Nowe kombajny serii S wyposażono w ergonomiczną kabinę Premium o zwiększonej o 30 procent przestrzeni, w siedzenie operatora z funkcją amortyzacji pneumatycznej w czterech kierunkach, plus z regulacją odcinka lędźwiowego oparcia pleców.

new combine cab 1800 Nowe kombajny rotorowe John Deere serii S

Dźwignia główna zarządza przenośnikiem pochyłym, nagarniaczem i kontrolerami powrotu do cięcia z automatyczną regulacją wysokości ścierniska i kontrolą nacisku zespołu żniwnego w standardzie, dodatkowo posiada wyłącznik awaryjny, i włącznik rozładunku ułatwiające opróżnienie zbiornika nawet w trakcie zbioru. Dodatkowo, nowy przycisk umożliwia aktywację systemu AutoTrac do zbioru wzdłuż linii prostej, co pozwala na zwiększenie wydajności maszyny.

Kontrolery w podłokietniku CommandTouch są intuicyjne i szybkie do zlokalizowania. Nowy cyfrowy wyświetlacz w rogu kabiny pozwala na szybki przegląd wszystkich podstawowych informacji dotyczących maszyny, czyli prędkości jazdy,

obrotów silnika, strat i ostrzeżeń, a także nowy wskaźnik wykorzystania mocy. Wskazuje on aktualną wartość procentową wykorzystanej mocy silnika, dzięki czemu operator wie, czy może dodatkowo zwiększyć wydajność maszyny kiedy pozwolą na to warunki.

Wyświetlacz GreenStar 3 CommandCenter udostępnia dalsze informacje dotyczące kombajnu i uprawy w zasięgu ręki. Używając tylko jednego monitora, operator może aktywować szereg ustawień, w tym automatyczny system ustawienia kombajnu (ACA) .. Inteligentne rozwiązania, takie jak automatyczna regulacja prędkości jazdy HarvestSmart, monitor plonu Harvest Monitor, system prowadzenia AutoTrac i AutoTrac RowSense umożliwią pracę przy złej widoczności i zapewniają intuicyjne sterowanie. Eliminuje to potrzebę dodatkowych wyświetlaczy, a także umożliwia montaż dotykowego wyświetlacza w zasięgu ręki, na podłokietniku. Jako opcja dostępny jest również większy i wydajniejszy wyświetlacz dotykowy GreenStar 3 2630. Dostępny jest również system telematyczny JDLink, który umożliwia lokalizację maszyny, śledzenie wykonanej pracy, określenie wirtualnej granicy pracy w celu ochrony urządzenia przed nadużyciem, planowanie obsługi technicznej, uzyskanie informacji o zużyciu paliwa, śledzenie wykorzystania maszyny i wydajność zbiorów oraz umożliwia zarządzać flotą maszyn przez właściciela. JDLink dostępny jest na trzech poziomach specyfikacji, pozwalając na dostosowane do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Nowe kombajny John Deere serii S posiadają 9,0 lub 13,5-litrowe silniki PowerTech PSX zgodne z normą emisji spalin Stage IIIB. Wysokoprężne silniki z systemem common rail (HP-CR) wyposażone są w dwie turbosprężarki uzyskujące wyższe ciśnienie doładowania, cztery zawory na cylinder w celu zwiększenia przepływu powietrza, elektroniczne sterowanie silnika i spalin (EGR) system obniżenia temperatury spalania, a tym samym zmniejszający emisję NOx. Rozwiązanie firmy John Deere tylko-diesel nie wymaga mocznika, ponieważ połączenie katalizatora utleniania (DOC) i filtra cząstek stałych (DPF) redukuje tlenek węgla, węglowodory oraz ilość pyłu. Istnieją możliwość zamówienia dwóch opcji skrzyni biegów dostępne dla nowych kombajnów serii S:

– Sprawdzone w praktyce przekładnia ProDrive charakteryzuje się płynnym automatycznym przełączaniem między dwoma zakresami prędkości. Oferuje ona wybór prędkości w normalnych warunkach zbioru i szybszej pracy w polu lub w transporcie drogowym. ProDrive zapewnia do 64 procent wyższy moment obrotowy przy prędkości zbioru 8km / h, i umożliwia lekką pracę w trudnych warunkach.

– Nowo zaprojektowana trzyzakresowa przekładnia zarządzana za pomocą przycisku (Push Button Shift Transmission) jest dostępna dla mniejszych modeli. Przy zatrzymanej maszynie operator kombajnu wybiera bieg poprzez naciśnięcie jednego z trzech przycisków na podłokietniku i może śmiało rozpocząć pracę. Podobnie jak przy przekładni ProDrive, przekładnia ta posiada hamulec parkingowy automatycznie załączany w chwili gdy dźwignia hydrostatyczna znajdzie się w położeniu neutralnym.

Dla nowych kombajnów serii S, opcjonalnie dostępny jest także system Hillmaster, który kompensuje nachylenie zboczy aż do 15 procent przez poziomowanie całego kombajnu automatycznie w trakcie pracy. W połączeniu z systemem pracy na pochyłościach SlopeMaster, zapewnia pełną wydajność zbioru na zboczach do 22 procent. Z systemem Hillmaster, John Deere oferuje największy system pełnego poziomowania kombajnu w branży, zapewniając komfort i pełną wydajność.

Zastosowanie w nowych kombajnach ogumienia o niskim nacisku przyczynia się do ograniczenia ugniatania gleby, bez konieczności kompromisu związanego z szerokością maszyny. John Deere oferuje obecnie wiele nowych rozmiarów opon: 680/85 R32 jest przeznaczona dla klientów, którzy wymagają wąskiej szerokości transportowej z najlepszymi warunkami nacisku na glebę, 800/70 R32 i 800/75 R32 pasuje do tej samej felgi jak opona 800/65 R32, ale uzyskuje prawie dwa razy większą powierzchnię styku z podłożem, zapewniając najwyższy poziom flotacji i mniejsze zagęszczanie gleby. Dostępne są także nowe gąsienice John Deere, które również poprawiają flotację oraz zmniejszają zagęszczenie gleby poprzez rozłożenie obciążenia kombajnu na większą powierzchnię styku, Gąsienice umożliwiają pracę z większą prędkością roboczą i pozwalają na lepsze poziomowanie zespołu żniwnego.

John Deere oferuje pełen zakres zespołów żniwnych i przystawek do zbioru wszystkich upraw i w każdych warunkach. Zespoły żniwne serii 600R są teraz dostępne o szerokości cięcia od 4,3 do 10,7. Wszystkie zespoły żniwne serii 600R oferują pojedyncze multizłącze do podłączenia systemu elektrycznego i hydraulicznego. Ślimak podający o średnicy 660mm można regulować w czterech kierunkach i charakteryzuje się on wysoką wydajnością podawania masy. Aby zapewnić czyste cięcie materiału, epicykliczny napęd listwy tnącej eliminuje wibracje. W alternatywnych zespołach żniwnych PremiumFlow, materiał jest aktywnie transportowany z listwy tnącej pod ślimak podający ze stałą prędkością oraz natężeniem przepływu, nawet przy wyległych uprawach. Dostępnych jest również kilka innych specjalistycznych zespołów żniwnych i przystawek, w tym RapsProfi II dla rzepaku, przystawka do zbioru słonecznika i zespół żniwny do zbioru kukurydzy serii 600C.

Kombajny John Deere serii S posiadają przenośnik pochyły o dużej wydajności i zwiększonej długości w celu lepszej widoczności, trwały sprzęgło ślizgowe o wysokim momencie obrotowym i napęd wsteczny przenośnika pochyłego o mocy 135KM umożliwiający jego łatwe odblokowanie. Płyta przednia może być przesuwana do przodu i do tyłu w celu kompensowania różnych wielkości opon, rodzajów upraw oraz warunków.

Nowy Variable Stream Rotor łączy sprawdzony system pojedynczego rotora z nowymi pokrywami oraz regulowanymi kierownicami, wszystkie opracowane specjalnie dla dużych plonów i sprawnej obróbki materiału w trudnych warunkach. Przednia część modułu separacji składa się z trzech sekcji. Przed rotorem, przyspieszacz podawania przygotowuje przepływ materiału roślinnego, kiedy moduł się obraca; materiał jest dostarczany przez przyspieszacz podawania i odbywa się trójstrumieniowy przepływ materiału roślinnego wokół całego obwodu rotora. Zapewnia to bardziej płynny i jednolity przepływ materiału, szczególnie przy zbiorze upraw o dużej wilgotności, upraw wysokowydajnych i zielonych. Nowa regulacja górnych kierownic może być ustawiona w jednej z dwóch pozycji, na wysokiej intensywność separacji lub pozycji dla uzyskania lepszej jakości słomy. Materiał roślinny jest usuwany przez tylny stożkowy element opróżniający. Dłuższe ruszt pod odrzutnikiem zapewnia separację materiału do ostatniego ziarna, a kierownice optymalnie ustawiają materiał przed jego podaniem do rozdrabniacza słomy.

Nowe system czyszczący w kombajnach serii S jest idealne dopasowany do wydajności omłotu i separacji maszyny. Nowy mechanizm czyszczący posiada duże, jednolite sito kłosowe i o 19 % większe sito ziarnowe. Ta przedłużona konstrukcja sprawia, że o wiele łatwiej ustawić kombajn w celu optymalizacji wydajności, a sito można regulować elektronicznie z kabiny.

Podczas pracy z większymi modelami S680 i S690 w celu zwiększenia wydajności, zastosowano aktywny system powrotu niedomłotów zwiększający wydajność całej maszyny. Dzięki aktywnemu systemowi powrotu niedomłotów, które normalnie wracają do separatora (i tym samym zmniejszają jego wydajność), zwiększona zostaje całkowita wydajność kombajnu, i dodatkowo system ten jest prosty w regulacji. System wykorzystuje mniej agresywne ustawienia klepiska niż te w separatorze i omłaca materiał bardziej delikatnie, aby utrzymać wysoką jakość ziarna.

W zależności od modelu i konfiguracji Hillmaster, kombajny John Deere serii S są wyposażone w 10600 lub 14100-litrowy zbiornik na ziarno, które wyposażony jest w hydrauliczne składanie pokrywy załączane jednym naciśnięciem przycisku. Rozkładana rura wyładowcza ma wydajność rozładunku do 135 litrów ziarna na sekundę, i jest w stanie opróżnić jeden z największych zbiornik ziarna na rynku w ciągu zaledwie 105 sekund. Elektro-hydrauliczny napęd zapewnia płynne rozpoczęcie procesu rozładunku, który może być monitorowany za pomocą funkcji video z ekranu dotykowego GreenStar 3.

Kombajny serii S są wyposażone w nowy rozdrabniacz słomy oraz 44 obrotowe noże w celu zapewnienia sprawnego rozrzucenia materiału do szerokości 9 m. Opcjonalny rozrzutnik PowerCast jest dostępny w celu rozrzucenia materiału na jeszcze większą szerokość. Wyposażony w elektroniczne kierownice, system dystrybucji resztek pożniwnych może być regulowany za pomocą wyświetlacza w kabinie.

kombajny john deere serii s Nowe kombajny rotorowe John Deere serii S


źródło: John Deere Polska Sp. Z O.O.