Nowości w zakresie maszyn i usług marki CASE IH na targach AGRARIA 2022

W tym roku Agraria koncentruje się na technologii, a marka Case IH pokaże wiodące przykłady dla każdego rodzaju gospodarstwa, prezentując wiele nowych maszyn i zaawansowanych usług na swoim stoisku nr 40 w hali 20. Największe austriackie targi rolnicze i leśne Agraria odbywają się w Messe Wels w dniach 23-26 listopada.

Przedpremierowy pokaz flagowego ciągnika Puma 260 CVXDrive

Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć przedpremierowy pokaz nowego ciągnika Puma 260 CVXDrive. Najmocniejszy ciągnik Puma w historii wyposażony jest w większą, niezwykle cichą kabinę z nowym podłokietnikiem operacyjnym, zawierającym konfigurowalne elementy sterujące oraz terminal dotykowy AFS Pro 1200, za pomocą którego operatorzy mogą nie tylko dokonywać ustawień i rejestrować dane, ale także, poprzez system telematyczny AFS Connect™, uruchomić natychmiastowy dwukierunkowy transfer danych pomiędzy ciągnikiem a portalem internetowym MyCaseIH, jak również zdalny monitoring/wsparcie maszyny i inne.
 CASE IH AGRARIA 2022 Nowości w zakresie maszyn i usług marki CASE IH na targach AGRARIA 2022

Debiut kombajnu Axial-Flow® z systemem Safeguard Connect

Prezentowany kombajn Axial-Flow® 9250 będzie wyposażony w pakiet Safeguard Connect, nową kombinację wartościowych usług telemetrycznych, zgrupowanych w celu maksymalizacji czasu pracy i wydajności. Technologia ta obejmuje wszystkie aspekty wsparcia serwisowego dla kombajnów z serii 250 i większych modeli ciągników. Głównymi elementami pakietu Safeguard Connect, stanowiącego uzupełnienie usług telematycznych AFS Connect, są wydłużona gwarancja Safeguard (w zależności od rynku), przedsezonowy przegląd maszyny, zdalne wsparcie przez dealera, całodobowe wsparcie
przez 7 dni w tygodniu w ramach usługi Max Service, subskrypcję usług AFS Connect oraz
kompleksowe szkolenie operatorów.

Zmodernizowany Farmall C

Nowy Farmall C „Selection” 110 C, jeden z trzech modeli w gamie Selection, nadaje się do ciężkich prac polowych z ładowaczem i dzięki przekładni Active Drive2™ z czterema biegami w każdym z trzech zakresów oraz przekładnią nawrotną Powershuttle i ośmioma opcjonalnymi biegami pełzania. Nowa, sześciosłupkowa kabina ma płaską podłogę, przeszklenia o powierzchni 5,2 m2 oraz klimatyzację w standardzie. Ciągniki Farmall A dostosowane do wymagań normy Stage V Wyposażony w czterocylindrowe silniki FPT F5 z czterema zaworami na cylinder, nowy, zwrotny Farmall 90 A wyposażony jest w przekładnię 12P/12T, która zapewnia jazdę z maksymalną prędkością 40 km/h. Jego nowa, czterosłupkowa, klimatyzowana kabina jest bardziej przestronna, a poziom
panującego w niej hałasu został obniżony do 77dB. Najmniejszy ciągnik Farmall 65 A również będzie prezentowany na targach.

Rozszerzenie i udoskonalenie gamy Quantum

Na targach Agraria wystawiana będzie również super kompaktowa, przeznaczona do sadów i winnic, nowa seria pięciu modeli Quantum V/F zgodna z normą Stage V, począwszy od Quantum 80 o mocy 74 KM (znamionowej) do nowego Quantum 120 o mocy 120 KM, z czterocylindrowymi silnikami FPT F5C i napędem na cztery koła w standardzie. Posiada on filtrację kategorii 4 w płaskopodłogowej kabinie, a jego przekładnia ActiveDrive2 32P/16T może zostać uzupełniona o osiem opcjonalnych biegów pełzania do 0,17 km/h.

Case IH zaprezentuje również uniwersalny model Maxxum 150 CVXDrive ze średniej półki, model Optum 300 CVXDrive o wysokim stosunku mocy do masy oraz potężną prasę RB 344.
– Rolnictwo nie stoi w miejscu, podobnie jak Case IH – mówi Christian Huber, Managing Director CNH Industrial Österreich GmbH i Vice President Global Tractor Product Management Case IH. – Mamy topową nową technologię ciągników dla każdego rolnika, od ciągników Quantum dla sadowników i producentów winorośli, przez gamy Farmall i Maxxum dla gospodarstw hodowlanych i mieszanych, po potężne ciągniki orne Puma i Optum. Tymczasem nasze systemy zarządzania danymi AFS Connect i Safeguard Connect oferują rolnikom rozwiązania w zakresie zarządzania pozwalające zwiększyć wydajność, poprawić produktywność i zmniejszać koszty środków produkcji.

Źródło: CASE IH