New Holland wprowadza na rynek pionierską aplikację prognozy pogody dla rolników.

 

 

 

 

 

Aplikacja ‘NH weather’ zoptymalizowana pod kątem smarftonów iPhone (http://itunes.apple.com/it/app/nh-weather/id520142846?mt=8) oraz systemu Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newholland.agriculture.android.nhweather ).

Aplikacja ‘NH weather’ została przygotowana by stać się tak ważną dla jej użytkowników jak tradycyjne źródła informacji. Każdego ranka, przed rozpoczęciem dnia pracy, rolnicy i /przedsiębiorcy będą mogli zajrzeć do aplikacji dostosowanej do ich indywidualnych preferencji, by potwierdzić lub zmodyfikować swoje plany na dany dzień. W zasięgu ręki będą mieć całą gamę informacji, począwszy od 24-godzinnej do długoterminowej prognozy pogody, aktualności z branży, a nawet usługi umożliwiającej im łatwy kontakt z miejscowym dealerem New Holland w celu uzyskania dodatkowych informacji.

new holland weather today New Holland wprowadza na rynek pionierską aplikację prognozy pogody dla rolników.

Dokładna prognoza pogody jest warunkiem efektywnego i wydajnego rolnictwa, a aplikacja „NH Weather” zapewnia wyjątkowo dokładne prognozy pogody dla danego obszaru. Dane uzyskiwane są z sieci liczącej sobie ponad 71000 stacji meteorologicznych rozsianych po całym świecie, a dzięki wykorzystaniu technologii geolokalizacji, aplikacja otrzymuje i analizuje dane z najbliższej podstacji. Użytkownicy mogą wyszukiwać całą gamę informacji, włącznie z rzeczywistą i odczuwaną temperaturą, ciśnieniem, a także prędkością i kierunkiem wiatru, mającymi kluczowe znaczenie w przypadku oprysków.

Kolejnym ważnym parametrem, który można sprawdzić, jest szybkość parowania, kluczowa podczas podejmowania decyzji o nawadnianiu. Informacje o historycznych danych pogodowych dostępne są również w formie wykresów przedstawiających trend pogodowy, to narzędzie ułatwi zarządzanie pracami sezonowymi. Długoterminowa, siedmiodniowa prognoza pogody pomoże w efektywnym planowaniu prac, gdyż umożliwi wybór optymalnego terminu wysiewu, zbiorów lub nawożenia w zależności od aktualnie panujących warunków meteorologicznych. Istnieje możliwość zapamiętywania i wywoływania często odwiedzanych miejsc, co stanowi szczególnie przydatne rozwiązanie dla rolników pracujących na rozległych obszarach i umożliwia im optymalizację prac uzależnionych od pogody podczas okresów zbiorów plonów. W przypadku prac wykonywanych w szczególnie zmiennych klimatach lub w miejscach narażonych na nieprzewidywalne wahania pogody istnieje możliwość aktywacji usługi powiadamiania, wysyłającej użytkownikom komunikat na smartfona celem ostrzeżenia ich o potencjalnie trudnych warunkach, takich jak np. burze podczas sezonu żniwnego.

Użytkownicy będą również mieli możliwość dokładnej analizy najnowszych aktualności rolnych z prasy branżowej, forów i blogów, jak również aktualności publikowanych na bieżąco przez firmę New Holland.

Pakiet może również obejmować lokalizator dealerów. W takim przypadku lokalizacja użytkownika jest rozpoznawana automatycznie, bądź może on skorzystać z formularza wyszukiwania, po czym wygenerowana zostaje lista najbliższych punktów dealerskich . Po wybraniu żądanego dealera wyświetlana jest wizytówka z danymi umożliwiającymi natychmiastowy kontakt, natomiast poręczna zakładka „zapisz jako kontakt” umożliwia użytkownikom przechowywanie danych na liście kontaktowej i skorzystanie z nich w późniejszym okresie. Użytkownicy mogą nawet zaplanować trasę z miejsca, w którym się aktualnie znajdują. Ta przydatna usługa skróci kosztowne przestoje w przypadku, gdy w okresie intensywnych prac potrzebna jest pilna porada, części lub usługi.

new holland aplikacja New Holland wprowadza na rynek pionierską aplikację prognozy pogody dla rolników.

Aplikacja ‘NH weather’

 

źródło: New Holland