Nowości Gregoire-Besson – brona talerzowa ACERO i agregat talerzowy z zębami COMBIMIX

Acero wyposażona jest w talerze o średnicy 660 mm i grubości 6 mm (opcja: śr. 710 mm), mechaniczną regulację kąta natarcia talerzy (opcja: hydrauliczna). Podobnie jak XRVP, Acero jest składana hydraulicznie pionowo, tylny wał ciężki z kołami stalowymi typu Emopak składany hydraulicznie z precyzyjną regulacją głębokości pracy.

acero gregoire besson Nowości Gregoire Besson   brona talerzowa ACERO i agregat talerzowy z zębami COMBIMIX

Agregat talerzowy z zębami Gregoire-Besson COMBIMIX

Combimix to agregat łączący w sobie pracę zębów, talerzy oraz wału. Maszyna zawieszana o dwóch szerokościach pracy: 3,00 lub 3,50 m. Z przodu znajduje się jeden rząd zębów (dobrze znanych rolnikom, typu Discodent), z zabezpieczeniem śrubowym lub hydraulicznym (jako opcja). Zęby mogą pracować do 30 cm głębokości. Za rzędem zębów znajdują się dwa rzędy talerzy o średnicy 630 mm i grubości 6 mm. Talerze ułożyskowane parami z gumowym zabezpieczeniem przeciw kamieniom. Po spulchnieniu gleby przez przednie zęby, talerze potną i dokładnie wymieszają resztki pożniwne. Na końcu znajduje się ciężki wał Emopak o średnicy 740 mm który wyrówna i przygotuje glebę do siewu. Wał składany hydraulicznie do transportu z tyłu nad maszyną. Tym samym posiada hydrauliczną regulację głębokości pracy.

combimix 1 Nowości Gregoire Besson   brona talerzowa ACERO i agregat talerzowy z zębami COMBIMIX

Combimix przeznaczony jest dla uprawy pożniwnej a przede wszystkim do przygotowania gleby do siewu w przypadku krótkich terminów agrotechnicznych. Dzięki kombinacji: zęby, talerze, ciężki wał, Combimix bardzo dobrze sprawuje się kiedy gleba jest bardzo wilgotna. Zapotrzebowanie mocy Combimix od 180 do 220 KM.

combimix 2 Nowości Gregoire Besson   brona talerzowa ACERO i agregat talerzowy z zębami COMBIMIX

Opisywane maszyny firma Gregoire-Besson zaprezentuje na tegorocznym Agro Show w Bednarach.

ptr