Nowa linia produkcyjna w Väderstad Components

Firma Väderstad rozbudowuje zakład Väderstad Components w Överum w Szwecji. Ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na oryginalne części, zostanie zbudowana trzecia linia produkcyjna talerzy uprawowych.

Väderstad Components jest częścią globalnej grupy Väderstad, produkującej części eksploatacyjne, takie jak nakładki, talerze i wały, a także akcesoria do wszystkich naszych produktów. Aby osiągnąć najwyższą możliwą jakość oryginalnych części Väderstad, zakład w Överum mieści unikalne laboratorium technologii materiałowej, kierowane przez metalurga i materiałoznawcę Andersa Peterssona.

Oryginalne części Väderstad zyskały renomę wśród rolników na całym świecie, między innymi dzięki doskonałemu dopasowaniu do maszyn Väderstad, a także wyróżniającą się wydajnością i trwałością. Doprowadziło to do zwiększonego popytu na oryginalne części, a wzrost ten będzie kontynuowany w dającej się przewidzieć przyszłości.

Nasze szacunki na najbliższe pięć lat wskazują na średni wzrost zapotrzebowania w zakresie oryginalnych części zamiennych o 8 procent rocznie. Aby temu sprostać i nadal dostarczać wysokiej jakości części eksploatacyjne rolnikom na całym świecie, rozbudowujemy naszą fabrykę w Överum o trzecią linię do produkcji talerzy uprawowych – mówi Dan Somlin, dyrektor generalny Väderstad Components.

Vaderstad Components Nowa linia produkcyjna w Väderstad Components

Nowa linia do produkcji talerzy będzie dysponować dodatkowymi mocami produkcyjnymi dla nowych podzespołów. W ciągu ostatnich kilku lat firma Väderstad poczyniła znaczące inwestycje, rozszerzając swoje portfolio produktów, co będzie miało również wpływ na Väderstad Components.

W ciągu ostatnich kilku lat dokonaliśmy szeregu znaczących inwestycji w produkty, od których oczekujemy wiele w nadchodzących latach. W ubiegłym roku nabyliśmy kultywatory międzyrzędowe od duńskiej firmy Thyregod. Od lata 2024 roku nasze nowe kultywatory międzyrzędowe będą w pełni zintegrowane z marką Väderstad, co oznacza również, że będziemy produkować części zamienne do tych maszyn – mówi Henrik Gilstring, dyrektor generalny Väderstad Group.

W sumie, dzięki nowej linii do produkcji talerzy, Väderstad Components będzie posiadać osiem linii produkcyjnych w swoim zakładzie w Överum. Nowa linia do produkcji talerzy w Väderstad Components będzie gotowa do użytku w 2025 roku.

 

Źródło: Väderstad