Nowa odsłona kombajnów serii CX New Holland

Gama CX została wprowadzona na rynek w roku 2001 i po dziś dzień jest tradycyjnym kombajnem o największej mocy i pojemności na świecie.” – oświadczył Hedley Cooper, Kierownik ds. Zarządzania Produktami odpowiedzialny za kombajny żniwne. „Wprowadzenie naszych wielokrotnie nagrodzonych technologii Opti-Fan™ i Opti-Clean™ zwiększa wydajność czyszczenia nawet o 20% i poprawia opłacalność z punktu widzenia wszystkich rolników.

Wielokrotnie nagrodzony mechanizm Opti-Fan neutralizuje efekt nachyleń w obrębie systemu czyszczącego

System Opti-Fan™, standardowo montowany we wszystkich modelach, neutralizuje wpływ nachyleń w górę i w dół na wydajność zbiorów. Operator ustawia prędkość wentylatora na poziomie ziemi, a system automatycznie dostosowuje go podczas jazdy kombajnem w górę lub w dół. Podczas jazdy pod górę prędkość ulega zmniejszeniu, aby zapobiec zbyt szybkiemu przesuwowi materiału nad sitami, powodującemu straty, natomiast podczas zjeżdżania ze zboczy wzrasta ona, aby nie dopuścić do nagromadzenia materiału. Ten efektywny system zapewnia lepszą próbkę ziarna i mniejsze straty.

new holland cx 1 Nowa odsłona kombajnów serii CX New Holland

System Opti-Clean™ zwiększa skuteczność czyszczenia do 20%

System Opti-Clean™ montowany jest standardowo w maszynach wyposażonych w samopoziomujący układ czyszczący, zwiększający wydajność czyszczenia do 20%. Optymalizuje on kąty skoku i wyrzutu w systemie czyszczącym, co poprawia system czyszczenia. Podsiewacz, sito wstępne i sito górne działają niezależnie, co usprawnia dodatkowo system czyszczenia pod względem wydajności, a dłuższy skok sita i ostry kąt wyrzutu utrzymują większą część materiału w powietrzu, co poprawia oddzielanie ziarna od plew.

Przełomowe wytrząsacze słomy Opti-Speed™: wydajność większa do 10%

W seriach CX7000 i CX8000 Elevation zastosowano również ekskluzywną technologię wytrząsaczy słomy Opti-Speed™, zapewniającą zwiększenie wydajności do 10%. Ten unikalny system automatycznie zmienia prędkość wytrząsacza słomy w zależności od pochylenia pola. Zadanie operatora ogranicza się po prostu do wyboru jednego z czterech ustawień wstępnych: pszenicy, kukurydzy, rzepaku i ryżu, a całą resztą zajmuje się system Opti-Speed™. Podczas jazdy pod górę prędkość wytrząsaczy słomy ulega obniżeniu w celu zmniejszenia prędkości transportu słomy nad wytrząsaczami, natomiast podczas jazdy z górki prędkość wzrasta, aby zapobiec zapchaniu. Dzięki mniejszym prędkością wytrząsaczy słomy system doskonale się sprawdza podczas zbiorów kukurydzy.

new holland cx 2 Nowa odsłona kombajnów serii CX New Holland

Większe zbiorniki na ziarno i szybszy rozładunek

Wszystkie zbiorniki na ziarno zostały znacznie powiększone: obecnie maksymalna pojemność zbiornika w modelach CX8080 i CX8090 Elevation wynosi aż 11500 litrów. Oznacza to, że kombajn może pracować dłużej bez konieczności rozładunku, co ułatwia logistykę ziarna. Ponadto maksymalna prędkość rozładunku sięga obecnie 125 litrów/sekundę, czyli jest o 14% większa w porównaniu do poprzedniej, co oznacza, że największy zbiornik ziarna jest opróżniany w zalewie 90 sekund.

new holland cx 4 Nowa odsłona kombajnów serii CX New Holland

Maksymalna prędkość EKO podczas transportu sięgająca 40 km/h: ułatwienie logistyki, optymalizacja wydajności oraz zmniejszenie zużycia paliwa o 25%

CX7000 i CX8000 Elevations są jedynymi tradycyjnymi kombajnami będącymi w stanie osiągnąć prędkość transportu drogowego rzędu 40 km/godz. w całej gamie z napędem kołowym. Ta najwyższa prędkość, aż o 33% większa w porównaniu do poprzednich modeli, osiągana jest przy mniejszych prędkościach obrotowych silnika, wynoszących zaledwie 1600 obr./min., by zmniejszyć zużycie paliwa o 25%.

Gumowe gąsienice SmartTrax™: zmniejszenie ubijania gleby i lepsza przyczepność do podłoża

Zaprojektowany przez specjalistów firmy New Holland system gumowych gąsienic SmartTrax™ jest dostępny w modelach CX7090, CX8080 i CX8090 Elevations. Trójkątna konstrukcja zmniejsza nacisk na grunt nawet o 57% w porównaniu do maszyn poruszających się na kołach. System SmartTrax™ charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością, dzięki czemu przenosi maksymalną siłę uciągu do podłoża. System SmartTrax™ dostępny jest w dwóch wariantach szerokości gąsienic: 610 mm – spełniający ograniczenia szerokości środków transportowych do 3,5 m oraz 760 mm, idealnie sprawdzający się podczas pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Zestaw oświetlenia o dużej intensywności, ułatwiający efektywne zbiory nawet nocą

Aby umożliwić użytkownikowi błyskawiczną kontrolę wzrokową wydajności zbiorów, cała gama wyposażona jest w ultra-obszerny, 26,4-centymetrowy kolorowy monitor z ekranem dotykowym IntelliView™ IV. Ten terminal umożliwia operatorowi monitorowanie i błyskawiczne modyfikowanie całej gamy parametrów roboczych zbiorów.

W następstwie obszernych konsultacji z klientami, firma New Holland wprowadziła najbardziej wszechstronny pakiet oświetlenia, poprawiający rozprzestrzenianie światła z przodu kombajnu nawet o 55%. Dwie dodatkowe lampy HID oświetlają heder, natomiast dodatkowy reflektor oświetla pole znajdujące się z przodu. Dwie halogenowe lampy HID zamontowane są na osłonie tylnej i zapewniają szeroki strumień światła, umożliwiający operatorom monitorowanie pozostałej dystrybucji lub przepływu słomy z tyłu ciągnika. Dwie kolejne lampy umieszczone są na panelach bocznych i oświetlają oś tylną, co zapobiega przypadkowemu wjechaniu w stojący łan.

new holland cx 5 Nowa odsłona kombajnów serii CX New Holland

Dodatkowej optymalizacji uległ również komfort operatora dzięki unowocześnionemu fotelowi z głębokimi poduszkami i większym zakresem regulacji przesunięcia do przodu i do tyłu, co zapewnia wygodę każdemu użytkownikowi, niezależnie od jego gabarytów. Dla najbardziej wymagających operatorów oferowany jest opcjonalny, podgrzewany, wykonany w całości ze skóry fotel.

new holland cx 3 Nowa odsłona kombajnów serii CX New Holland

Podstawowe parametry techniczne

 

Model

Liczba wytrząsaczy słomy

Maksymalna moc podczas zbiorów (kW/KM)
ECE R120

Pojemność zbiornika na ziarno (I)

Całkowita powierzchnia czyszczenia (m²)

CX7080

5

220/299

9000

5,4

CX7090

5

240/326

10000

5,4

CX8070

6

240/326

9500

6,5

CX8080

6

265/360

11500

6,5

CX8090

6

330/449

11500

6,5

Na opinię o firmie New Holland Agriculture składa się powodzenie naszych klientów, producentów upraw i inwentarza, dostawców, winnic i dzierżawców. Przygotowaliśmy dla nich najszerszą ofertę nowoczesnych produktów i usług: pełną linię sprzętu od traktorów do kombajnów, sprzęt do przemieszczania materiałów oraz usługi finansowe dostosowane do ich potrzeb i możliwości przez specjalistę z dziedziny rolnictwa. Partnerem finansowym firmy New Holland jest firma CNH Capital, która stanowi źródło finansowania kapitału obrotowego i floty dealerów oraz oferuje konkurencyjne rozwiązania w zakresie finansowania zakupów i wypożyczania przez klientów nowego. a także używanego sprzętu. Bardzo profesjonalna sieć dealerów na całym świecie oraz dążenie firmy New Holland do doskonałości gwarantują wyjątkową obsługę każdego klienta.

źródło: New Holland