Nowa przekładnia DirectDrive w ciągnikach JOHN DEERE serii 6R

 

 

Zalety przekładni John Deere DirectDrive to w 100% mechaniczne przeniesienie momentu obrotowego poprzez dwa oddzielne sprzęgła znajdujące się w przekładni. Przekładnia posiada osiem biegów w każdym z trzech zakresów a jej sercem jest technologia wykorzystująca podwójne sprzęgło. Jedno sprzęgło kontroluje biegi nieparzyste, drugie natomiast kontroluje zmianę biegów parzystych. Moc przenoszona jest przez załączone sprzęgło nr 1 przekładni a sprzęgło nr 2 pozostaje w gotowości do załączenia aby przenieść moc na koła ciągnika. Każde sprzęgło obsługuje jeden z wałów, którym może być przenoszona moc:

Wał biegów nieparzystych oraz wał biegów parzystych.

john deere przekadnia directdrive Nowa przekładnia DirectDrive w ciągnikach JOHN DEERE serii 6R

W momencie gdy jeden z biegów jest złączony sprzęgło na drugim wale “czeka“ na załączenie kolejnego biegu.

Jeden bieg jest zawsze załączony, a zmiana polega na otwarciu lub zamknięciu drugiego sprzęgła co sprawia, że zmiana biegów jest błyskawiczna i łagodna. Niewyczuwalna zmiana przełożenia oznacza, że moc przenoszona jest w sposób płynny, co ma to bezpośredni wpływ na komfort pracy oraz wydajność maszyny. Elektromagnetyczne serwomechanizmy, rodem z FORMUŁY 1, zapewniają równie szybką i wydajną zmianę biegów w Twoim ciągniku John Deere serii 6R. Dwa sprzęgła zapewniają ciągły przepływ mocy, a szybka zmiana biegów gwarantuje doskonałe przyspieszenie.

john deere przekadnia directdrive dwignia Nowa przekładnia DirectDrive w ciągnikach JOHN DEERE serii 6R

Przekładnia DirectDrive może być używana w trybie automatycznym lub ręcznym, w każdym przypadku jest to komfortowe i intuicyjne. Możesz ustawić prędkość pracy, a pedał hamulca będzie wówczas posiadł zintegrowaną funkcje automatycznego wysprzęglania. Zakresy A, B, C są zaprojektowane tak, by móc idealnie dopasować prędkość do codziennych prac. W przekładni 40 km/h prędkość maks. osiągana jest przy zaledwie 1550 obr./min., co sprawia, że przekładnia DirectDrive jest wyjątkowo efektywna. Mniej zakresów do zmiany oznacza mniejsze straty momentu obrotowego, co w rezultacie przekłada sie na łagodniejszą pracę przekładni oraz mniejsze zużycie paliwa. Unikalna przekładnia John Deere DirectDrive z podwójnym sprzęgłem zapewnia zarówno doskonały komfort, wydajność pracy oraz ekonomikę.

john deere przekadnia directdrive sygnalizacja Nowa przekładnia DirectDrive w ciągnikach JOHN DEERE serii 6R

 

źródło: John Deere Polska Sp. z o.o.