Nowa linia ładowaczy czołowych marki STEYR

Bogatsza, wysoce specjalistyczna linia obejmująca funkcje premium w dwóch gamach dopasowanych do ciągników STEYR®, od modelu Kompakt S po model Absolut CVT / 20 modeli do wykonywania wszelkich zadań związanych z transportem materiałów, pracami ziemnymi i pracami komunalnymi / Maksymalna wysokość podnoszenia 3,5 – 4,7 m; maksymalny udźwig 1,2 – 2,7 t / Najbardziej specjalistyczna gama posiada hydrauliczny system samopoziomowania.

Nowa linia ładowaczy czołowych dopasowanych do ciągników STEYR o mocy 58 – 240 KM, od modelu Kompakt S po model Absolut CVT, jest już dostępna u dealerów STEYR, co jest efektem nowego podejścia mającego na celu zapewnienie najwyższego poziomu satysfakcji klienta i ogólnego wsparcia w przypadku kombinacji ciągnik-ładowacz.

Całkowicie nowa linia ładowaczy czołowych STEYR 'S’ została opracowana wraz z nowym cyfrowym oprogramowaniem konfiguratora dla dealerów, aby umożliwić zakup „podczas jednej wizyty” u lokalnego dealera STEYR oraz wybór idealnej kombinacji ciągnika i ładowacza z uwzględnieniem specyficznych potrzeb klienta. Ulepszona specyfikacja i wsparcie klienta oznaczają, że nowy asortyment ma spełniać oczekiwania klientów odnośnie do produktów i usług marki STEYR.

Pełen zakres możliwości i specyfikacji

W nowej linii ładowaczy czołowych STEYR 'S’ znalazło się 20 modeli w dwóch gamach. Otrzymały one specyfikację premium i są kompatybilne z gamą ciągników STEYR od modeli Kompakt S i Kompakt, poprzez serie Multi, Expert CVT i Profi, po modele Impuls CVT i Absolut CVT. Szeroki wybór narzędzi/osprzętu można zamówić bezpośrednio z ciągnikiem i ładowaczem czołowym.

Flagową serię T zaprojektowano z myślą o wymagających pracach związanych z przenoszeniem materiałów, a obejmuje ona 10 modeli o wysokości podnoszenia od 3,75 m do 4,70 m oraz udźwigu od 1 390 kg do 2 720 kg. Sprawdzony hydrauliczny system samopoziomowania posiada integralne siłowniki kompensacyjne połączone z hydraulicznymi siłownikami amortyzacji narzędzia, co zapewnia dużą precyzję i krótszy cykl pracy. Dodatkowo opcja AUTO-UNLOAD System® synchronizuje funkcje otwierania chwytaka i opróżniania łyżki. Ponieważ przewody hydrauliczne są w całości poprowadzone wewnątrz ramy ładowacza czołowego i belki poprzecznej, są one dobrze chronione przed uszkodzeniami.

 

Steyr ladowacz czolowy 1 Nowa linia ładowaczy czołowych marki STEYR

Wszechstronna i trwała seria ładowaczy czołowych U z mechanicznym samopoziomowaniem jest idealna do codziennej pracy. Podobnie jak w modelach T przewody hydrauliczne zostały poprowadzone wewnątrz ramy. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi od 3,50 do 4,50 m, a maksymalny udźwig – od 1 210 do 2 230 kg.

Zarówno w serii T, jak i w serii U standardowo można znaleźć system amortyzatorów SHOCK Eliminator®, który zapewnia komfort jazdy podczas transportu ładunków. Zaczepianie i odczepianie ramion ładowacza czołowego jest łatwe i szybkie dzięki automatycznemu systemowi FITLOCK 2+ System®.

Numeracja nowej gamy ładowaczy czołowych STEYR S jasno określa możliwości każdego modelu. Na przykład S4020T ma maksymalną wysokość podnoszenia wynoszącą 4,0 metry i udźwig 2,0 tony, a litera „T” oznacza specyfikację serii premium.

Fabrycznie montowany zestaw ładowacza jest wyposażony we wspólny wspornik i szybkozłącze MACH System® multi do szybkiego podłączenia instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Sterowanie ładowaczem czołowym odbywa się poprzez zawory hydrauliczne ciągnika i dżojstiki z obsługą trzecich i czwartych zaworów hydrauliki zewnętrznej. W celu zapewnienia lepszej stabilności znalazły się tu takie elementy jak solidna belka poprzeczna, a także zintegrowane osłony maski silnika.

Wsparcie dla całego pakietu

W przypadku nowej gamy ładowaczy czołowych ładowacz czołowy będzie obowiązywał ten sam proces gwarancji i wsparcia produktu co w przypadku ciągników STEYR. Części zamienne do ładowaczy czołowych będą również objęte przez dealerów i markę STEYR takim samym wysokim standardem magazynowania i wsparcia jak te do ciągników marki STEYR.

 

Źródło: Steyr​