Nowości Kverneland na targach Agritechnica 2019

Producenci maszyn rolniczych przygotowują sporą porcję nowości na tegoroczną edycję targów Agritechnica 2019 w Hanowerze. Marka Kverneland również przygotowała interesujący zestaw nowości maszynowych. Oto ich krótki przegląd.

Zgrabiarki z bocznym odkładaniem pokosu 9670S Evo i Vario

Ciągana zgrabiarka z bocznym odkładaniem pokosu zwiększa komfort, elastyczność oraz jakość pracy, jej szerokość robocza to 6,65-7,85 m. Nowe zgrabiarki Kverneland 9670S Evo oraz Vario zapewniają elastyczność w zgrabianiu, większy komfort obsługi oraz wyższą jakość zgrabianego materiału dzięki zastosowaniu karuzel z zawieszeniem TerraLink PLUS. Nacisk na wysoki komfort był podstawą podczas konstruowania tej zgrabiarki. Począwszy od wygodnego podłączenia maszyny, a skończywszy na automatycznym składaniu ekranu, jak również opcjonalnemu hydraulicznemu blokowaniu na czas transportu. Ponadto większy rozmiar kół transportowych 380/55-17 zapewnia lepsze prowadzenie na niestabilnych łąkach. W dodatku ulepszone sterowanie zapewnia lepszą zwrotność na polu. Opcje takie jak osie tandemowe, zapewniają jeszcze lepsze kopiowanie terenu oraz mniej ziemi w pokosie na bardziej nierównych łąkach. Model Vario to bogatsza wersja tej samej zgrabiarki, ponieważ można ustawić ją do składania na dwa pojedyncze pokosy, podczas zgrabiania pod prasę z mniejszym podbieraczem, jak i również składanie pokosów nocnych dla gospodarstw, które chcą zwiększyć jakość produkowanego siana.

 

Kverneland e-drill maxi plus – Siew i nawożenie w jednym przejeździe

Firma Kverneland rozszerzyła gamę siewników zbożowych nabudowywanych na brony wirnikowe o model e-drill maxi plus z jednoczesnym wysiewem nasion i nawozu. Siewnik e-drill maxi plus jest specjalnie dostosowany do potrzeb rynków europejskich, gdzie wzrasta ilość zbóż wysiewanych wiosną i wymagane jest zastosowanie mieszanki różnych nasion w jednym etapie siewu.

 

Praso-owijarka FastBale jeszcze bardziej zwiększa wydajność podczas owijania balotów folią zamiast siatką

FastBale – praso-owijarka zaprojektowana i skonstruowana w fabryce pras rolujących Kverneland Group w Rawennie we Włoszech, wyznacza nowe standardy w segmencie praso-owijarek. Podczas owijania balotów folią zamiast siatką technologia pracy non-stop oferowana przez praso-owijarkę FastBale pozwala jeszcze bardziej skrócić czas prasowania każdej beli. W czasie owijania siatką konwencjonalne praso-owijarki muszą się zatrzymać. Zajmuje to około 5 sekund, jednak do tego przestoju należy doliczyć jeszcze czas potrzebny na otwarcie i zamknięcie komory, czyli około 12 sekund. 

 

 

Podczas owijania balotów folią zamiast siatką balot musi wykonać więcej obrotów ze względu na zwężony początek i koniec foli. W konsekwencji proces owijania wydłuża się o kolejne 5 sekund, co daje łącznie około 22 sekundy przy owijaniu każdej beli.

FastBale pozwala na prasowanie i owijanie balotów bez zatrzymywania, dzięki czemu cały ten czas jest zaoszczędzony i w efekcie możemy wykonać więcej bel.

 

Kosiarko-rozdrabniarki FXN – wytrzymała konstrukcja dla niezawodnego działania

Kosiarko-rozdrabniarki Kverneland serii FXN to maszyny przygotowane do rozdrabniania trawy lub słomy na nieużytkach lub polach uprawnych. Kosiarko-rozdrabniarki FXN oferują wyjątkową wszechstronność działania. Duża prędkość obrotowa rotora połączona z dużą liczbą noży zapewnia wysoką jakość cięcia przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na moc.

 

 

Kverneland FXN może być wyposażona w różnego rodzaju noże, co pozwala sprostać wszelkim wymaganiom. Płozy są wyposażeniem standardowym. W opcji dostępne są koła kopiujące, podwójna osłona rotora oraz dodatkowy przeciwnóż.

 

Większa wydajność z IsoMatch FarmCentre

IsoMatch FarmCentre to pierwsza wersja rozwiązania telematycznego, które jest dostępne dla maszyn Kverneland kompatybilnych z ISOBUS i współpracujących ze sterownikiem IsoMatch Tellus PRO. Niezależnie od tego gdzie jesteś, możesz kontrolować swoją flotą, zarządzać danymi i analizować wydajność maszyn. IsoMatch FarmCentre umożliwia to za pomocą aplikacji internetowej łączącej w sobie informacje z ciągników, terminali i wirtualnej chmury. W dzisiejszym świecie łączność jest kluczowa. Wirtualne połączenie urządzeń staje się coraz popularniejsze, dotyczy to również maszyn rolniczych. IsoMatch FarmCentre to platforma stworzona przez Kverneland, aby kontrolować zdalnie maszyny rolnicze. Stwarza to wiele nowych możliwości, aby gromadzić i zarządzać danymi, co zwiększa wydajność maszyn i ułatwia ich obsługę.

 

 

FarmCentre to platforma internetowa która pozwala Ci śledzić prace maszyny pracującej w polu zza biurka w siedzibie Twojego gospodarstwa. Możesz analizować wydajność maszyn lub wysyłać nowe zadania bezpośrednio do terminala sterującego maszyny. W dodatku dane na temat wykonanych zadań są wysyłane z terminala do FarmCentre, pozwala to na analizę danych i tworzenie raportów, co ułatwia zarządzanie i generowanie faktur. W dodatku FarmCentre wyświetla alarmy i przypomnienia, co pozwala zaplanować przeglądy maszyn i uniknąć przestojów w kluczowych okresach prac polowych.

 

Kverneland Enduro

Nowy uniwersalny kultywator Kverneland Enduro będzie właściwym wyborem dla płytkiej i głębokiej uprawy. Uprawa ścierniska, zwłaszcza w przypadku uprawy uproszczonej, tworzy optymalną strukturę gleby, zatrzymuje wilgoć i ogranicza erozję. Ta operacja, wymaga szczególnej uwagi. Enduro przeprowadza uprawę gleby wyrównując i zagęszczając ją w jednym przejeździe, zmniejszając koszty i ryzyko utraty wilgoci dla lepszego wzrostu chwastów. Kverneland Enduro i Enduro Pro to 3-belkowy kultywator zawieszany dostępny w szerokościach roboczych od 3.0 do 5.0 m. Połączenie rozstawu zębów 270/285 mm i dużego prześwitu 870 mm, zapewnia profesjonalne mieszanie i pracę bez ryzyka blokowania nawet przy dużej ilości resztek pożniwnych. Maksymalna głębokość pracy to 35 cm w modelach Enduro Pro i 30 cm w modelach Enduro.

 

Kverneland MULTIRATE – aplikacja zmiennego dawkowania w rozsiewaczu TLX GEOSPREAD

Z MULTIRATE rozsiewacz TLX GEOSPREAD pozwala na wysiew dużych dawek nawozu z dużymi prędkościami w połączeniu ze zmiennym dawkowaniem dla poszczególnych sekcji, zapewniając wysoką dokładność i wydajność. System GEOSPREAD może teraz modyfikować wzorzec rozrzutu w zależności od żądanej dawki na sekcję. W zależności od wariantu pola i mapy zmiennej aplikacji można użyć do 8 punktów pomiaru dawki.

 

 

Kverneland Turbo T i-Tiller – kultywator przystosowany do rolnictwa precyzyjnego

Uprawa jest intensywną pracą, która wymaga odpowiedniej siły uciągu i prawidłowego wymieszania gleby. Ładny efekt z idealnym wyrównaniem ułatwi przygotowanie gleby w kolejnych krokach, co przełoży się na dobry wzrost roślin. Warunki pogodowe i glebowe są zmienne. W związku z tym kultywator musi oferować wytrzymałość i odpowiednią prędkość roboczą, aby zakończyć pracę w najlepszy i wydajny sposób dla operatora, środowiska i przy niskich kosztach.

 

 

Kverneland iXtrack T6 – dla maksymalnej wydajności i osiągów

Kverneland wprowadza nową gamę opryskiwaczy ciąganych z opryskiwaczem iXtrack T6. Dzięki temu modelowi, w celu uzyskania maksymalnej wydajności, Kverneland wkracza w zupełnie nowy segment rynku o pojemności około 6400 litrów. iXtrack T6 został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności w połączeniu z precyzyjnym, łatwym i ekonomicznym opryskiwaniem. Nowy model opryskiwacza może mieć zbiornik o pojemności do 7600 litrów w połączeniu z belkami stalowymi 18-40 m lub aluminiowymi 24-33 m.

 

 

źródło: Kverneland