Nowa, większa o 30 % kabina Deluxe w kombajnach serii W oraz Premium w kombajnach T nie tylko zapewnia znakomity komfort operatora, ale także cechuje się ergonomicznie zaprojektowanymi kontrolerami pracy kombajnu. Siedzenie operatora jest bardziej komfortowe z funkcją amortyzacji pneumatycznej w czterech kierunkach, plus z regulacją odcinka lędźwiowego oparcia pleców. Boczne siedzenie również zapewnia odpowiednią przestrzeń i komfort dla pasażera, można je także łatwo przekształcić np. w miejsce na laptopa. W kabinie zastosowano przyciemniane szyby hartowane i wąskie słupki. W przypadku zainstalowania kamery, wyświetlacz GreenStar 3 zamontowany na podłokietniku posiada wejścia video, dzięki którym, istnieje możliwość zaprogramowania systemu automatycznie monitorującego tylny zaczep kombajnu, zbiornik ziarna lub rozładunek ziarna i kontrolę maszyny z jednego ekranu. Dodatkowo kabinę wyposażono w klimatyzację, zasłonę słoneczną, lodówkę i radio pakiet premium. Kabina Premium zapewnia również pełną kontrolę nad wszystkimi operacjami w trakcie zbiorów, poprzez podłokietnik CommandTouch, wyświetlacz GreenStar 3 CommandCenter lub 2630, wyświetlacz na słupku narożnym i podwójnie uchylna kolumna kierownicy. Nowy cyfrowy wyświetlacz w rogu kabiny pozwala na szybki przegląd wszystkich podstawowych informacji dotyczących maszyny, czyli prędkości jazdy, obrotów silnika, strat i ostrzeżeń, a także nowy wskaźnik wykorzystania mocy. Wskazuje on aktualną wartość procentową wykorzystanej mocy silnika, dzięki czemu operator wie, czy może dodatkowo zwiększyć wydajność maszyny kiedy pozwolą na to warunki.

kombajny john deere serii w Nowe kombajny John Deere serii W i T

Kombajny John Deere serii W

Dźwignia główna zarządza przenośnikiem pochyłym, nagarniaczem i kontrolerami powrotu do cięcia z automatyczną regulacją wysokości ścierniska i kontrolą nacisku zespołu żniwnego w standardzie, dodatkowo posiada wyłącznik awaryjny i włącznik rozładunku. Dodatkowo, nowy przycisk umożliwia aktywację systemu AutoTrac do zbioru wzdłuż linii prostej.

Wyświetlacz GreenStar 3 CommandCenter udostępnia dalsze informacje dotyczące maszyny. Używając tylko jednego monitora, operator może aktywować szereg ustawień, w tym automatyczny system ustawienia kombajnu (ACA). Inteligentne rozwiązania, takie jak automatyczna regulacja prędkości jazdy HarvestSmart, monitor plonu Harvest Monitor, system prowadzenia AutoTrac i AutoTrac RowSense umożliwią pracę przy złej widoczności i zapewniają intuicyjne sterowanie. Łatwość użycia i większa kontrola operacji w czasie żniw były kluczowymi obszarami zainteresowania w trakcie projektowania nowej kabiny.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników nowych kombajnów producent oferuje oparty na stronie internetowej, system JDLink, który umożliwia lokalizację maszyny, śledzenie wykonanej pracy, określenie wirtualnej granicy pracy w celu ochrony urządzenia przed nadużyciem, planowanie obsługi technicznej, uzyskanie informacji o zużyciu paliwa, śledzenie wykorzystania maszyny i wydajność zbiorów oraz umożliwia zarządzać flotą maszyn. Zintegrowane rozwiązania telematyczne JDLink dostępne jest na trzech poziomach specyfikacji, pozwalając na dostosowane do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Nowe kombajny John Deere serii W oraz T napędzają 6,8 lub 9,0-litrowe silniki PowerTech PSX zgodne z normą emisji spalin Stage IIIB. Wysokoprężne silniki z systemem common rail (HP-CR) wyposażone są w dwie turbosprężarki uzyskujące wyższe ciśnienie doładowania, cztery zawory na cylinder w celu zwiększenia przepływu powietrza, elektroniczne sterowanie silnika i spalin (EGR) system obniżenia temperatury spalania, a tym samym zmniejszający emisję NOx. Rozwiązanie firmy John Deere tylko-diesel nie wymaga mocznika, ponieważ połączenie katalizatora utleniania (DOC) i filtra cząstek stałych (DPF) redukuje tlenek węgla, węglowodory oraz ilość pyłu.

kombajny john deere serii t Nowe kombajny John Deere serii W i T

Kombajny John Deere serii T

W nowych kombajnach Istnieje możliwość zamówienia dwóch opcji skrzyni biegów zarządzana przyciskiem (Push Button Shift Transmission) lub pProDrive dla kombajnów serii T oraz trzyzakresowa przekładnia zarządzana za pomocą przycisku (Push Button Shift Transmission) dla kombajnów W:

– Sprawdzone w praktyce przekładnia ProDrive charakteryzuje się płynnym automatycznym przełączaniem między dwoma zakresami prędkości. Oferuje ona wybór prędkości w normalnych warunkach zbioru i szybszej pracy w polu lub w transporcie drogowym, pozwala na indywidualne dostosowanie prędkości za pomocą dźwigni hydrostatycznej. ProDrive zapewnia do 64 % wyższy moment obrotowy przy prędkości zbioru 8 km/h i umożliwia lekką pracę w trudnych warunkach.

– Nowo zaprojektowana trzyzakresowa przekładnia zarządzana za pomocą przycisku (Push Button Shift Transmission) jest dostępna dla mniejszych modeli. Przy zatrzymanej maszynie, operator kombajnu wybiera bieg poprzez naciśnięcie jednego z trzech przycisków na podłokietniku i może śmiało rozpocząć pracę. Podobnie jak przy przekładni ProDrive, przekładnia ta posiada hamulec parkingowy automatycznie załączany w chwili gdy dźwignia hydrostatyczna znajdzie się w położeniu neutralnym.

Opcjonalnie nowe kombajny John Deere mogą być wyposażone także w system Hillmaster który kompensuje nachylenie zboczy aż do 15 % przez poziomowanie całego kombajnu automatycznie w trakcie pracy. W połączeniu z systemem pracy na pochyłościach SlopeMaster, zapewnia pełną wydajność zbioru na zboczach do 22 %.

W celu ograniczenia ugniatania gleby podczas zbiorów, kombajny wyposażono w opony o niskim nacisku. Oprócz obecnych opcji opon o wysokiej flotacji dla kombajnów pięcio- i sześciu-klawiszowych John Deere oferuje wiele nowych rozmiarów opon. Opony 680/85 R32 są przeznaczone dla klientów, którzy wymagają wąskiej szerokości transportowej z najlepszymi warunkami nacisku na glebę. Dodatkowo opony 800/70 R32 i 800/75 R32 pasują do tych samych felg jak opony 800/65 R32, ale uzyskuje prawie dwa razy większą powierzchnię styku z podłożem, zapewniając najwyższy poziom flotacji i mniejsze zagęszczanie gleby.

John Deere oferuje pełen zakres zespołów żniwnych i przystawek do zbioru wszystkich upraw i w każdych warunkach. Zespoły żniwne serii 600R są teraz dostępne o szerokości cięcia od 4,3 do 10,7 m. Ustawiane zaledwie w kilka sekund, wszystkie zespoły żniwne serii 600R oferują pojedyncze multizłącze do podłączenia systemu elektrycznego i hydraulicznego. Ślimak podający o średnicy 660 mm można regulować w czterech kierunkach i charakteryzuje się on wysoką wydajnością podawania masy. Aby zapewnić czyste cięcie materiału, epicykliczny napęd listwy tnącej eliminuje wibracje. Dostępne są także alternatywne zespoły żniwne PremiumFlow. Dostępnych jest również kilka innych specjalistycznych zespołów żniwnych i przystawek, w tym RapsProfi II dla rzepaku, przystawka do zbioru słonecznika i zespół żniwny do zbioru kukurydzy serii 600C.

Nowe kombajny wyposażono w system czyszczenia Quadra-Flo z czterema dwustrumieniowymi wentylatorami czyszczącymi zapewnia uzyskanie czystego ziarna przy minimalnych zmianach ustawień w różnych warunkach pracy. Sito kłosowe oraz ziarnowe łatwo odseparowuje ziarno, a elektryczna regulacja kosza sitowego jest w standardzie.

System zagospodarowania resztek pożniwnych w serii T równomiernie rozprowadza cienką warstwę materiału na polu co sprzyja minimalizacji upraw gleby. Aby zachować równomierne pokrycie przy bocznym wietrze lub w warunkach pagórkowatych, elektrycznie regulowane kierownice rozdrabniacza kierują materiał bardziej na lewej lub prawą stronę kombajnu. Ustawienie przepływu resztek pożniwnych zgodnie z kierunkiem przepływu materiału pozwala na równomierną dystrybucję plew oraz rozdrobnionej słomy za pomocą potężnego strumienia powietrza. Jeżeli operator chce oddzielić plewy od słomy, może zmienić kierunek podawania plew, dzięki czemu będą one rozrzucone na boki.

Sprawdzona seria kombajnów W John Deere ma na celu zaspokojenie potrzeb szerokiego grona klientów, od małych i średnich gospodarstw do dużych gospodarstwach rolnych i usługodawców. Dzięki bębnowi młócącemu o średnicy 660 mm, odrzutnikowi o dużej średnicy z drugim klepiskiem oraz długim 11-kaskadowym wytrząsaczom, zapewniają wysoką wydajność i elastyczność. System separujący kombajnu sprawnie oddziela ziarno od słomy i może być wyposażony w opcjonalny PowerSeparator, który zwiększa wydajność separacji zanim materiał dojdzie do końca klawiszy. Kombajny serii W posiadają takie same dwustrumieniowe wentylatory systemu Quadra-Flo jakie zastosowano w modelach serii T.

Dzięki kombajnom serii W i T, nie ma potrzeby kompromisu czy chcemy uzyskać czyste ziarno lub zwiększyć wydajność maszyny. Obie serie oferują największy zbiornik ziarna dostępne dla kombajnów klawiszowych o pojemności 11000 litrów. Proces rozładunku jest sterowany za pomocą przełącznika na dźwigni głównej, a pokrywy zbiornika obsługiwane są elektrycznie z wyświetlacza kabiny. Widoczność podczas rozładunku jest również idealna z nową kabiną.

 

kombajny John Deere serii W

seria w Nowe kombajny John Deere serii W i T

 

kW (PS)*

Zbiornik ziarna (l)

W540

191 kW (260 PS)*

8.000/10.000 (opcja)

W550

224 kW (305 PS)*

8.000/10.000 (opcja)

W650

250 kW (340 PS)*

9.000/11.000 (opcja)

W660

273 kW (371 PS)*

9.000/11.000 (opcja)

* Moc maksymalna (ECE R120)

 

 

kombajny John Deere serii T

seria t Nowe kombajny John Deere serii W i T

kW (PS)*

Zbiornik ziarna (l)

T550

224 kW (305 PS)*

8.000/10.000 (opcja)

T560

273 kW (371 PS)*

10.000

T660

273 kW (371 PS)*

9.000/11.000 (opcja)

T670

317 kW (431 PS)*

11.000

* Moc maksymalna (ECE R120)

 

źródło: John Deere Polska Sp. Z O.O.