Nowy agregat mulczujący Alfa Mulch 5,0 od KFMR Krukowiak

Nowy agregat mulczujący Alfa Mulch 5,0 od KFMR Krukowiak

Firma KFMR Krukowiak na Targach Polagra Pemiery 2020 w Poznaniu prezentuje wiele nowości. Wśród nich agregat talerzowy – mulczujący Alfa Mulch 5,0.

Maszyna przewidziana jest do pracy „solo” lub do współdziałania razem z innymi agregatami zębowym zawieszonymi na tylnym TUZ. Zastosowanie to głównie rozdrobnienie dużej ilości resztek pożniwnych, poplonów czy pozostałości po zbiorze kukurydzy, które pozwoli na sprawniejsze wykorzystanie agregatów zębowych do głębokiej uprawy czy zapewni zniszczenie środowiska dla szkodników żyjących w resztkach (dot. szczególnie kukurydzy). 

Szerokość robocza agregatu wynosi 5 m, do transportu składany hydraulicznie. Maszyna z uniwersalnym systemem zawieszenia tj. na przedni jak i na tylny TUZ ciągnika współpracującego. Zawieszenie na tył jest kat. II i III natomiast na przedni TUZ kat. II. Dodatkowo zawieszenie pozwala na pracę maszyną na przednim TUZ po tzw. łuku – ograniczone zostają wówczas znacznie naprężenia jakie oddziaływują na ciągnik. Maszyna zbudowana jest z przedniego wału nożowego o średnicy 400 mm – każdy z segmentów wału jest zabezpieczony mocowaniem z amortyzatorami gumowymi. Za wałem nożowym umiejscowiona jest sekcja talerzowa (talerze OFAS, „faliste” o średnicy 410 mm). Dodatkowo sekcja talerzowa ma możliwość hydraulicznej regulacji głębokości pracy. Talerze robocze zamontowane zostały na piastach bezobsługowych firmy.

 

źródło: MTP