New Holland wprowadza nową gamę ładowarek teleskopowych

 

Obecnie ładowarki z tej rodziny charakteryzują się dużo większą wydajnością oraz wyjątkowym komfortem obsługi. Składającą się z pięciu modeli gamę, w skład której wchodzą LM 6.32, LM 6.35 Elite, LM 7.35, LM 7.42 Elite i LM 9.35, cechuje maksymalny udźwig 4200 kg oraz maksymalna wysokość podnoszenia 9,1 metra. Konstrukcja pojazdów tej serii oparta jest na wewnętrznym projekcie firmy, dzięki czemu jest w stanie oferować średnim i dużym gospodarstwom hodowlanym, dużym gospodarstwom rolnym i usługodawcom na całym świecie wysoką wydajność operacji przeładunkowych.

Nowa seria zastąpiła stare modele LM5040, LM5060 i LM5080. Aby to podkreślić, New Holland wprowadziła nowy sposób oznaczania ładowarek LM. Pierwsza cyfra określa maksymalną wysokość podnoszenia w metrach, a kolejne dwie maksymalny udźwig w setkach kilogramów.

Nowa seria LM to owoc szeroko zakrojonych konsultacji, seria LM została zmieniona „od stóp do głów – wyjaśnia Luca Mainardi, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami: traktorami, ładowarkami teleskopowymi oraz systemami rolnictwa precyzyjnego. – Połączyliśmy imponujące osiągi w zakresie udźwigów i mocy z udoskonaloną elastycznością maszyn, najlepszym w tej klasie doświadczeniem operatorskim i wiodącą w klasie widocznością. – Dodatkowo ofertę maszyn uelastyczniono poprzez wprowadzenie zarówno wariantu standardowego, jak i wysokowydajnego Elite, do modeli LM6.32 i LM7.35.

Wyjątkowa wydajność: nawet 9,1 metra wysokości podnoszenia i 4200 kg udźwigu

Cała gama LM jest wyposażona w sławne silniki Nef firmy New Holland, które w celach dostosowania pojazdów do wymogów normy Tier 4A, wykorzystują technologię selektywnej redukcji katalitycznej SCR ECOBlue™ oraz – w porównaniu z obecnymi modelami – są wyjątkowo wydajne i oszczędne pod względem zużycia paliwa. Standardowe maszyny LM osiągają maksymalnie do 121 koni mechanicznych mocy, która dla modeli Elite wynosi 143 KM. Ta ogromna moc umożliwia bezproblemowe osiąganie maksymalnej wysokości podnoszenia, która wynosi odpowiednio 6,1 metra dla modelu LM6.32, 7 metrów dla modelu LM7.35 i 9,1 metra dla modelu LM9.35.

nh lm735 1 New Holland wprowadza nową gamę ładowarek teleskopowych

Ta wydajność podnoszenia jest możliwa dzięki wytrzymałej konstrukcji wysięgnika. Dodatkowo trwałość konstrukcji zwiększają wykonane ze wzmocnionej stali, duże sworznie i podkładki. Zamykający serię model LM9.35 zaprojektowano z myślą o przemieszczaniu bel słomy, które to bele są składowane z idealną dokładnością w bardzo wysokich, nowoczesnych pomieszczeniach magazynowych.

Dzisiejsze, nowoczesne gospodarstwa rolne wymagają szczytowych udźwigów, a seria LM zapewnia możliwości udźwigów od 3200kg do 4200kg, co gwarantuje, że nawet najbardziej wymagający usługodawcy rolni mogą z łatwością obsługiwać ogromne zbiorniki do przechowywania ziarna. Modele Elite zaprojektowano do najbardziej wymagających operacji przeładunkowych. LM6.35 Elite jest w stanie udźwignąć 3500kg, tj. 300 kg więcej niż jego standardowy odpowiednik, a udźwig maksymalny LM7.42 Elite wynosi 4200 kg, tj. o 20% więcej niż w przypadku wersji standardowej maszyny. Kąt obrotu (przechyłu) łyżki wynoszący 131° w modelach standardowych, który dla modeli Elite ma wartość 142°, zapewnia całkowite jej opróżnianie, nawet podczas obsługi najbardziej lepkich materiałów.

Imponujący czas cykli hydraulicznych jest jeszcze bardziej korzystny dzięki ulepszonej wydajności hydraulicznej. Standardowe modele są zdolne do wygenerowania przepływu hydraulicznego rzędu 120 litrów na minutę, a modele Elite osiągają przepływ o wartości
140 litrów/minutę. Pozwala to na utrzymanie poziomu wydajności nawet w przypadku obsługi najcięższych ładunków na najwyższych wysokościach i znacząco przyspiesza cykle transportu ładunków z ziarnem.

Wyjątkowa łatwość obsługi: najlepsza w klasie widoczność, ergonomiczne położenie elementów sterujących i komfort operatora

Kabina pojazdów w serii LM została zmodernizowana i obecnie cechuje ją najlepsza w jej klasie widoczność, usprawniająca wszelkie operacje przeładunkowe. Kluczowe przyciski sterujące zostały umieszczone w jednym miejscu, a sterowanie głównymi funkcjami wysięgnika odbywa się za pomocą elektronicznego joysticka, uwzględniając zmianę biegów i obsługę niezależnego układu zapłonowego. Kabina jest zauważalnie cichsza, co sprawia, że obsługa pojazdu jest bardziej komfortowa podczas długich dni pracy. W modelach Elite joystick został umieszczony w podłokietniku i wyposażony w dodatkowe przyciski sterowania do przodu i do tyłu, jeszcze bardziej zwiększając komfort pracy w długie dni robocze.

Wydajny transport drogowy: automatyczna zmiana biegów w modelach Elite i usprawnione funkcje jezdne

Przekładnia Powershift 4×3 w modelach standardowych zapewnia perfekcyjny rozkład prędkości przy wykonywaniu różnego typu operacji, w tym składowania beli, ciągnięcia naczepy oraz pracy na stosach kiszonki. Modele Elite zaprojektowano z myślą operacjach transportowych; są one wyposażone w przekładnię Powershift 6×3 z automatyczną zmianą biegów. Biegi 1-4 zmienia się manualnie, a mechanizm automatyczny załącza się przy wyborze biegu 5 i 6, co powoduje, że wybierany bieg jest zawsze najbardziej wydajny. Funkcja ta znacznie poprawia komfort pracy operatora i zmniejsza zużycie paliwa podczas transportu drogowego. Maksymalna prędkość transportowa wynosząca 40kph wiąże się także z większą siłą uciągu. Zapewnia ona utrzymanie poziomu wydajności w zróżnicowanych warunkach roboczych, np. na polu, ale też podczas transportu ciężkich ładunków po nierównych powierzchniach dróg.

Udoskonalone możliwości manewrowania: niezwykle sztywna konstrukcja i ulepszony osprzęt czołowy

Precyzyjne manewrowanie stało się jeszcze łatwiejsze dzięki ulepszonej wytrzymałości konstrukcyjnej. Aby wyeliminować odkształcanie podczas wykonywania zadań, usztywniono konstrukcję całego nadwozia. Dodatkowo równowagę zapewnia zintegrowany zbiornik paliwa, którego położenie jest idealne podczas pracy na stromych stosach z kiszonką. Ponadto znacząco udoskonalono także osprzęt czołowy. Dzięki temu usprawnieniu zwiększyły się możliwości w zakresie szybkiego i prostego montażu i demontażu szerokiego asortymentu osprzętu. Modele Elite wyposażone są w automatyczną funkcję zbieżności układu kierowniczego, dzięki której wszystkie cztery koła są perfekcyjnie wyosiowane, zapewniając precyzję kierowania i redukcję zużycia opon.

Łatwa konserwacja: szybkie codzienne czynności konserwacyjne dzięki unikalnej konstrukcji pokrywy maski

Seria LM charakteryzuje się unikalną konstrukcją pokrywy, która sprawia, że codzienne czynności konserwacyjne są jeszcze prostsze i odbywają się bez użycia narzędzi. Pokrywa otwiera się szeroko, a dostęp do wszystkich punktów obsługi jest możliwy z poziomu gruntu. Podczas intensywnej pracy w najbardziej zapylonym środowisku, odwracalny wentylator utrzymuje czystość kratki, co z kolei pomaga w utrzymaniu poziomu wydajności.

System okładzin ślizgowych wysięgnika teleskopowego: prosta regulacja wpływająca na zmniejszenie kosztownych przestojów

Seria LM jest wyposażona w innowacyjny i unikalny system, który za pomocą intuicyjnego i prostego w użytku mechanizmu, reguluje odległość pomiędzy sekcjami wysięgnika w czasie jego wysuwania. System okładzin ślizgowych zainstalowanych na samym wysięgniku wspomaga zachodzenie poszczególnych sekcji wysięgnika na siebie, a sam mechanizm jest przyjazny użytkownikowi – pozwala na prostą regulację przestrzeni międzysekcyjnych bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi czy odbywania szkoleń. Ponadto okładziny te znacznie wydłużają trwałość maszyny oraz zmniejszają czas przestojów, wywierając wpływ na wydajność pracy.

Dane techniczne:

Model

Maksymalna wysokość podnoszenia (m)

Maksymalny udźwig (kg)

Maksymalna moc silnika (KM)

LM 6.32

6,1

3200

121

LM 6.35 Elite

6,1

3500

143

LM 7.35

7,0

3500

121

LM 7.42 Elite

7,0

4200

143

LM 9.35

9,1

3500

121

źródło: New Holland