Od ponad 50 lat, użytkownicy mini ładowarek marki Bobcat korzystają z maszyn, które słyną ze swojej produktywności. Prace, w zależności od preferencji, mogą wykonywać na powierzchniach dużych i małych, łatwych i trudnych, szybciej lub wolniej. Nowa linia, która została zaprezentowana na początku tego roku jest kontynuacją produktów, obecnych już na rynku. To, co je wyróżnia to jeszcze większy komfort pracy operatora, widoczność przy zachowaniu wysokiej niezawodności i łatwe serwisowanie.

Pięć nowych modeli

Do nowej serii M dołączyło pięć nowych modeli – S510, S530, S550, S570 oraz S590. Można śmiało powiedzieć, że wyznaczają one nowe standardy w branży minikoparek. Tak wysokiego poziomu pracy i efektywności jeszcze nie było. Wyposażenie kabiny w serii M również zostało wyraźnie poprawione tak, by użytkownik pracował w jak najlepszych warunkach. Operator znajduje się teraz bliżej przodu maszyny, aby mógł lepiej przyglądać się, jak przebiega praca. Łatwiejsze jest także rozglądanie się wokół – każdy z narożników jest lepiej widoczny, dzięki czemu możliwe jest monitorowanie całego obszaru, w którym wykonywana jest praca.

bobcat s510 1 Nowe ładowarki Bobcat – Seria M

Kabina premium

Kabina w nowej serii M została powiększona, a jej wyposażenie lepiej dostosowane do użytkownika. Posiada wymiary o 20 proc. większe niż maszyny innych producentów swojej kategorii. Bobcat stworzył po prostu nowy standard komfortu pracy. Regulowany fotel, wzbogacony w system hydrauliczny, dopasowuje się do każdego operatora. Kabina ciśnieniowa dba o stałe utrzymywanie wygody i porządku. Zmniejsza się tym samym hałas, jaki do niej dobiega o około 60 proc. w stosunku do podobnych sobie maszyn.

bobcat s510 2 Nowe ładowarki Bobcat – Seria M

Bobcat oszczędza twój czas pracy

Mini ładowarka Bobcat została stworzona do niezawodnej pracy niezależnie od pory dnia i roku. Chłodnica umieszczona jest w metalowych ramach, aby chroniły ją przed uszkodzeniem. System chłodzenia reprezentuje klasę samą w sobie. Wentylator hydrauliczny jest zasilany przez inteligentną maszynę, która mierzy temperaturę i w zależności od potrzeb dostosowuje tempo pracy. W dodatku jest 30 proc. bardziej cichy niż zwykły tego typu sprzęt. Opatentowany, podwójny system chłodzenia pobiera chłodne, czyste powietrze podczas gdy gorące, pochodzące z silnika, odprowadzane jest dwoma bocznymi otworami.

Ochrony łańcucha w maszynach Bobcat są bezobsługowe, posiadają mocniejsze osie, w pełni uszczelnione łożyska, oraz najsilniejsze dostępne łańcuchy ( 38 proc. mocniejsze niż u innych producentów).

bobcat ssl s570 Nowe ładowarki Bobcat – Seria M

Podstawową cechą w ładowarkach Bobcat jest automatyczne wyłączanie systemu ochrony. Monitoruje on silnik oraz funkcje hydrauliczne, ostrzega operatora i wyłącza maszynę, gdy pojawia się problem. Łatwy dostęp do punktów serwisowych sprawia, że konserwacja maszyn Bobcat jest bardzo łatwa. Duża, odchylająca się klapa bagażnika sprawia, że rutynowa konserwacja jest niezwykle prosta. Poprzecznie zamontowany silnik oraz układ napędowy zostały zamontowane po jednej stronie, aby ułatwić ich sprawdzanie.

Wszechstronny nośnik narzędzi

Spraw, aby twoja praca była szybsza i łatwiejsza. Dostępnych jest ponad 65 maszyn towarzyszących Bobcat po to, aby przekształcić twoją mini ładowarkę w wielofunkcyjny nośnik narzędzi. Tym sposobem w ciągu kilku minut może ona wykopać rów, rozładować ciężarówkę i zamieść parking. Standardowe dodatki Bob-Tach®, po zamontowaniu pozwalają operatorowi bez wysiłku zmieniać czerpaki czy widły do palet. Opcjonalny system Power Bob-Tach™ pozwala na wymianę nie hydraulicznych dodatków z wnętrza kabiny. Dziesiątki dodatkowych funkcji takich jak klimatyzacja, funkcja ogrzewania powietrza, dwie prędkości jazdy, wysoki przepływ oprzyrządowania hydraulicznego, Zaawansowany System Sterowania i Wybieralne Sterowanie Joysticków – czyni operowanie mini ładowarką Bobcat maksymalnie owocnym i produktywnym.

źródło: Bobcat/Martin&Jacob