Nowe kombajny Case IH Axial-Flow® 140 już wkrótce na rynku europejskim

Marka Case IH, po raz kolejny wyznacza nowe standardy: stworzone na podstawie wielu lat doświadczeń i stałego procesu rozwoju kombajny Axial-Flow® nowej generacji zostaną wprowadzone w najbliższym czasie na rynek europejski. Koncepcja z pojedynczym rotorem, udowodniła swoją wydajność i niezawodność, ale nowa generacja jest pod tym względem jeszcze lepsza. Wszystkie kombajny są teraz zgodne z normą emisji Tier 4 i charakteryzują się zwiększoną mocą silników — w modelu 7140 do 449 KM.

Eksperci w zakresie upraw wysokoplennych
Wyższa moc silnika i nieprzerwany rozwój technologii rotorów zapewnił wyższą wydajność zbioru upraw wysokoplennych w warunkach europejskich. „Warunki pogodowe mocno ograniczają ramy czasowe na przeprowadzenie zbioru plonów, a rozmiary gospodarstw rolnych stale rosną, co skraca czas zbiorów na hektar dostępny dla poszczególnych operatorów. W celu rozwiązania tego problemu nasi inżynierowie zwiększyli jeszcze bardziej wydajność kombajnów. Nowe modele kombajnów Case IH 5140 / 6140 / 7140 zostały zoptymalizowane pod kątem przepustowości i wydajności, a jednocześnie zapewniają najwyższą jakość ziarna i ograniczają do minimum straty ziarna, nawet w trudnych warunkach pracy” — mówi Paul Harrison, koordynator ds. maszyn żniwnych na region EMEA.

Wysoka wydajność w parze z delikatnym omłotem
Kombajny Case IH Axial-Flow® serii 140 zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu wysokich wymagań profesjonalnych gospodarstw rolnych, firm kontraktowych i spółek rolnych w zakresie upraw średniej wielkości.

Rotory zoptymalizowano pod kątem europejskich warunków omłotu wszystkich zbiorów. Dodatkowo ich możliwości podnosi nowa konfiguracja listew przecierających, która zapewnia delikatne młócenie i wysoką przepustowość. Rotory są doskonale dopasowane do nowych silników tych kombajnów, co zapewnia efektywne wykorzystanie dostępnej mocy. Co równie ważne: poza spójną, wysoką produktywnością niezależnie od upraw i warunków zbioru delikatny omłot z użyciem rotora sprawia, że klienci otrzymują ziarno najwyższej jakości” — podkreśla Paul Harrison.

Łatwe czyszczenie kombajnu — konieczność dla rolników specjalizujących się w produkcji nasion
Delikatny układ młócący kombajnów Axial-Flow® jest ceniony szczególnie przez rolników zajmujących się produkcją nasion. Wprowadzenie nowego systemu czyszczącego sterowanego z kabiny zapewnia regulację procesu czyszczenia i możliwość wydmuchania większości zbiorów, co znacznie skraca czas wymagany do przygotowania kombajnu do następnego pola.

Szeroka gama dostępnych zespołów żniwnych Axial-Flow® i łatwy rozładunek
Dla nowych kombajnów serii 140 dostępnych jest wiele różnych zespołów żniwnych, w tym zespoły do ziarna, zespoły elastyczne, zespoły z podbieraczem, zespoły z przenośnikiem taśmowym i zespoły do kukurydzy o szerokości do 9,3 m. Wszystkie te zespoły żniwne zostały zaprojektowane z myślą o warunkach europejskich i umożliwiają maksymalne wykorzystanie wydajności kombajnu.

Zbiorniki ziarna w naszych nowych kombajnach 6140 i 7140 Axial-Flow® mają pojemność 10 570 litrów. Umożliwiają sprawny rozładunek z szybkością do 113 litrów na sekundę. Dodatkowo, jako że długość przenośnika ślimakowego umożliwia ustawienie przyczepy w komfortowej odległości od kombajnu, operatorzy mogą oszczędzać czas przez bezpieczny rozładunek w trakcie pracy” — wyjaśnia Paul Harrison.

Czołowy w branży układ oczyszczania spalin i redukcji emisji
Marka Case IH już na samym początku zdecydowała się na zastosowanie technologii oczyszczania spalin SCR. Skuteczna redukcja emisji szkodliwych składników spalin i wysoka niezawodność silników potwierdziły słuszność tej strategii. Obecnie, dzięki opracowaniu technologii HI-eSCR, wykonano następny krok mający na celu ochronę naszej planety i zapewnieniu bezpiecznej przyszłości kolejnym pokoleniom. Technologia HI-eSCR, stworzona przez oddział firmy CNH Industrial specjalizujący się w silnikach — FPT Industrial — umożliwia redukcję emisji o 95%, jednocześnie dodatkowo podnosząc wydajność i niezawodność oraz ograniczając zużycie paliwa, co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty.

źródło: Case IH