Nowa wersja pielnika Nembus firmy Bomet

Firma Bomet uzupełnia ofertę maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów o pielnik Nembus z prowadzeniem ręcznym. Zastosowana prowadnica pozwala na kontrolowanie toru jazdy maszyny niezależnie od ciągnika oraz umożliwia pracę jak najbliższego roślin.

Maszyna przeznaczona jest do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawie warzyw, truskawek i kukurydzy. Sprawdzi się w pracy na wszystkich rodzajach gleb i jest przystosowany do pracy z ciągnikami wyposażonymi w układ zawieszenia kat. II i III.

Pielenie o wysokiej precyzji

– Pielenie ma wiele zalet, zarówno pod względem ekonomicznym, agronomicznym, jak i środowiskowym. Duża grupa rolników świadomie i dobrowolnie rezygnuje z używania środków chemicznych. Dlatego odpowiadając na potrzeby rynku, uzupełniamy ofertę maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów o pielnik Nembus z prowadzeniem ręcznym – wyjaśnia Andrzej Sińczuk, Prezes Bomet.

Precyzyjny układ prowadzenia ręcznego pozwala na kontrolowanie toru jazdy pielnika niezależnie od ciągnika. Umożliwia to przemieszczanie boczne pielnika i pracę jak najbliższego roślin, bez ich uszkadzania.

Pięć sekcji roboczych

Podstawowym elementem pielnika jest solidna rama, do której mocowane są sekcje robocze. Pozwala ona na uzyskanie rozstawów międzyrzędzi od 65 cm do 90 cm, przy obrabianej szerokości międzyrzędzia 55 cm. Duży prześwit pod ramą (do 60 cm) umożliwia pielenie w późnym okresie rozwoju upraw, a także przy wysokich roślinach.

Aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientów i dostosować się do różnorodności upraw, producent proponuje pięć sekcji pielących: z zębami sprężynowymi, wałami strunowymi, zgrzebłem, zgarniaczem oraz z gęsiostopą i nożami kątowymi. Dodatkowo maszyna może być wyposażona w ekrany boczne, talerze osłaniające i gwiazdy pielące.

 

Źródło: BOMET