Nowości MASCHIO GASPARDO na targach Agro Show 2023

W dniach 22 – 24 września 2023 r. odbyła się kolejna edycja wystawy rolniczej Agro Show w Bednarach. Wśród największych producentów maszyn rolniczych swoje nowości zaprezentowała także firma MASCHIO GASPARDO. Zapraszamy na krótki przegląd najciekawszych maszyn prezentowanych podczas targów.

Nowa generacja elektronicznie sterowanych bron aktywnych TORO ISOTRONIC

Maschio Gaspardo Toro Nowości MASCHIO GASPARDO na targach Agro Show 2023

TORO ISOTRONIC wprowadza nową generację elektronicznie sterowanych bron wirnikowych. Wyposażony w system ISOBUS stanowi jedną z najważniejszych innowacji w MASCHIO GASPARDO. Stworzony, aby sprostać potrzebom nowych generacji ciągników dużej mocy, opiera się na ewolucji modelu TORO RAPIDO PLUS z wieloma innowacjami mechanicznymi, strukturalnymi i elektronicznymi, które sprawiają, że jest to unikalny element wyposażenia na rynku.

Komunikacja ISOBUS pomiędzy broną wirnikową a ciągnikiem, pozwala wyświetlić wszystkie parametry pracy i obsługę hydrauliczną w sposób prosty interfejsem monitora sterującego.

Kontrola zapotrzebowania mocy

Monitorowanie temperatury skrzyni

przekładniowej

Kontrola obsługi hydrauliki

Monitorowanie położenia kardana

Monitorowanie wału przegubowego

Poślizg

Monitorowanie niewspółosiowości wału

 

Uniwersalna kombinacja uprawowo-siewna OPERA 600

Maschio Gaspardo Opera 600 Nowości MASCHIO GASPARDO na targach Agro Show 2023

Opera 600 to uniwersalny siewnik zaprojektowany przez MASCHIO GASPARDO z myślą o wysiewie kilku nasion.  Maszyna posiada 3 niezależnie regulowane sekcje – brona talerzowa, wał oponowy i sekcja wysiewająca X-FORCE. Jest to świetne połączenie uprawy, siewu i nawożenia w jednym przejeździe.

Opera 600 pozwala znacznie skrócić czas związany z wykonywaniem czynności na polu, jednocześnie zwiększając jego wydajność związaną z wąskimi oknami pogodowymi. OPERA 600 została stworzona do pracy zarówno na glebie przygotowywanej konwencjonalnie jak również w systemie uprawy minimalnej. Zastosowanie brony talerzowej, redlic nawozowych talerzowych oraz wysiewających pozwala pracować optymalnie również na glebie z dużą ilością resztek pożniwnych. Zastosowanie systemów amortyzujących pozwala na indywidualną pracę poszczególnych układów.

Siewnik punktowy CHRONO 512

Maschio Gaspardo Chrono 500 f Nowości MASCHIO GASPARDO na targach Agro Show 2023

Wielofunkcyjny kompaktowy CHRONO 500, to nowość od firmy MASCHIO GASPARDO, wzbogacająca ofertę precyzyjnych siewników do szybkiego siewu. Stworzony do pracy z prędkościami 15km/h i więcej – zapewnia najlepszą dokładność siewu w każdych warunkach zarówno na glebie uprawionej jak i w siewie w nieuprawiona glebę. Dostępny z ramą ze stałym bądź zmiennym rozstawem, Chrono 508 możliwe z 8-rzędami w rozstawie 75 lub 70cm  oraz Chrono 512 z 12 elementami i rozstawem rzędów 45 lub 50 cm z możliwością przestawienia na 8 rzędow w rozstawie 75cm.

 

Źródło: MASCHIO GASPARDO