Nowości zielonkowe Pöttinger 2022 – kombinacja kosząca NOVACAT V 10000

Specjalista od maszyn do zbioru zielonek Pöttinger przygotował na nowy sezon szeroki wachlarz nowości. Dla każdego etapu zielonych żniw nowe rozwiązanie. Wśród nich jest nowa kombinacja kosząca NOVACAT V 10000.

Kombinacja Pöttingera przekonuje wydajnością

Nowa kombinacja kosząca łączy wysoką wydajność z najlepszym kopiowaniem terenu i niezawodnością w pracy dzięki inteligentnej technice. NOVACAT V 10000 jest dostępna z kozłem zawieszenia dostosowanym do kosiarek przednich 3,0 i 3,5 m szerokości. W ten sposób można osiągnąć szerokości robocze 9,62 lub 10,02 m.

Na życzenie NOVACAT V 10000 może być wyposażony w taśmę transportową COL-LECTOR lub ślimak CROSS FLOW do odkładania trawy na pokos.

NOVACAT V10000, podobnie jak poprzednik NOVACAT A10, może pracować w kombinacji przód / tył i jest wyposażona w rozbudowane sterowanie elektro-hydrauliczne: siłowniki hydrauliczne zintegrowane w ramionach zestawu przesuwają kosiarki po 370 mm w każdą stronę. Wspomaga to nakładanie się śladu kosiarek i zapewnia perfekcyjną jakość na skłonach i przy jeździe w zakrętach oraz na równych powierzchniach.

Nacisk na podłoże ustawia się automatycznie w stosunku do szerokości pracy. Optymalne odciążenie hydrauliczne gwarantuje ochronę gleby i najwyższą jakość paszy. Poza tym zminimalizowane jest zużycie maszyny i paliwa. To automatyczne dopasowanie jest dostępne w opcji.

Y DRIVE – napęd na lata

Opatentowana przekładnia wstępna Y DRIVE jest wyposażona w przeciwległy napęd. Takie rozwiązanie niesie ze sobą istotną korzyść: stosowanie standardowych wałków przegubowych z małym odchyleniem kątowym nie stanowi problemu. W wyniku czego otrzymujemy maszynę, która pracuje spokojnie i ma dużą wytrzymałość, również w ciężkich warunkach i na uwrociach. Otrzymujemy wyraźnie dłuższy czas eksploatacji.

Do wyboru: dwie możliwości sterowania

Nowością jest seryjne wyposażenie NOVACAT V 10000 w współpracujące z ISOBUS sterowanie SELECT Kalkulator roboczy jest umieszczony bezpośrednio na maszynie. Do kalkulatora można bezpośrednio podłączyć kabel ISOBUS lub nowy sterownik SELECT CONTROLL

Wszystkie funkcje są wstępnie wybierane i wykonywane przez kabel sterujący ciągnika. Potrzebny jest tylko jeden zawór hydrauliczny podwójny. Podnoszenie kosiarek może być automatycznie sterowane pojedynczo. Hydraulicznie są również unoszone osłony boczne (opcja), zmiana szerokości roboczej i odryglowywanie po transporcie

Terminal obsługi pokazuje interwały serwisowe. W zależności od przebiegu pokazy-wane są komunikaty o koniecznych pracach serwisowych (olej, smarowanie).

Drugim typem sterowania jest opcjonalne sterowanie ISOBUS. NOVACAT V 10000 może być obsługiwana przez terminal ciągnika lub przez sterownik POWER CONTROLL trzeciej generacji, EXPERT 75 lub terminal CCI1200. Zabezpieczenie w olej następuje przez Load Sensing.

Ten typ sterowania maszyną pozwala na bezpośrednie sterowanie funkcjami, jak np. pojedyncze podnoszenie kosiarek, przestawianie szerokości roboczej, składanie osłon bocznych czy zabezpieczenie transportowe. Cześć tych funkcji jest przeprowadzana automatycznie.

W tym segmencie maszyn nowością jest seryjny kalkulator roboczy umożliwiający kontrolę sekcji maszyny. W kombinacji terminala ISOBUS certyfikowanego do systemu Task Controller Section Control z POTTINGER CONNECT jednostki koszące są podnoszone indywidualnie na uwrociach wg pozycji podawanej przez GPS.

Następną nowością jest opcjonalna automatyka pochylenia maszyny. Na skłonach kosiarki przesuwają się tak, aby w wypadku zachodzenia ciągnika z linii nie powstawały grzywy.

Oprócz tych wszystkich cech, kosiarki te są wyposażone w sprawdzone już rozwiązania, jak zabezpieczenie przeciw najazdowe NONSTOP LIFT, czy bez narzędziową wymianę noży.

 

Źródło: Pöttinger