Nowości zielonkowe Pöttinger 2022 – ciągana zgrabiarka centralna TOP 882C

Gama zgrabiarek centralnych Pöttinger została rozszerzona o nowy model TOP 882 C. Podobnie, jak w przypadku poprzednika TOP 842 C, nowa zgrabiarka również gwarantuje bardzo dobre kopiowanie nierówności terenu, jest skrętna i niezawodna. TOP 882 C pokazuje pełnię swoich możliwości przy szerokości roboczej od 7,70 do 8,80 m. Długie ramię umożliwia elastyczną szerokość zgrabiania od 1,30 do 2,60 m. Tak duży zakres szerokości pracy zapewnia najlepsze warunki zbioru dla sieczkarni, gdy szerokość zbioru jest maksymalna i dla mniejszych przyczep, gdy szerokość jest minimalna. Mimo dużej średnicy karuzeli 3,7 m wysokość transportowa przy zamontowanych ramionach wynosi poniżej 4,00 m.

Bardzo spokojną pracę karuzeli i maksymalną ochronę darni zapewnia odciążenie sprężynowe. Stabilność podczas jazdy gwarantuje duże ogumienie podwozia. 5-kołowe podwozie razem z cenionym kołem MULTITAST tworzy najlepsze warunki do kopiowanie nierówności pola oraz minimalnego zabrudzenia paszy. Koło MULTITAST kopiuje ukształtowanie terenu tuż przed palcami i reaguje na każdą nierówność. Powierzchnia trójkąta podparcia jest znacząco większa. Dzięki temu wzrasta komfort pracy i drgania są mniejsze.

W nowym TOP 882 C płoza ślizgowa FLOWTAST jest również dostępna na życzenie. Zapewnia ona w bardzo trudnych warunkach pracy – stosowana zamiast podwozia – najbardziej efektywną pracę. FLOWTAST bez problemu kopiuje głębokie ślady, zagłębienia i bruzdy. Płoza szczególnie sprawdza się na miękkim, mokrym podłożu.

Obsługa zgrabiarki jest dziecinnie prosta. Pożądana szerokość robocza jest ustawiana hydraulicznie. Wysokość uniesienia jest regulowana indywidualnie. Im wyższe ustawienie, tym łatwiej można przejechać po odłożonym pokosie bez ryzyka jego uszko-dzenia. Dzięki temu pasza jest chroniona w możliwie najlepszym stopniu. Im niżej jest ustawiona wysokość podniesienia, tym szybciej na uwrociu zgrabiarka osiągnie żądaną wysokość.

Do równomiernego podnoszenia karuzel maszyna jest seryjne wyposażona w rozdzielacz ilości. Dostępne na życzenie pojedyncze podnoszenie karuzeli przez preselekcję pozwala na efektywną pracę na niewielkich poletkach lub zgrabianie na skraju pola.

W nowej zgrabiarce Pöttinger postawił też na sprawdzoną karuzelę TOPTECH PLUS. Aby odkładany pokos był luźny TOP 882 C został wyposażony w bezstopniową krzywkę o średnicy 420 mm.

Unikalną cechą palców PÖTTINGER jest to, że są prowadzone bezpośrednio pod uchwytem tuż nad ziemią i tylko z lekkim wygięciem. Również przy dużej ilości masy pracują tuż przy ziemi i dokładnie zgrabiają paszę. Palce podbieracza są pochylone lekko do przodu, co sprzyja intensywniejszej pracy. Dzięki takiej formie aktywnie pod-bierają – jak widły do siana -paszę z ziemi. Podbierana pasza jest przesuwana wzdłuż palca w górę. To zapewnia mały udział zanieczyszczeń i minimalne straty paszy.

Nowa zgrabiarka centralna TOP 882 C dzięki nowym i sprawdzonym rozwiązaniom gwarantuje większą wydajność, wytrzymałość i niezawodność pracy przy jednoczesnej wysokiej ochronie paszy i runi.

Źródło: Pöttinger