Nowa linia rozsiewaczy przyczepianych RCW, RCW PLUS i RCW HELIX marki UNIA

W ofercie firmy UNIA pojawiła się nowa linia homologowanych (EU 167/2013) rozsiewaczy przyczepianych serii RCW, RCW PLUS oraz RCW HELIX.

Nowa linia RCW charakteryzuje się zmienioną stylistyką, wzmocnioną konstrukcją ramy oraz skrzynią nawozową zmodyfikowaną w taki sposób, aby materiał sprawniej osypywał się na przenośnik podłogowy.

 

Uniwersalność rozsiewacza, polegająca na możliwości wysiewu nawozów granulowanych oraz wapna przekłada się na realne oszczędności, a imponujące szerokości robocze sięgające nawet 36m sprawiają, że maszyna jest niezwykle wydajna. Wersje H są wyższe od standardowych o 25 cm, dzięki czemu ograniczone są straty podczas przejazdów w ścieżkach technologicznych. Wersje TD to rozsiewacze na tandemowym, resorowanym układzie zawieszenie, a największy model – RCW 130 TD, wyposażony jest w zawieszenie typu „Boogie” z tylną osią skrętną.

Doposażenie rozsiewaczy w system ISOBUS oraz funkcje zmiennego dawkowania, zapewnia najwyższą precyzję wysiewu i pozawala aplikować nawóz w oparciu o mapy zasobności, co sprawia, że łan jest bardziej wyrównany, a każda roślina otrzymuje odpowiednią ilość nawozu.

UNIA RCW PLUS

Rozsiewacze RCW PLUS dedykowane są dla dużych gospodarstw rolnych, w których wydajność i efektywność są najważniejsze. Skrzynie nawozowe RCW PLUS mają pojemność od 10 000 do 12 000 litrów, a bogate wyposażenie standardowe sprawia, że już podstawowe wersje maszyn są proste i wygodne w obsłudze. Wersje H (podobnie jak w modelach RCW) są wyższe od standardowych o 25 cm.

W modelach serii RCW PLUS można opcjonalnie zamontować belkę do wysiewu nawozów pylistych o szerokości roboczej 9m, dzięki której możliwe jest dokładne aplikowanie drobno zmielonego wapna. UNIA jest jedynym producentem w kraju, który oferuje takie rozwiązanie.

Rozsiewacze RCW PLUS są standardowo wyposażone w sterownik Pilot Joy znany z naszych innych maszyn. W wyposażeniu dodatkowym znajdziemy również komputer Superior, który umożliwia obsługę wszystkich funkcji hydraulicznych maszyny przy pomocy dotykowego ekranu oraz pakiety ISOBUS firmy Trimble, dzięki którym maszyna osiąga maksymalną precyzję.

UNIA RCW HELIX

Zmodernizowany został również rozsiewacz dedykowany do wysiewu nawozów pylistych – RCW HELIX. Nowy model oznaczony jako: RCW 150 HELIX charakteryzuje się jeszcze większą pojemnością skrzyni nawozowej wynoszącą 15 000 litrów, belką wysiewającą o szerokości 12 m, dwoma przyłączami hydrantowymi do szybkiego zapełniania skrzyni bezpośrednio z cysterny. Ponadto maszyna posiada resorowane zawieszenie typu „Boogie” z tylną osią skrętną, co ułatwia manewrowanie rozsiewaczem na polu oraz podczas poruszania się po drogach publicznych. W standardzie RCW 150 HELIX sterowany jest za pomocą komputera Superior. Opcjonalnie dostępne są również 3 warianty sterowania ISOBUS, dzięki którym możliwa jest aplikacja w oparciu o mapy zasobności.

źródło: UNIA