Nokian Heavy Tyres Center

Nokian Heavy Tyres buduje nowe centrum badawczo-rozwojowe

Nokian Heavy Tyres buduje nowe centrum badawczo-rozwojowe

Spółka Nokian Heavy Tyres rozpoczęła budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego, które pozwoli wprowadzić rozwój opon wielkogabarytowych na nowy poziom.

W związku ze wzrostem globalnego popytu na ogumienie przeznaczone do prac na ciężkim sprzęcie zwiększyło się zapotrzebowanie na wielkogabarytowe opony. W odpowiedzi na nową sytuację rynkową spółka Nokian Heavy Tyres postanowiła otworzyć w 2019 r. nowe centrum badawczo-rozwojowe w fińskiej miejscowości, Nokia. Powstanie tego nowoczesnego ośrodka pozwoli przyspieszyć proces testowania nowych modeli opon przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, którymi produkty marki Nokian Tyres mogą się poszczycić już od 120 lat.

Jest to najbardziej imponująca inwestycja w rozwój opon wielkogabarytowych w całej historii Nokian Tyres” – komentuje Kalle Kaivonen, R & D Manager Nokian Heavy Tyres.

Otwarcie nowego ośrodka badawczo-rozwojowego o powierzchni ok. 3,500 m2 pozwoli na znaczne zwiększenie możliwości produkcyjnych. Przed rokiem, w odpowiedzi na rosnący globalny popyt na opony ciężarowe, należąca do grupy Nokian Tyres, spółka Nokian Heavy Tyres Ltd rozpoczęła trzyletnią inwestycję w produkcję i działalność badawczo-rozwojową o łącznej wartości ok. 70 milionów euro z zamiarem zwiększenia zdolności produkcyjnych aż o 50 procent.

Inwestycja rozwija się zgodnie z planem. Pierwszy etap rozbudowy produkcji jest już zakończony, a finalizacja kolejnego planowana jest na kwiecień 2019 r. Instalację nowych maszyn rozpoczniemy latem przyszłego roku – mówi dyrektor fabryki Nokian Heavy Tyres, Pasi Antinmaa.

Spokój ducha w każdych warunkach

Nokian Heavy Tyres oferuje najlepsze na świecie opony ciężarowe przeznaczone do różnego rodzaju prac w takich obszarach jak leśnictwo, rolnictwo, przemysł wydobywczy czy transport. W nowym ośrodku badawczo-rozwojowym wszystkie testy będą przeprowadzane na miejscu, w pobliżu znajdujących się w tej samej miejscowości linii produkcyjnych, co pozwoli na maksymalizację efektywności operacyjnej.

Nowy ośrodek będzie w całości wyposażony w nowoczesne maszyny – mówi Matti Kaunisto, Development Manager Nokian Heavy Tyres.  Dzięki temu będziemy mogli nie tylko trzykrotnie zwiększyć liczbę testowanych opon, ale także uwzględnić szeroki zakres zmiennych, co pozwoli zapewnić naszym klientom OEM jeszcze wyższą jakość – dodaje.

Kwestią priorytetową dla Nokian Tyres jest optymalizacja całościowego cyklu życia produktu pod względem ekologicznym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii spełnienie wiążących się z tym wysokich standardów stanie się możliwe.

Jesteśmy gotowi na rewolucję wśród pojazdów bezzałogowych

Dzięki nowoczesnym maszynom testującym, w które wyposażone będzie nowe centrum badawczo-rozwojowe, oraz bardziej szczegółowym danym na temat swoich produktów marka Nokian Tyres będzie mogła stanąć na czele nadchodzącej rewolucji w branży oponiarskiej. Najnowsze innowacje umożliwią rozwój przełomowych rozwiązań. W końcu, aby pojazd bezzałogowy mógł się poruszać w bezpieczny i przewidywalny sposób, jego system sterowania będzie potrzebował dostępu do możliwe najbardziej szczegółowych danych dotyczących ogumienia, co będzie stanowić poważne wyzwanie dla całej branży oponiarskiej.

W przyszłości bezzałogowe traktory staną się normą, w związku z czym potrzebne będą przeznaczone do nich opony klasy premium oraz szczegółowe dane na ich temat, tak aby zapewnić pewne i bezpieczne prowadzenie – dodaje Kaunisto.

źródło: Nokian Tyres