New Holland wprowadza nowe funkcje i udoskonalenia w zakresie rolnictwa precyzyjnego

 

Marka New Holland wprowadza nowe funkcje i udoskonalenia do swoich rozwiązań w zakresie rolnictwa precyzyjnego PLM, które pozwolą rolnikom i firmom wykonującym usługi dla rolnictwa na dalsze zwiększanie wydajności.

 

„Rolnicy prowadzący duże gospodarstwa oraz firmy świadczące usługi dla rolnictwa stale dążą do zwiększenia wydajności i optymalizacji swych działań.” – stwierdza Sean Lennon, dyrektor ds. zarządzania produktem w zakresie ciągników i rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. „Aby im w tym pomóc, do naszych rozwiązań w zakresie rolnictwa precyzyjnego wprowadziliśmy szereg udoskonaleń. Nowe funkcjonalności w monitorze IntelliView IV pozwolą operatorom flagowych ciągników i kombajnów na optymalizację pracy w polu. Nowy FlexCommand-7 tablet, produkt na wskroś rewolucyjny, pozwala na mobilne zastosowanie aplikacji rolnictwa precyzyjnego i tym samym zwiększa elastyczność pracy naszych klientów. Integracja PLM Connect z Connected Farm firmy Trimble umożliwia dwukierunkowy przepływ danych pomiędzy obu systemami, dzięki czemu nasi klienci będą mogli korzystać z zalet obu systemów.“

 

Nowy układ prowadzenia wspomaganego IntelliSteer Lite rozszerza zakres zastosowań

Nowy układ prowadzenia wspomaganego IntelliSteer Lite wykorzystujący kierownicę pojazdu pojawi się w ofercie New Holland w pierwszej połowie 2016 r. Jest on przeznaczony do ciągników serii T6, T7, T8 i T9, kombajnów serii CX i CR oraz maszyn innych producentów korzystających z monitora IntelliView IV. Układ wykorzysta ten sam interfejs użytkownika, który jest aktualnie stosowany we flagowym układzie automatycznego prowadzenia – IntelliSteer. W sprzedaży znajdzie się również szereg zestawów wyposażeniowych przeznaczonych zarówno do maszyn marki New Holland, jak i innych producentów. Nowy układ prowadzenia wspomaganego działa również przy jeździe wstecz oraz prędkości minimalnej 1,6 km/godz., dzięki czemu idealnie sprawdza się u producentów warzyw oraz przy wszystkich innych pracach wykonywanych na niskiej prędkości.

 

Nowe cechy monitora IntelliView™ IV jeszcze bardziej zwiększające wydajność

Nowa funkcja uwrocia, która pojawi się w połowie 2016 r., umożliwia operatorowi wybrać kierunek nawrotu poprzez wybór na monitorze IntelliView IV. Po wykonaniu tej czynności system automatycznie obliczy optymalną ścieżkę skrętu. Wraz z ostatnio wprowadzonym do oferty układem wykonywania sekwencji na uwrociu Headland Turn Sequence II pozwoli on na całkowitą automatyzację prac wykonywanych na polu oraz wyboru ścieżek prowadzenia. Dzięki tej funkcji operator będzie mógł się całkowicie skupić na obsłudze narzędzia przy zbliżaniu się do uwrocia, co odciąża go w pracy.

 

Po zakończeniu obróbki wewnętrznej części pola operator może zająć się obróbką uwrocia dzięki nowej funkcji na monitorze IntelliView IV – „Headland Last“ (Uwrocie na końcu), która także umożliwia wykonywanie prac w narożnikach uwrocia. Za pomocą nowej funkcji na monitorze IntelliView IV „Tram Line Exclusion“ (Usunięcie kolein) operator może tworzyć, edytować i podkreślać zaprogramowane koleiny. Te trzy funkcje będą dostępne na początku 2016 r.

 

Kolejną nową cechą monitora IntelliView IV, która będzie oferowana od połowy 2016 r. jest kompatybilność z danymi w formacie ISOXML. Umożliwia ona dwukierunkową komunikację za pomocą wiadomości w formacie ISOXML z monitorem IntelliView IV. Pozwala to na poszerzenie kompatybilności rozwiązań stosowanych przez plantatorów, agronomów i doradców. Ponadto, aby jeszcze bardziej zwiększyć kompatybilność monitora IntelliView IV, od początku 2016 r. będzie można importować formaty plików definiujących kształty i używać mapy aplikacyjne i ścieżki prowadzenia bez konieczności ich konwersji.

 

Nowy FlexCommand-7 tablet umożliwia korzystanie z aplikacji rolnictwa precyzyjnego

FlexCommand-7 Tablet jest przenośnym, wytrzymałym i sieciowym urządzeniem łączącym w sobie funkcjonalność tradycyjnego wyświetlacza i uniwersalnego terminalu ISO. Użytkownicy mogą przenosić wyświetlacz FlexCommand-7 z jednej maszyny na drugą, zabrać go ze sobą do biura lub do domu. Poprzez Bluetooth może się on połączyć z przenośnym odbiornikiem i ma wbudowaną komunikację Wi-Fi. Jest to pierwsze w branży przenośne urządzenie do aplikacji rolnictwa precyzyjnego, zapewniające na poziomie podstawowym obsługę uniwersalnego terminalu ISO, ręczne prowadzenie maszyną, zarządzanie zadaniami (TC) i sterowanie dozowaniem materiałów, które wykorzystuje platformę Androida. Ponadto, to pierwszy tablet na rynku łączący w sobie dwie funkcjonalności – tabletu oraz wyświetlacza PLM z funkcjami rolnictwa precyzyjnego.

 

W ofercie nowy napęd układ automatycznego prowadzenia Autopilot

W uzupełnieniu do oferowanych dotychczas rozwiązań o napędzie hydraulicznym montowanych fabrycznie, aktualnie w układzie prowadzenia wspomaganego Autopilot można skorzystać z nowego napędu elektrycznego. Silnik napędowy układu Autopilot umożliwia automatyczne i nad wyraz precyzyjne prowadzenie maszyny z dokładnością na poziomie centymetrów również podczas jazdy wstecz, z wolną prędkością, a ponadto szybko wchodzi na ścieżkę prowadzenia. Cechuje go prostota montażu i łatwość wymiany pomiędzy maszynami.

 

Integracja oprogramowania telematycznego PLM® Connect z Trimble Connected Farm optymalizuje wydajność obu systemów

Integracja oprogramowania PLM Connect z Trimble Connect Farm umożliwia dwukierunkowy transfer danych agronomicznych i danych dotyczących wydajności maszyny pomiędzy tymi obu systemami. Za pomocą otwartego interfejsu programowania aplikacji (API) oba systemy mogą za zgodną użytkownika wymieniać się danymi w bezpiecznym środowisku. Dane zarejestrowane podczas prac polowych wykonywanych maszyną marki New Holland są dostępne na obu portalach. Dostęp do danych maszyny, takich jak parametry określone w otwartym protokole CANBUS można uzyskać z portalu Connected Farm, a informacje zapisane na monitorach firmy Trimble można wyświetlać na portalu PLM Connect.

 

Systemy zostaną zintegrowane w pierwszej połowie 2016 r. Dzięki temu klienci uzyskają dostęp do wszystkich swoich danych z jednego interfejsu internetowego, co ułatwi im monitorowanie prac oraz podejmowanie decyzji, co do prac polowych na podstawie informacji dostępnych w biurze.

 

 

źródło: New Holland Agriculture