Nowe rozmiary opon rolniczych MICHELIN RoadBib

Marka Michelin zwiększa liczbę modeli dostępnych w gamie opon rolniczych MICHELIN RoadBib. W tym sezonie do sprzedaży wejdzie pięć nowych rozmiarów. Opona jest objęta pakietem bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych.

Opona MICHELIN RoadBib, która została wprowadzona na rynek w 2018 roku, była pierwszym modelem przeznaczonym do ciągników rolniczych o mocy powyżej 200 KM. Zaprojektowano ją z myślą o maszynach intensywnie użytkowanych na drogach. Opona oferuje wysokie osiągi, trwałość i trakcję.

W tym sezonie do sprzedaży wejdzie pięć nowych rozmiarów MICHELIN RoadBib: 540/65 R 30, 650/60 R 34, 650/65 R 34, 650/65 R 42 i 710/75 R 42. W efekcie kierowcy będą mogli wybierać w sumie spośród siedmiu modeli. Będą one dostępne zarówno na rynku wymiany, jak i wyposażenia oryginalnego.

Od momentu wprowadzenia na rynek opona MICHELIN RoadBib cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Aktualnie wprowadzane nowe rozmiary powstały właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, przede wszystkim dlatego, że ciągniki coraz częściej są używane na drogach. Obecnie większość osób wykonujących prace polowe i budowlane ponad 50 proc. czasu poświęca na jazdę po utwardzonych nawierzchniach, co odpowiada 80 proc. całkowitego dystansu pokonywanego przez nich. Tendencja ta dotyczy pojazdów o zróżnicowanym zakresie mocy, a oferta Michelin pozwala aktualnie wyposażyć ciągniki o mocy od 160 KM do ponad 400 KM.

Główne zalety opony MICHELIN RoadBib w porównaniu z tradycyjnym ogumieniem o takim samym zastosowaniu to:

  • większy komfort jazdy na drodze i twardym podłożu;
  • większa precyzja prowadzenia dzięki szerokiemu bieżnikowi;
  • mniejsze opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa i większą trwałość, również dzięki mniejszej powierzchni mającej kontakt z podłożem, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej trakcji.

Kluczową cechą MICHELIN RoadBib jest unikalna konstrukcja bieżnika, na którą składają się połączone z centralnym żebrem 52 klocki maksymalizujące trakcję. Dzięki temu 40 proc. bieżnika opony pozostaje w kontakcie z nawierzchnią drogi, co stanowi wzrost o 60 proc. w porównaniu z inną oponą rolniczą MICHELIN MachXBib z regularnymi żebrami. Innowacyjny hybrydowy wzór bieżnika MICHELIN RoadBib poprawia również komfort pracy kierowcy i obniża zużycie paliwa podczas jazdy ciągnika po drodze.

Pakiet bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych przedłużony przez Michelin na 2021 r. zawiera:

  1. Rozszerzoną gwarancję z tytułu wad produkcyjnych i materiałowych

Gwarancja obejmuje opony zakupione po 1 stycznia 2018 roku.

W przypadku wystąpienia wad produkcyjnych i materiałowych w ciągu dwóch lat od zakupu ogumienie jest wymieniane na nowe bez żadnych opłat. W kolejnych latach użytkowania właściciele ponoszą częściową opłatę (proporcjonalnie od okresu eksploatacji i zużycia bieżnika), a Michelin pozostałą cześć kosztów bierze na siebie.

Okres gwarancyjny na tego typu wady w przypadku opon rolniczych wynosi 9 lat, zaś opon agro-przemysłowych – do 5 lat.

Co ważne, gwarancje na opony Michelin nie zastępują i nie ograniczają uprawnień wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej, lecz je rozszerzają. W sytuacjach awarii użytkownicy ponoszą jedynie koszty montażu i dojazdu.

  1. Gwarancja na uszkodzenia przypadkowe

Gwarancja obejmuje miejscowe uszkodzenia przypadkowe, niepowtarzalne i nienaprawialne, takie jak uszkodzenie na skutek uderzenia, przebicie boku czy przebicie czoła bieżnika.

Przez pierwszy rok od zakupu w razie zniszczenia opony jest ona wymieniana na nową i jest to całkowicie bezpłatne w przypadku opon rolniczych z technologią MICHELIN Ultraflex oraz stosowanych na budowach opon agro-przemysłowych MICHELIN Compact Line.

Gwarancja ta w przypadku opon rolniczych z technologią MICHELIN Ultraflex wynosi 4 lata, pozostałych opon rolniczych – 3 lata, zaś w przypadku opon agro-przemysłowych MICHELIN Compact Line – 1 rok od daty zakupu.

Gwarancja ma zastosowanie do opon zakupionych w okresie od 1 czerwca 2019 r. do 31 grudnia 2021 roku.

 

źródło: Grupa Michelin