Nowości marki Zetor na targach Agritechnica 2017

 

Podczas trwających targów marka zapozna odwiedzających również z nowymi traktorami UTILIX i HORTUS o mocy od 40 do 70 koni. Będzie można także obejrzeć zmodernizowane modele PROXIMA i FORTERRA. Swoją ofertę wystawową firma kieruje również do partnerów zainteresowanych nabywaniem komponentów ZETOR, takich jak silnik, przekładnia czy układ napędowy.

Zetor Agritechnica2017 1 Nowości marki Zetor na targach Agritechnica 2017

Do najważniejszych nowości firmy ZETOR TRACTORS a.s. należy pierwsza maszyna z produkcji seryjnej w nowym atrakcyjnym ZETOR DESIGNIE. Jest to MAJOR HS 80. Koncepcja nowej sylwetki traktorów ZETOR narodziła się już blisko trzy lata temu. Cel był jasny: by stworzyć produkt o znacznej wartości estetycznej i nadać marce ZETOR nową ikoniczną wizję, która będzie odzwierciedlać wartości spółki.

W 2015 roku zaprezentowaliśmy światu nowoczesną, elegancką i rewolucyjną wizję wzorniczą. Reakcja była bardzo pozytywna, co przekonało nas o tym, że nowy design otworzy przed marką nowe możliwości, a my, oprócz tradycyjnego sprzętu „pod maską”, zaczniemy oferować również ciągniki, które już z daleka będą przyciągać uwagę. A dziś, dwa lata później, w tym samym miejscu przedstawiamy pierwszy model w nowym kształcie, który trafi na rynek w połowie przyszłego roku – wyjaśnia Robert Todt, dyrektor działu sprzedaży i marketingu ZETOR TRACTOR a.s.

Nowy design charakteryzują wyraziste kształty, które dodają ciągnikom dynamiki i siły, podkreślają emocje i wyrażają energię. Jest to jednocześnie innowacja funkcjonalna, bowiem teraz operator znacznie lepiej widzi z kabiny otoczenie ciągnika. Wprowadzono także nowe rozmieszczenie świateł, które teraz oświetlają znacznie większy obszar roboczy przed ciągnikiem.

Wprowadzenie nowego designu modeli ciągników z linii MAJOR to pierwszy krok na naszej drodze. Stopniowo będziemy zmieniać oblicze wszystkich naszych modeli ciągników – dodaje Robert Todt.

Zetor Agritechnica2017 2 Nowości marki Zetor na targach Agritechnica 2017

Wraz z nowym designem trwają prace nad modernizacją i rozszerzeniem oferty produktów. Na AGRITECHNICE prezentowane są dwie nowe linie modelowe ciągników UTILIX i HORTUS o mocy 40 do 70 koni.

W ostatnich latach jesteśmy świadkami rozwoju ciągników o mocy poniżej 80 koni. Udział tego segmentu w rynku osiąga, w zależności od rynku, 10–30%. W reakcji na taką sytuację pragniemy wprowadzić na rynek dwa nowe modele ciągników w czterech specyfikacjach – wyjaśnia Robert Todt.

Nowa linia UTILIX składa się z modeli UTILIX HT 45 i UTILIX HT 55, zaś linia HORTUS obejmuje HORTUS CL 65 i HORTUS HS 65. Są to bardzo wydajne, proste w obsłudze i niewymagające pod względem konserwacji maszyny. Jednocześnie nowe modele rozszerzają naszą ofertę uniwersalnych ciągników o szerokim wykorzystaniu w ogrodnictwie, w lekkich robotach ziemnych, usługach komunalnych. Mogą być również używane z ładowaczem. Maszyny świetnie sprawdzą się również w przypadku rolników-amatorów. Na rynek trafią w pierwszym kwartale 2018 roku.

Dzięki nawiązaniu współpracy z producentem ciągników TYM Tractor udało nam się rozbudować naszą ofertę produktów o 4 nowe modele. Nasz południowokoreański parter będzie dostarczać ZETOROWI maszyny według wymaganej specyfikacji – dodaje Robert Todt.

Maszyny będą dostępne na wszystkich rynkach, gdzie działa ZETOR, przede wszystkim zaś na kontynencie europejskim i północnoamerykańskim. W USA ciągniki sprzedawane są jako MAJOR HT (46 i 55 koni) i MAJOR HS (67 koni) i różnią się specyfikacją techniczną, dopasowaną do potrzeb amerykańskiego rynku. Klienci w USA mogą zamawiać nowe produkty już od listopada tego roku. Firma planuje sprzedaż kilkuset sztuk nowych maszyn w 2018 roku.

Dowodem na to, że ZETOR nieustannie ulepsza również aktualne modele, jest kolejna fala modernizacji, obejmująca linie modelowe MAJOR, PROXIMA i FORTERRA.

Nieustannie modernizujemy ciągniki ZETOR. Innowacje odzwierciedlają potrzeby naszych klientów oraz coraz bardziej rygorystyczne wymogi prawne – dodaje na temat innowacji David Kollhammer, dyrektor działu strategii ZETOR TRACTORS a.s.

Zetor Agritechnica2017 3 Nowości marki Zetor na targach Agritechnica 2017

Modele ciągników na 2018 rok to dla klientów przede wszystkim większe bezpieczeństwo. Główny element bezpieczeństwa to zastosowanie nowych systemów hamulcowych, hamujących obie osie i wszystkie koła niezależnie, z użyciem mokrych hamulców tarczowych, z wyjątkiem ciągników PROXIMA, z maksymalną prędkością 30 km/h. W kabinie ciągników znajduje się czujnik, dzięki któremu maszyna nigdzie nie pojedzie, dopóki kierowca nie usiądzie na fotelu. Ponadto, fotel kierowcy i pasażera wyposażono w zwijane pasy bezpieczeństwa. Zwiększono również nadciśnienie w kabinie. Dzięki temu do kabiny nie będą dostawać się zanieczyszczenia z zewnątrz. Obsługę ciągnika ułatwi również ujednolicona kolorystyka elementów sterowniczych i samego panelu sterowania.

ZETOR można w tym roku oglądać w dwóch miejscach. W hali 16 na stoisku E10, gdzie spółka ZETOR TRACTORS a.s. prezentuje rozwój i produkcję komponentów. ZETOR, jako jedna z niewielu marek na świecie opracowuje i produkuje swoje własne części, w szczególności silniki. Można je wykorzystywać nie tylko w ciągnikach. Rozwój i produkcja w firmie odbywa się z dbałością o najwyższą jakość. Zresztą silniki ZETOR klienci cenią sobie ze względu na ich niskie koszty eksploatacji i dużą wytrzymałość. W ofercie silników ZETOR znajdują się silniki 3-, 4- i 6-cylindrowe o mocy od 50 do 170 koni. Silniki są dostępne wraz z tzw. aftertreatmentem, czyli systemem wychwytującym zanieczyszczenia i substancje szkodliwe, powstające w trakcie spalania paliwa. Kolejnym produktem oferowanym przez spółkę są przekładnie. Silniki i przekładnie można nabywać oddzielnie lub jako elementy mechanizmu napędowego, wraz z osiami i innymi komponentami. Obecnie mechanizm napędowy kupuje od ZETORA partner z Rosji, KEMP.

Opracowywanie i produkcja silników i przekładni to jest to, co odróżnia nas od konkurencji. Poszukujemy i pogłębiamy współpracę w tym zakresie z partnerami na rynkach, gdzie ZETOR nie jest reprezentowany przez żadnych dystrybutorów. Oferujemy dostawy szerokiej skali komponentów w preferowanymj przez nich stanie i fazie montażu. Partnerzy mogą następnie zmontować resztę maszyny z użyciem własnych części, w zależności od wymogów danego rynku – wyjaśnia David Kollhammer.

źródło: ZETOR TRACTORS a.s.