Nowości Case IH w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego

Case IH RangePoint RTX – Idealny dla początkujących i wszystkich szerokości roboczych
Dzięki RangePoint RTX dla ciągników i kombajnów zbożowych Case IH już teraz dostępny jest nowy, wysoce niezawodny sygnał korekcyjny o maksymalnym odchyleniu od śladu do śladu wynoszącym 15 cm i dokładności powtórzeń równej 50 cm.
Wspomniany sygnał idealnie sprawdza się podczas korzystania z systemów wspomagających początkujących operatorów i automatycznych systemów prowadzenia pojazdu wzdłuż zadanego toru niezależnie od szerokości roboczej.
Sygnał RangePoint RTX jest zgodny z GNS, co sprawia, że w odbiornikach Case IH AFS372 oraz odbiornikach z wyświetlaczami FM750 lub FM1000 możliwe jest zastosowanie również systemów satelitarnych GPS i Glonass.

Istotną korzyścią jest też to, że pełna dokładność osiągana jest w czasie poniżej 5 minut.
Ponadto dane korekcyjne RangePoint RTX udostępniane są w niezawodny sposób we wszystkich krajach europejskich za pośrednictwem satelity.
Jeżeli sygnał korekcyjny nie jest dostępny na przykład z powodu wyłączenia, systemy AFS z obsługą RangePoint RTX kontynuują pracę w trybie automatycznym przez maksymalnie 2 minuty. Dzięki temu możliwa jest nieprzerwana praca na roli.
Nie jest konieczne stosowanie specjalnego osprzętu komputerowego, takiego jak modemy czy nowe odbiorniki.

Na dodatek firma Case IH przez pierwszy rok oferuje usługę RangePoint RTX bezpłatnie. W rezultacie wdrożenie rolnictwa precyzyjnego staje się jeszcze bardziej interesujące dla europejskich rolników — również z powodu prowadzenia pojazdu wzdłuż zadanego toru z dokładnością 15 cm.

Case IH CenterPoint RTX – dokładność śladu i powtarzalność do 4 cm bez stacji referencyjnej
„Starszy brat“ RangePoint RTX to CenterPoint RTX. Choć CenterPoint RTX bazuje na tej samej technologii, czyli tak zwanym pozycjonowaniu bezwzględnym, umożliwia on określenie pozycji z jeszcze wyższą dokładnością — poniżej 4 cm.

Usługa ta jest także zgodna z nowym odbiornikiem AFS372 oraz monitorami FM750 i FM1000. W CenterPoint RTX mogą być stosowane sygnały satelitarne GPS oraz Glonass. Za pośrednictwem aktywnego abonamentu CenterPoint RTX rolnicy uzyskują bezpłatny dostęp do satelity Glonass. Dodatkowe sygnały Glonass pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszego przekazu, co przekłada się na istotną poprawę jakości określania pozycji. Do korzystania z CenterPoint RTX nie jest konieczna stacja bazowa. Posiadacze zgodnych monitorów AFS mogą bezproblemowo korzystać z nowego sygnału — wystarczy, że zaktualizują oprogramowanie sprzętowe i poproszą o sygnał aktywacyjny w placówce handlowej Case IH.

Dzięki zastosowaniu Case IH xFill można korzystać z technologii RTK w jeszcze bardziej niezawodny sposób
Case IH xFill to nowa usługa dla wszystkich użytkowników Systemu Rolnictwa Precyzyjnego (AFS) Case IH — dzięki niej okres udostępniania danych pozycji RTK jest wydłużony o dodatkowe minuty także w przypadku, gdy strumień danych korekcyjnych RTK nie jest dostępny z powodu wyłączenia lub powodów technicznych związanych z telefonią komórkową.

Dzięki nowej technologii xFill sygnały standardowe RTK są wspierane także w przypadku zaniku połączenia, na przykład z powodu przeciążenia sieci w przypadku danych korekcyjnych GSM lub wyłączenia sygnałów RTK.

 

case ih afs 1 Nowości Case IH w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego
Nowa funkcja xFill jest dostępna natychmiast w momencie, gdy przerwany zostaje sygnał radiowy RTK. Nie dochodzi wówczas do żadnego opóźnienia, co umożliwia dalsze opracowywanie bez przerw. Dzięki temu możliwe jest również w praktyce eliminowanie tych połączeń radiowych i internetowych, których przerwy stanowią główną przyczynę utraty danych korekcyjnych RTK.
Oprócz tego do działania xFill nie jest konieczne, aby sygnały RTK zostały odebrane w określonym przedziale czasu. xFill jest gotowy do użycia natychmiast po pierwszym uruchomieniu systemu i może mostkować sygnały od pierwszej sekundy zaniku sygnału RTK, aż do 20 minut.

Dzięki temu, że okresy udostępniania danych pozycji nakładają się, możliwa jest praca bez przerw. xFill dostarcza do systemów o wartości odpowiedniej dokładności przez okres do 20 minut. Dzięki temu sporadyczny odbiór radiowy sygnałów RTK nie ma wpływu na przebiegi robocze bezpośrednio na miejscu. Prowadzi to do krótszych okresów przestojów i znacznie większej wydajności.
Warunkiem możliwości korzystania z technologii xFill firmy Case IH jest aktualizacja oprogramowania ogólnie dostępnych monitorów AFS i anten.

źródło: CASE IH