Nowa generacja pługów KUHN MASTER L została wzbogacona o nowy zintegrowany wał

Nowa generacja zawieszanych pługów MASTER L została wprowadzona na rynek we wrześniu 2019 roku. Pługi te zostały zaprojektowane do ciągników dużej mocy od 200 do 300 KM i występują z bezstopniową regulacją szerokości roboczej pod nazwą Vari MASTER L oraz stopniową zmianą szerokości roboczej Multi MASTER L. W obecnym roku Kuhn wzbogacił ofertę pługów Vari MASTER L o możliwość wyposażenia w zintegrowany wał DUOLINER.

Wał może być zastosowany do pługów 4-5- lub 6-skibowych z zabezpieczeniem korpusów hydraulicznym i śrubowym. Konstrukcja zawieszenia wału na ramie pługa oparta jest na dwóch niezależnych równoległobokach, które pozwalają na dostosowanie się wału osobno w przedniej i tylnej części podczas pracy do istniejących warunków.

Wał DUOLINER jest całkowicie niezależny od pługa i wykorzystuje innowacyjny system automatycznej kontroli docisku STEADY CONTROL. System pozwala na dostosowanie docisku do istniejących warunków, a maksymalny docisk to 90 kg na jedną parę pierścieni. Sterowanie wałem odbywa się przez sterownik KTS 10, który steruje ustawieniem wału w pozycję transportową lub roboczą, a dodatkowo umożliwia zmianę docisku wału.

Obsługa pługa z wałem jest bardzo prosta. Podczas odwracania wykorzystujemy jedno gniazdo hydrauliczne, a proces odwracania pługa wraz z wałem odbywa się w pełni automatycznie od pozycji roboczej pługa i wału po lewej stronie do pozycji roboczej pługa i wału po prawej stronie ciągnika. Poza automatycznym odwracaniem również wszystkie parametry pracy są zachowane, w tym również ciśnienie docisku.

Wykorzystanie zintegrowanego wału DUOLINER pozwala spełnić obecne oczekiwania gospodarstw rodzinnych czy firm usługowych. Konstrukcja wału i pierścieni pozwala na zagęszczenie podglebia i przygotowanie pola pod siew. Dodatkową korzyścią wynikającą z konstrukcji zawieszenia wału jest bezpieczny transport pługa na najdalej oddalone pola w gospodarstwie.

 

Źródło: Kuhn