Nowa sekcja wysiewająca Monosem MONOSHOX®

Sekcja ta została skonstruowana na bazie sekcji NG Plus 4, i została wyposażona we wzmocniony równoległobok dysponujący dwoma sprężynami dociskającymi, które można szybko ustawić oraz w specjalnie zaprojektowany amortyzator. Podczas pracy sprężyny dociskają sekcję do gleby, natomiast amortyzator Monoshox®.EU wytłumia wstrząsy podobnie jak robi to amortyzator samochodowy. Precyzja i zachowanie regularnej głębokości wysiewu pozostają optymalne. Wynik: większa prędkość wysiewu i jakość wysiewu MONOSEM.

Nowe rozwiązania techniczne sekcji wysiewającej MONOSHOX®::

Amortyzacja sekcji wysiewającej MONOSHOX®:

  • lepsze wytłumianie wstrząsów dla zachowania jakości wysiewu Monosem (precyzji i głębokości wysiewu) na wyższych prędkościach roboczych.

Nowy, regulowany tylny blok ugniatający:

  • szybkie ustawienie docisku tylnych kół ugniatających za pomocą dźwigni przestawianej w wybrany otwór,
  • szybkie ustawienie kąta pochylenia kół ugniatających do szybkiego dopasowania się do różnych warunków glebowych i wysiewanego ziarna. Ustawienie przeprowadza się za pomocą dźwigni, którą przestawia się w odpowiedni otwór.

Nowy równoległobok ramienia sekcji z szybką regulacją docisku:

  • łatwe przestawienie docisku w zależności od warunków siewu,
  • większy możliwy docisk dla zwiększenia stabilności sekcji wysiewającej.

Nowy czubek redliczki wysiewającej MonoV®, szybko wymienny:

  • czubek MonoV® formuje prawdziwą bruzdę w kształcie litery „V”, dla precyzyjnego umieszczenia ziarna oraz zachowania regularnej, pożądanej głębokości wysiewu ziarna (kukurydzy, buraków, rzepaku, słonecznika, fasoli, itd…),
  • opatentowany układ szybkiej wymiany czubka MonoV®.

monosem monoshox 1 Nowa sekcja wysiewająca Monosem MONOSHOX®

Tomasz Jakubiak/Korbanek