Nowe prasy Kuhn VB serii 3100

Nowe prasy Kuhn VB serii 3100

Firma Kuhn prezentuje nową generację pras zwijających. Seria Kuhn VB 3100 to pełna gama zmiennokomorowych pras zwijających dostosowanych do indywidualnych preferencji użytkowników i warunków roboczych.

Modele pras Kuhn VB 3155-3185 zostały stworzone z myślą o prasowaniu suchych materiałów, takich jak słoma czy siano. Modele Kuhn VB 3160-3190 to maszyny klasy premium wyposażone w standard komunikacji ISOBUS, który umożliwia zbiór szerokiej gamy materiałów paszowych, w tym kiszonki. Do bardziej ekstremalnych zadań dedykowane są modele VB 3165 i 3195 przystosowane do użytkowania w najtrudniejszych warunkach roboczych na całym świecie. Maszyny te są dostępne również w konfiguracji prasoowijarek: VBP 3165 i 3195.

Sprawdzony zespół podający z nowymi ulepszeniami

Szeroki podbieracz prowadzony na krzywce, w który są wyposażone wszystkie modele zmiennokomorowych pras zwijających VB, dostosowuje się do ukształtowania terenu. Dzięki wahliwemu zawieszeniu, koła pozostają w stałym kontakcie z podłożem i dokładnie kopiują wszelkie nierówności, pozwalając na zbiór materiału w każdych warunkach roboczych. Opatentowany* zespół podający INTEGRAL ROTOR charakteryzuje się dużą przepustowością, co gwarantuje wysoką wydajność roboczą prasy. W zależności od warunków pracy, możliwy jest wybór spośród różnych typów zespołów podających: OPTIFLOW z otwartą gardzielą lub OPTIFEED INTEGRAL ROTOR z zespołem tnącym OC wyposażonym w 14 lub 23 noże lub bez zespołu tnącego. Modele premium są dodatkowo wyposażone w funkcję GROUP SELECTION pozwalającą na aktywowanie wybranej liczby pracujących noży oraz opuszczana podłogę DROPFLOOR.

Perfekcyjne formowanie bel w każdych warunkach roboczych

Innowacyjny system KUHN PROGRESSIVE DENSITY zastosowany w komorze prasowania gwarantuje formowanie bel o idealnym kształcie i zagęszczeniu. W miarę formowania beli w komorze stopniowo wzrasta opór na ramieniu dociskającym pas wskutek działania dwóch siłowników hydraulicznych i sprężyny napinającej. W rezultacie, wraz ze wzrostem średnicy beli, zwiększa się też jej gęstość. Modele VB 3165-3195 wyposażone dodatkowo w system regulacji zgniotu mogą formować o 10% cięższe bele z suchego materiału. Sprawdzony system owijania siatką z funkcją aktywnego rozciągania siatki nadaje beli zwarty kształt dzięki niezmiennemu naprężeniu siatki przez cały cykl owijania. Wszystkie najważniejsze ustawienia robocze, takie jak gęstość i średnica beli oraz liczba owinięć siatką, są obsługiwane w wygodny sposób za pomocą terminala sterującego.

Prasowanie pod kontrolą

Kluczem do wykorzystania całego potencjału maszyny KUHN jest jej łatwa i intuicyjna obsługa. Terminale sterujące i interfejs użytkownika zapewniają czytelny podgląd na pracę maszyny przez cały czas. Ekran dotykowy terminala umożliwia wygodną obsługę wszystkich ważnych funkcji prasy. Prasy VB 3155-3185 są wyposażone w nowy terminal sterujący KUHN VT30 z kolorowym wyświetlaczem, natomiast modele „premium” posiadają certyfikat ISOBUS.

* Opatentowane lub zgłoszone do opatentowania w jednym lub wielu krajach.

źródło: Kuhn