Nowa sekcja wysiewająca CHRONO firmy Maschio Gaspardo

Nowa sekcja wysiewająca CHRONO firmy Maschio Gaspardo

CHRONO to nowa, precyzyjna sekcja wysiewająca opracowana przez MASCHIO GASPARDO dla siewników precyzyjnych. System CHRONO składa się z nowej hybrydowej rury nasiennej, która wykorzystuje strumień powietrza o dużej prędkości generowany przez wyrzutnik, aby kontrolować wysiewanie nasion do bruzdy siewnej, utrzymując optymalny przepływ podciśnienia do urządzenia dozującego.

Przepływ powietrza w rurze wysiewającej jest niezależny od kompresora dozującego, używanego do wychwytywania i zatrzymywania nasion na tarczy wysiewającej i może być sterowany niezależnie, aby zoptymalizować wysiew nasion w bruździe, w zależności od różnych warunków glebowych.

Maszyna zdobyła nagrodę MACHINE OF THE YEAR 2019. Podczas targów AGROTECH 2019 w Kielcach, w dniach 15 – 17 marca odbędzie się oficjalna premiera siewnika punktowego z sekcjami wysiewającymi CHRONO.

Firma Maschio Gaspardo posiada aktualnie 8 zakładów produkcyjnych, 5 we Włoszech i 3 za granicą w Rumunii, Indiach i Chinach. Ponadto Maschio Gaspardo ma 11 oddziałów handlowych na całym świecie.

 

Źródło: Targi Kielce