Nowe siewniki do poplonów od firmy UNIA

Siewniki pneumatyczne są niezbędne w nowoczesnych gospodarstwach rolnych, gdzie mogą spełniać wiele różnorodnych funkcji w zależności od tego z jakimi agregatami będą współpracowały. Jednym z zastosowań siewników pneumatycznych jest wysiew poplonów. Siewniki pneumatyczne montowane są wtedy najczęściej na kultywatorach ścierniskowych lub bronach talerzowych. Najnowszą propozycją firmy UNIA w tym segmencie maszyn są siewniki pneumatyczne UNIA FP 250/550.

Nowe siewnik UNIA FP posiadają elektryczny napęd dmuchawy, który umożliwia wysiew do 6 metrów szerokości roboczej. Precyzyjne dozowanie materiału siewnego odbywa się przy pomocy wałka wysiewającego. Siewniki UNIA FP standardowo wyposażone są w dwa wałki wysiewające, przystosowane do wysiewu nasion drobnych i grubych.

Wykorzystanie węży pneumatycznych i 8 rozpraszaczy pozwala na równomierne rozprowadzanie materiału siewnego tuż nad glebą, co gwarantuje dokładne odkładanie nasion podczas wysiewu poplonów, podsiewu traw, siewu rzutowego itp. Siewniki FP gwarantują dobrą wydajność, dzięki zastosowaniu dużych zbiorników na materiał siewny. W zależności od potrzeb do dyspozycji są zbiorniki o pojemności 250 lub 550 litrów.

Standardowo za obsługę siewnika FP odpowiada sterownik STARTER FP, natomiast w opcji za dopłatą można otrzymać sterownik PILOT FP z jednym z trzech czujników ruchu: czujnik na koło, czujnik GPS oraz czujnik – przewód 7-pinowy odczytujący prędkość ciągnika. Sterownik PILOT FP umożliwia więc dostosowanie dawki wysiewu do prędkości jazdy oraz sterowanie wysiewem na uwrociach.

Siewniki pneumatyczne umożliwiają dokładny rozkład poprzeczny wysiewanego materiału na całej szerokości roboczej. Precyzyjny wysiew możliwy jest niezależnie od siły i kierunku wiatru. Dużym atutem siewników pneumatycznych FP są dedykowane elementy montażowe do większości maszyn uprawowych oferowanych przez UNIĘ.

Wyposażenie standardowe siewników FP 250/550

-przewód pneumatyczny fi. 25mmm (25mb)
-wałek wysiewający do nasion drobnych – 1 szt.
-wałek wysiewający do nasion grubych – 1 szt.
-mieszadło
-rynna pomiarowa
-waga i worek do próby wysiewu
-rozpraszacz – 8 szt.
-komputer STARTER FP

Wyposażenie opcjonalne:

-komputer PILOT FP + czujnik prędkości na koło
-komputer PILOT FP + czujnik prędkości GPS
-komputer PILOT FP + czujnik prędkości 7-pin
-elementy montażowe do agregatu

 

Źródło: UNIA