyposażonym w ekran dotykowy IntelliView™ III lub klasyczny podłokietnik. Wszystkie modele mogą być również wyposażone w opracowany przez markę New Holland układ automatycznego sterowania IntelliSteer™.

Model T7.210, który zdobył wyróżnienie „Złoty Ciągnik za Rozwiązania Konstrukcyjne 2011″, zajął dumnie miejsce na stoisku firmy New Holland podczas tegorocznej wystawie SIMA w Paryżu, we Francji. ” Ten cieszący się uznaniem model zaprojektowany został z myślą o użytkownikach, którzy skłaniają się ku kompaktowym maszynom, ale nie chcą zrezygnować z wysokich osiągów, maksymalnej wszechstronności, doskonałej wydajności i niskich kosztów eksploatacji. Ponadto, jest to model, który troszczy się o środowisko rolne, chroniąc dzięki technologii SCR ECOBlue™ powietrze, a dzięki oponom glebę poprzez jej mniejsze ugniatanie.” powiedział Pierre Lahutte, Dyrektor ds. Globalnego Zarządzania Ciągnikami. Kontynuując swą wypowiedź, dodał: ” T7.210 posiada wiodący w segmencie bardzo niski współczynnik masowy mocy, wynoszący zaledwie 28,1 kg/KM i został zaprojektowany tak, aby można do niego zamontować opony o wymiarach sięgających 650/65/R42. Połączenie tych unikalnych cech znacznie poszerza ślad opony ciągnika i zapewnia zmniejszenie nacisku na grunt do zaledwie 800 g/m2, poprawiając prześwit między ciągnikiem i gruntem, a równocześnie zmniejszając nawet o 12% poślizg oraz ugniatanie gleby. Blue Power T7.210 jest idealnym przykładem pokazującym, w jaki sposób rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w ciągniku mogą wspierać przyszłość rolnictwa, chroniąc zarówno powietrze, jak i glebę”

 

{gallery}New Holland T7 Blue Power{/gallery}

źródło: www.newholland.com

foto: New Holland