Nowe centrum fabryczne Väderstad gotowe już w 2022 r.

Väderstad, jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się technologią uprawy i siewu, w ostatnich latach mocno się rozwinęła. W 2022 roku w Väderstad zostanie oddane do użytku nowe centrum fabryczne, inwestycja o wartości 56 mln PLN.

W ostatnich latach Väderstad pobiło kolejny rekord rok po roku, zarówno pod względem sprzedaży, jak i zysków. W latach 2017-2020 obroty wzrosły aż o 43%, a liczba pracowników gwałtownie wzrosła – zarówno w Väderstad, jak i w spółkach zależnych na całym świecie.

Wszystkie te liczby są bardzo pozytywne, nie tylko dla Väderstad, ale dla całego regionu, społeczności i przedsiębiorców. Jednocześnie stawia nowe wymagania, zwiększa się produkcja i liczba pracowników, co oznacza, że nasze zakłady muszą się rozwijać.

– W ostatnich latach zaobserwowaliśmy niewiarygodnie duży popyt na nasze produkty, produkty, które umożliwiają rolnikom na całym świecie uzyskanie wyjątkowych wschodów. Nie widzimy, aby ten popyt w jakikolwiek sposób malał, więc aby nadal się rozwijać i dalej wzmacniać jakość we wszystkim, co robimy, postanowiliśmy zbudować nowe centrum fabryczne w Väderstad, mówi Mats Båverud, dyrektor generalny Väderstad.

Dzięki nowemu centrum fabrycznemu Väderstad uzyska silną pozycję, która umożliwi sprostanie wyzwaniom i możliwościom, które czekają nas w przyszłości. Naszym celem jest dostarczanie rolnikom na całym świecie innowacyjnych produktów i wsparcia, na które zasługują.

– Väderstad jest firmą, która od początku swojej działalności, czyli od 1962 roku, jest liderem w rozwoju innowacyjnych maszyn i technologii uprawy oraz siewu. Dzięki tej nowej siedzibie zapewniamy, że jesteśmy firmą, która przewodzi w rozwoju rolnictwa przyszłości, mówi Mats Båverud.

 

Źródło: Väderstad