Nowa brona wirnikowa Kverneland NG-H 101 F30

 

Kverneland NG-H 101 F30, tak samo jak wszystkie pozostałe modele, jest wyposażony w 4 wirniki na metr szerokości roboczej. Optymalne efekty uprawy ziemi i małe zapotrzebowanie na moc zostały osiągnięte przez odpowiedni rozstaw uchwytów zębów, który wynosi tylko 25 cm. Dodatkowo duży prześwit 95 mm między dnem wanny, a uchwytem zęba zapewnia dobry przepływ ziemi i perfekcyjne wyrównanie gleby oraz łatwiejsze omijanie przeszkód np. resztek pożniwnych czy kamieni. Składana hydraulicznie brona wirnikowa NG-H 101 F30 posiada nową wannę o strukturze samonośnej, co w połączeniu ze stożkową i w pełni spawaną obudową wirnika czyni ten model odpowiednim dla ciężkich warunków glebowych pomimo mniejszej wagi.

kverneland ng h 101 f30 1 Nowa brona wirnikowa Kverneland NG H 101 F30

Brona wirnikowa NG-H 101 F30 może być wyposażona opcjonalnie w tylną belkę równającą z prostą regulacją wysokości pracy. Głębokość pracy maszyny standardowo jest regulowana hydraulicznie przez system równoległoboczny, co zapewnia zawsze stabilną i prawidłową głębokość roboczą połączoną z komfortem w użytkowaniu.

Dla modelu NG-H 101 F30 dostępna jest szeroka gama wałów uprawowych dla bezproblemowej pracy w każdych warunkach glebowych i pogodowych. Zęby standardowo są mocowane na szybkozłącza, czyli sworzeń i zawleczkę – system “Quick-Fit”. Opcjonalnie bronę wirnikową można wyposażyć w zęby o pozytywnym kącie specjalnie utwardzane dla zapewnienia dłuższej żywotności i minimalnego zużycia w ciężkich glebach lub do pracy w mulcz. Prędkość obrotowa rotora, która standardowo wynosi 336 obr/min, może być zmieniana poprzez wymianę kół zębatych w przekładni. Wszystkie te cechy dają bronie wirnikowej NG-H 101 F30 wspaniałą wszechstronność w każdych warunkach.

kverneland ng h 101 f30 2 Nowa brona wirnikowa Kverneland NG H 101 F30

Kverneland NG-H 101 F30 można w łatwy sposób agregatować z pneumatycznymi siewnikami zbożowymi Kverneland Accord DF-1 i DF-2, gdzie zbiornik jest montowany z przodu ciągnika, a szyna redlic jest mocowana do ramy wału przez uchwyt równoległoboczny, co zapewnia zawsze prawidłową i stałą głębokość siewu, niezależnie od głębokości pracy brony wirnikowej. Opcjonalnie dostępny jest również panel kontrolny, który pozwala nam sterować wszystkimi funkcjami hydraulicznymi (również szyny redlic) z kabiny ciągnika – używając tylko jednego podwójnego wyjścia hydraulicznego z ciągnika.

Brona wirnikowa NG-H 101 F30 jest dotępna w szerokościach roboczych od 4 do 6 m, a wszystkie modele są składane hydraulicznie do szerokości transportowej 2.5 m.

Kverneland NG-H 101 F30 6.0 m – dane techniczne:

 

Kverneland NG-H 101 F30 6.0 m

Szerokość robocza

6.00 m

Szerokość transportowa

2.50 m

Waga z wałem pełnym 500 mm

3450 kg

Min. zapotrzebowanie mocy

130 KM

Liczba wirników / zębów

24 / 48

źródło: Kverneland