Nowe szczypce Alligator XL – gdy rozmiar ma znaczenie

 

Jak nazwa wskazuje, szczypce Alligator XL to rozmiar do zadań specjalnych: dedykowane do prac przy elementach o większej średnicy, gdzie znaczenie ma łatwa i szybka zmiana rozstawu szczęk. To nowość pod hasłem „Innowacje 2013 Knipex”, na polskim rynku dostępna od niedawna za pośrednictwem firmy Agentools – wyłącznego agenta handlowego marki Knipex na Polskę.

Nowy model – nowe rozwiązania

Szczypce Knipex od ponad 130 lat zdobywają uznanie wśród profesjonalistów na całym świecie, dzięki rozwiązaniom ułatwiającym pracę i zwiększającym jej wydajność. Kilka parametrów w modelu Alligator XL doprecyzowano tak, by szczypce stały się niezastąpionym „fachowcem od montażu”.

klucz alligator xl knipex 03 Nowe szczypce Alligator XL   gdy rozmiar ma znaczenie

Co je wyróżnia?

1. Szeroka regulacja złącza

Alligator XL posiada 11-stopniowy mechanizm nastawny pozwalający na pracę w zakresie do 3 ½ cala (ok. 95 mm). Regulacja zakresu odbywa się w prosty sposób poprzez otwarcie narzędzia oraz przesunięcie rękojeści względem siebie. Knipex zastosował to rozwiązanie przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi narzędzia o 50 % w stosunku do tradycyjnego klucza do rur. W efekcie otrzymujemy narzędzie bardzo wydajne w pracy oraz ergonomiczne i łatwe w użyciu.

2. Mechanizm samozaciskania

Znajomość potrzeb użytkowników przez projektantów Knipex widać w kolejnym rozwiązaniu wdrożonym w modelu Alligator XL. Zastosowany tu mechanizm samo zaciskania – to cecha pożądana przez instalatorów, bo znacznie ułatwiająca pracę i redukująca wysiłek przy użytkowaniu narzędzia. Jeżeli szczypce początkowo zostały w odpowiedni sposób ustawione, nie ma potrzeby zaciskania ich dłonią a wystarczy naciskać na ich górną rękojeść. Dzięki temu do zaciskania wymagane jest użycie niewielkiej siły.

Szczypcami Alligator XL uchwycimy różnego rodzaju rury, elementy instalacyjne czy złączne niezależnie czy są one w przekroju okrągłe, kwadratowe, czy ośmiokątne. Dodatkowo powierzchnie chwytające w modelu Alligator XL mają specjalnie hartowane zęby (twardość ok. 61 HRC). Efekt? Gwarancja długiego czasu eksploatacji narzędzia, a przede wszystkim pewne chwytanie szczypcami elementów z odpowiednią siłą.

3. Złącze wsuwkowe

Alligator XL posiada budowę przypominającą równoległą prowadnicę dzięki zastosowaniu złącza wsuwkowego. Tego typu konstrukcja umożliwia przenoszenie bardzo dużej siły bez ryzyka odkształcenia narzędzia podczas pracy (szczypce wytrzymują duże naprężenia, pozostają równoległe i stabilne).

kulcz aliigator xl 1 Nowe szczypce Alligator XL   gdy rozmiar ma znaczenie

Nie zapomniano także o ergonomii i bezpieczeństwie pracy – dzięki zwartej konstrukcji główki i złącza nie ma problemu z dostaniem się nawet w trudno dostępne miejsca, a specjalny układ rękojeści zabezpiecza palce przed przyciśnięciem. Szczypce są też bardzo poręczne dzięki długości 400 mm.

Alligator XL dzięki materiałom, z jakich jest wykonany jest odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, posiada solidną i wytrzymałą konstrukcje, narzędziem z powodzeniem można wykonywać prace na zewnątrz.

W Polsce szczypce firmy Knipex są dostępne w sieci dystrybucyjnej firmy Agentools, która współpracując z użytkownikami przy doborze narzędzi, stara się, by najefektywniej spełniały one swoje zadania. Biorąc pod uwagę kompilacje wszystkich cech w modelu Alligator XL można z powodzeniem je polecić, jako produkt niezbędny dla każdego mechanika i montażysty.

źródło: Agentools