Rama nośna
Dzięki zastosowaniu ramy samonośnej znacznie zwiększa się wytrzymałość wozów. Wozy w konstrukcji ramowej mogą być przystosowane do montażu aplikatora doglebowego.

Przyłącza
Standardowo wozy posiadają 3 króćce: dwa boczne – z lewej i z prawej (jeden z zamontowaną mosiężną zasuwą otwieraną ręcznie oraz jeden króciec zaślepiony) oraz tylny – z zamontowaną mosiężną zasuwą otwieraną hydraulicznie oraz łyżką rozlewającą. Na specjalne zamówienie możliwy jest montaż dodatkowego króćca wlewowego na włazie.

Pompa
Pompy próżniowe marki Battioni Paganini dają gwarancję trwałości i niezawodności. Na życzenie klienta możliwy jest montaż pomp o innych wydajnościach.

Zabezpieczenie przed korozją
Zbiornik ocynkowany ogniowo wewnątrz i z zewnątrz. Rama oraz dyszel malowane są specjalną farbą poliuretanową. Na specjalne zamówienie mogą być one ocynkowane.

Pierścienie wzmacniające
Każda beczka posiada wzmocnienia pierścieniowe o przekroju stosowanym w produkcji zbiorników wysokociśnieniowych. Dzięki temu konstrukcja jest bezpieczna i wyjątkowo wytrzymała. Zawory zabezpieczające przed zbyt dużym nadciśnieniem i podciśnieniem sprawiają, że beczka jest odporna na zniszczenia spowodowane przekroczeniem ciśnienia nominalnego.

Wskaźnik napełnienia
Rurowa konstrukcja umożliwia pełną kontrolę napełnienia zbiornika.

Ściany grodziowe
Wewnętrzne przegrody zabezpieczają przed gwałtownym przelewaniem cieczy zwłaszcza podczas nagłego hamowania, a także podczas jazdy po nierównościach przy niepełnym zbiorniku. Pozwala to uniknąć niekorzystnego zjawiska „kołysania” beczką oraz niepotrzebnych obciążeń zaczepu ciągnika. Zastosowanie dwóch takich ścian w beczce o pojemności 9 000 l, wyróżnia nas spośród innych producentów i pozwala zwiększyć bezpieczeństwo oraz satysfakcję klienta.

Możliwość regulacji położenia osi, zdecydowanie ułatwia korzystanie z wozu asenizacyjnego, zwłaszcza po montażu dodatkowego osprzętu – możliwość odciążenia/dociążenia zaczepu.

Dodatkowo wozy mogą być wyposażone w inne rozmiary ogumienia, różne układy jezdne, a także inne, zaproponowane przez klienta elementy.

 

Wyposażenie standardowe T-548
Koła – 400 R 22.5 TL
Zasuwa mosiężna tylna 4 cale otwierana hydraulicznie
Zasuwa mosiężna boczna 4 cale otwierana ręcznie
Pompa – MEC/M 6500
Zawór 2 kulowy, górny
Wąż 110 mm – 6 mb
Rozlewacz z łyżką ocynkowany
Błotniki

Wyposażenie standardowe T-549
Koła 400 R 22.5 TL
Ilość flanszy – 1 tylna, 2 boczne (prawa i lewa)
Zasuwa mosiężna tylna 6 cali otwierana hydraulicznie
Zasuwa mosiężna boczna 6 cali otwierana ręcznie
Pompa MEC/M 8000
Zawór 2 kulowy, górny
Wąż 150 mm 6 mb
Rozlewacz z łyżką ocynkowany
Błotniki metalowe ocynkowane z półką

Więcej szczegółowych danych technicznych na: http://www.sipma.pl/page.php?content=asenizacyjne

źródło: www.sipma.pl