Nowości Horsch prosto z Landau – fotorelacja z Press Day 2023

31 sierpnia i 1 września firma Horsch w niemieckim Landau zorganizował kolejną edycję Press Day na której przedstawiono aktualne osiągnięcia firmy w zakresie produkcji maszyn oraz rozwoju technologii uprawy gleby i ochrony upraw. Szczegółowo omówiono wprowadzone modyfikacje i nowości w szerokim portfolio maszyn – zaczynając od agregatów uprawowych, przez siewniki po opryskiwacze. Zaprezentowano także pneumatyczny rozsiewacz do wozów granulowanych Xeric 14 FS.

 

Wśród szerokiej gamy zaprezentowanych maszyn podczas pokazu w Landau przedstawiono m.in.:

Rozsiewacz Horsch Leeb Xeric 14 FS

Horsch Leeb Xeric 14 FS zaprojektowany w o parciu o doświadczenie w dziedzinie precyzji nawożenia przeznaczony jest do rozsiewania nawozów granulowanych. Rozsiewacz posiada zbiornik o pojemności 14 m3, maksymalna szerokość robocza wynosi 48 m, maszyna może pracować z prędkością 20 km/h.

Opryskiwacze samojezdne Horsch Leeb VT, VN, PT

W opryskiwaczach samojezdnych Horsch Leeb również wprowadzono kilka nowości, m.in. nowe kabiny.

Uniwersalny siewnik Horsch Pronto 7 DC

Horsch Pronto 7 DC to aktualnie największy model w gamie siewników uniwersalnych Pronto. Maksymalna prędkość pracy może sięgać nawet 20 km/h. Szerokość robocza wynosi 7,5 m. Pojemność zbiornika nasion to 4000 litrów pozwala osiągnąć duże wydajności siewu.

Siewnik Horsch Avatar 12.25 SD

Aktualne zmiany w siewnikach „no-till” do siewu bezpośredniego Avatar to np. cztery wieże dystrybucyjne. Daje to możliwość selektywnego wyboru siewu i możliwość wysiewu dwóch kultur jednocześnie, standardowych nasion i drobnych (np. rzepak). Horsch Avatar umożliwia jednoczesny wysiew rośliny osłonowej i głównej.

Siewnik Horsch Sprinter 12.25 SC i Sprinter 6.25 SL

Nowy siewnik Horsch Sprinter 12.25 SC oferuje szerokość roboczą 12 m i podwójny zbiornik o pojemności 6300 litrów. Rozstaw redlic wynosi 25 cm a głębokość pracy może być indywidualnie regulowana hydraulicznie.Sprinter 6.25 SL, może być wyposażony w frontalny zbiornik Partner 2000 FT zawieszony na przednim TUZ-ie ciągnika.

Siewnik Horsch Maestro 6 TX

Zawieszany siewnik punktowy Maestro 6 TX skierowany do mniejszych gospodarstw może pracować w zakresie szerokości roboczej od 2,6 do 4,8 m. Szerokość rzędów wynosi od 45 do 80 cm ze skokiem regulacji co 5 cm. Siewnik można wyposażyć w zbiornik nawozowy o pojemności 1300 litrów zbiornik oraz 20-litrowe zbiorniki na rząd zawierające granulat.

Kultywator Horsch Fortis 9 AS

Nowy Horsch Fortis 9 AS to aktualnie największy w tej gamie kultywator o szerokości roboczej 9 m. Sprawdzony już w mniejszych modelach Fortis AS system redlic TerraCut pozwala na szeroki zakres pracy kultywatora na głębokości od 4 do 30 cm. Składana konstrukcja maszyny, mimo dużej szerokości roboczej umożliwia poruszanie się po drogach publicznych.

Kultywator Horsch Cruiser 9 XL

Kolejna maszyna o szerokości roboczej 9 m w gamie kultywatorów to Horsch Cruiser 9 XL. 9 metrowy model dołączył do maszyn o szerokości 7 i 10 m w tej gamie.

Brona posiewna Horsch Cura 18 ST

Nowy model brony posiewnej Cura 18 ST o szerokości roboczej 18 m zapewnia wysoką wydajność pracy a specjalnie zaprojektowana rama zapewnia odpowiednią sztywność poszczególnych sekcji. System podwójnych sprężyn w zawieszeniu zębów gwarantuje długą żywotność maszyny.

 

MDF