Nowe lekkie maszyny Agrifac Quatro na gąsienicach z systemem OptiTrackPlus

Kombajny samobieżne Agrifac znane są z tego, że potrafią „ciężko pracować”. Radzą sobie ze zbiorem buraków nawet w najtrudniejszych warunkach. Susza, śnieg, błoto – dla kombajnów do zbioru buraków Agrifac to nie czyni żadnej różnicy.

agrifac quatro v foto 001 Nowe lekkie maszyny Agrifac Quatro na gąsienicach z systemem OptiTrackPlus

Samobieżny kombajn do zbioru buraków firmy Agrifac jest ofertą dla plantatorów buraków, którzy nie chcą używać maszyn o dużym nacisku na podłoże i którym nie zależy na dużej pojemności zbiornika. Producent ocenia, iż maszyny z serii Quatro z gąsienicami są o 10 ton lżejsze niż maszyny Grimme z serii Maxtron. Innymi słowy Quatro z pełnym zbiornikiem waży tyle samo co pusty Maxtron.

agrifac quatro v waga 2 Nowe lekkie maszyny Agrifac Quatro na gąsienicach z systemem OptiTrackPlus

Maszyny Big Six są wyposażone w 6 szerokich kół w celu optymalnego rozłożenia obciążenia i mniejszego nacisku na podłoże. Maszyny Quatro mają normalnie 4 koła. Aby zapewnić jeszcze lepsze wyważenie ogławiacza i wyorywacza, maszyny Quatro można wyposażyć w system gąsienicowy na przedniej osi: Quatro OptiTrackPlus.

agrifac quatro v foto 002 Nowe lekkie maszyny Agrifac Quatro na gąsienicach z systemem OptiTrackPlus

System gąsienicowy Quatro ma 760 mm szerokości i 2250 mm długości. System mocowany jest w miejsce przednich kół, bezpośrednio na osiach, dzięki czemu sterowanie pojazdem nie ulega zmianie. Dzięki specjalnej ramie punkt obrotu systemu gąsienicowego jest możliwie najniższy. Zapobiega to przechyłowi gąsienic wywołanemu trakcją. W ten sposób obciążenie jest równomiernie rozłożone na całej powierzchni gąsienic. Duża powierzchnia styku zapewnia nie tylko optymalne rozłożenie obciążenia, ale pozwala także na zbiór buraków w trudnych warunkach.

agrifac quatro v foto 003 Nowe lekkie maszyny Agrifac Quatro na gąsienicach z systemem OptiTrackPlus

PARAMETRY TECHNICZNE

agrifac quatro v dane tech Nowe lekkie maszyny Agrifac Quatro na gąsienicach z systemem OptiTrackPlus

 

źródło: agrifac.eu