SaMASZ i nowości na Agro Show 2018

Na tegoroczną jubileuszową edycję wystawy rolniczej Agro Show 2018 w Bednarach wiele firm zaprezentowało swoje nowości maszynowe. Firma SaMASZ również pokazała swoje nowe propozycje.

SaMASZ zaprezentował nowy przetrząsacz P8-890 oraz kosiarkę Samba 280 F.

Przetrząsacz P8-890

Przetrząsacz P8-890 o szerokości roboczej 8,9 m, podobnie jak pozostałe modele SaMASZ, pozwala uzyskać wysoką czystość paszy. Posiada wirniki o małej średnicy (1500 mm), zapewniające optymalne podbieranie paszy i wysoką jakość przetrząsania. Większe pochylenie wirników skraca trajektorię lotu i zwiększa kąt rozrzutu, co powoduje odwrócenie paszy do przesychania, a nie tylko rozrzucanie do tyłu. Zapewnia także szybsze i bardziej równomierne schnięcie skoszonej zielonki, lepsze kopiowanie terenu i efektywniejsze podbieranie paszy między wirnikami. Przetrząsacz posiada blokadę unoszenia karuzeli podczas uwroci oraz wyposażony jest w nowe sprzęgła palcowe umożliwiające składanie maszyny bez wyłączania wałka WOM.

Model P8-890 sprawdza się także na mokrym terenie. Regulowany układ jezdny zapewnia stabilność maszyny i powoduje szeroki zakres rozrzutu zielonki. Dostępne jako opcja przednie koło podporowe, pozwala na jeszcze lepszą ochronę darni na nierównym, pagórkowatym terenie, a hydraulicznie rozkładany brezent zapobiega przerzucaniu zielonki podczas pracy przy skraju pola.

Palce przetrząsacza SaMASZ wykonano ze sprężystego drutu High Dynamic. Są one równej długości dzięki czemu uzyskuje się równomierną jakość przetrząsania i eliminuje ryzyko wbicia w ziemię podczas pracy. Przesuwny i skrętny zaczep, wspierany przez amortyzatory stabilizujące, zwiększa zakres kopiowania i ułatwia manewrowanie. Zamknięte hermetycznie przekładnie na smar stały pracują cicho i nie wymagają konserwacji oraz doskonale zabezpieczają przed nawijaniem się trawy. Unikatowa konstrukcja barierek ochronnych tworząca kratownicę daje wyjątkową odporność na uderzenia i kontakt z przeszkodami. Standardowa wersja przetrząsacza zawiera tablice ostrzegawcze z oświetleniem LED.

 

Kosiarka Samba 280 F

Samba 280 F jest kolejną propozycją SaMASZ na sezon 2018/2019, uzupełniającą dotychczasową ofertę kosiarek lekkich o kosiarkę czołową pchaną. Kosiarkę wyposażono w listwę tnącą własnej konstrukcji – LiteCUT, przetestowaną na rynkach całego świata. Samba 280 F jest ciekawą propozycją dla gospodarstw o wielkości do 50 ha. Posiada możliwości agregowania z innymi kosiarkami klasy lekkiej i tworzenia zespołów koszących z logo SaMASZ.

Mała masa kosiarki przy szerokości koszenia 2,8 m wpływa na niskie zapotrzebowanie na moc, umożliwia zagregowanie maszyny z mniejszymi ciągnikami i nie powoduje niszczenia darni. Maszyna jest prosta w obsłudze i posiada możliwość regulacji w zależności od warunków pracy i oczekiwanych efektów. Samba 280 F może pracować w zestawie z kosiarkami tylnymi.

Zalety kosiarki dyskowej Samba 280 F:

  • regulacja szerokości pokosu od 1,3 m do 2,2 m w zależności od zastosowanej opcji wyposażenia (bez zgarniaczy talerzowych lub z podwójnym zgarniaczem)
  • łatwa regulacja i duży zakres kopiowania bocznego
  • zastosowanie trójkąta zaczepowego umożliwiającego szybkie i łatwe podczepienie maszyny do ciągnika i odczepianie
  • łatwa regulacja systemu odciążenia belki tnącej gwarantująca dokładne koszenie i ochronę darni
  • możliwość zamontowania tablic oświetleniowych i zastosowania ślizgów wysokiego koszenia
  • zastosowanie napędu bezpośrednio na listwę tnąca, eliminującego straty mocy i efektywnie wykorzystującego całą szerokość listwy

 

źródło: SaMASZ